فرآیند کشش سرد


لیست قیمت های مرتبط
دیدگاه‌های شما

دیدگاه های ثبت شده

0

دیدگاهی برای این پست ثبت نشده است.

 

فرایند کشش سرد، فرآیند کاهش قطر سطح مقطع لوله ها با کشیدن پی در پی قالبهای کوچکتر بدون گرم کردن قبلی مواد است که در نتیجه مقاومت کششی آن نیز افزایش پیدا می‌ کند. سیم فولادی برای پیش تنیدگی با کمک این فرایند ساخته می شود.

باید گفت کشش سرد، یک فرایند تولید فلز است که طی آن یک قطعه فلز وارد یک یا چند قالب شده و در نتیجه اندازه سطح مقطع قسمت اصلی کاهش داده می شود. فرآیند کشش سرد یک محصول نهایی سازگار با ابعاد ارائه می دهد، در حالی که هم عملکرد و هم مقاومت کششی آن بهبود یافته است. سطح حاصله تمیز و عاری از هرگونه رسوب و عیوب دیگر است. کشش سرد معمولاً برای تولید میله ها، سیم های فولادی، مسی و آلومینیومی دقیق که ضروری است دارای مشخصات فیزیکی و مکانیکی دقیق باشند، استفاده می شود.

در طول فرایند کشش سرد، از یک سکوی ثابت به نام نیمکت کشش برای ثابت نگه داشتن قالب استفاده می شود. نیمکت دارای یک طرف تغذیه است. قسمت خروجی نیز شامل یک سکوی غلتکی بلند است که برای گرفتن ذخیره نهایی پس از عبور از قالب استفاده می شود.

قطعه فلزی، معمولاً به شکل میله یا سیم، در قسمت تغذیه بارگذاری می شود. در ادامه اندازه یک سر فلز کاهش می یابد بنابراین در قالب جا می گیرد. سپس از استوانه یا وینچ هیدرولیکی برای کشیدن فلز از طریق قالب و روی غلطک های خروجی استفاده می شود.

سه نوع اصلی کشش سرد وجود دارد: کشش لوله، کشش میله ای و سیم کشی. کشش لوله هم قطر داخلی و هم قطر خارجی را کاهش می دهد، در حالیکه طول لوله را افزایش داده، ضخامت دیواره لوله ثابت می ماند. کشش میله، سطح مقطع میله اصلی را کاهش می دهد، در حالیکه طول را افزایش می دهد. همچنین سیم کشی با افزایش طول، قطر خارجی سیم را کاهش می دهد. البته حجم سیم ثابت می ماند.

 

 

تماس بگیرید

محصولات