گزارش بازار آهن – تیر 1400


دیدگاه‌های شما

دیدگاه های ثبت شده

0

دیدگاهی برای این پست ثبت نشده است.

گزارش بازار آهن – هفته اول تیر 1400

🔺 ورق سیاه ⬇️

در اوایل هفته ورق اکسین و کاویان و فولاد کاهش ۱۰۰ تومانی داشت و روند ثابت را تا اخر هفته طی کرد.

🔺 پروفیل فولادی ⬇️

با بالارفتن نرخ ارز و بورس کالای در این هفته، قیمت مقاطع طویل با افزایش همراه شد. از طرفی در بخش پروفیل هرچند در قیمت تغییری ایجاد نشد؛ اما در پی بسته شدن فروش از سوی صاحبین کالا و احتمال افزایش قیمت این مقطع در روزهای آتی، میزان تقاضا نسبت به روزهای گذشته بیشتر بود. بازار استیل هم همچنان با ثبات همراه است و تغییر خاصی در آن مشاهده نمیشود. پروفیل در هفته پیش قیمتش ثابت بود و در اواسط هفته شاهد کاهش 1000 ریالی در هر کیلوگرم بودیم اما پیشبینی میشود با توجه به افزایش قیمت ارز قیمت پروفیل در هفته آتی افزایشی باشد .

🔺ورق گالوانیزه ⬇️

قیمت های ورق گالوانیزه در این هفته با توجه به قیمت بالا رفتن ارز و شمش، اوایل هفته ثابت بود و در اواخر هفته افزایش ۲۰۰ تومانی داشت.

🔺 استنلس استیل⬇️

استنلس استیل هفته اول تیر تا وسط هفته ثابت بوده ولی به دلیل نوسانات بورس و ارز در روز چهارشنبه کمی افزایش داشت.


گزارش بازار آهن – هفته دوم تیر 1400

🔺 ورق سیاه ⬇️

در اوایل هفته تا روز سه شنبه قیمت ها ثابت بود.
و در آخر هفته ورق فولاد مبارکه و کاویان افزایش ۱۰۰ تومانی داشت و اکسین همچنان ثابت ماند.

🔺 پروفیل فولادی ⬇️

اوایل هفته شاهد ثبات نسبی قیمت ها بودیم اما بدلیل قطعی برق در شهرک های صنعتی اقصی نقاط کشور بازار با افزاش قیمت روبرو شد.
پیش بینی ها نشانگر عدم مدیریت بحران برق در هفته آتی میباشد لذا کاهش ظرفیت تولید در هفته پیش رو دور از انتظار نیست.

🔺 لوله ⬇️

باتوجه به کاهش ظرفیت تولید پیرو قطعی برق در شهرک صنعتی های اصفهان بازار با کمی افزایش قیمت روبرو بود پیش بینی میشود این مانع بزرگ در هفته آتی هم ادامه داشته باشد.

🔺مقاطع طویل⬇️

در اوایل هفته تا روز سه شنبه قیمت ها ثابت بود.
و در وسط هفته رو به بالا اعلام شد وبازاریان فروش خود را ادامه دادند.
در اخر هفته کارخانه های مقاطع طویل فروش خودرا بستند.

🔺 استنلس استیل⬇️

بازار استیل از اول هفته قیمت ثابت اعلام شد.


گزارش بازار آهن – هفته سوم تیر 1400

🔺 ورق سیاه ⬇️

در هفته ای که گذشت به علت بالا رفتن شمش قیمت ها افزایشی بوده و ورق فولاد مبارکه و کاویان از ابتدای هفته تا امروز 10.000 ریال افزایش داشت .

🔺 پروفیل فولادی ⬇️

در هفته ی گذشته به دلیل عدم عرضه کافی شمش آهن در بورس، بازاری افزایشی را تجربه کردیم، لازم به ذکر است قطعی برق در کارخانه های تولید کننده پروفیل و در نتیجه ی آن کاهش موجودی در بنگاه های تهران به افزایش قیمت دامن زد.

🔺 استنلس استیل⬇️

در اوایل هفته قیمت جهانی نیکل مقداری تغییر کرد و افزایشی بود و همچنان هزینه ی باربری های ارسال استیل برای وارد کننده ها بسیار افزایشی بود، با اینکه دلار تغییر چشم گیری نداشته منتهی در پی اتفاق های افتاده ، اوایل هفته کمی بازار متلاطم و رو به بالا بوده ، ولی از اواسط هفته قیمت ها نسبتا ثابت بود.


گزارش بازار آهن – هفته چهارم تیر 1400

🔺 ورق سیاه ⬇️

در هفته ای که گذشت اوایل هفته قیمت های ورق فولاد مبارکه و کاویان و اکسین ثابت بود و از سه شنبه این هفته بانک ها و ادارات تعطیل شدند و قیمتی اعلام نشد

🔺 پروفیل فولادی ⬇️

در هفته ای که گذشت شاهد ثبات نسبی قیمت ها بودیم اما بدلیل تعطیلی بانک ها و برخی مراکز به دلیل آخرین موج کرونا بازار در حالت سر درگمی به سر میبرد‌.

🔺 استنلس استیل⬇️

در اوایل هفته قیمت نیکل مقداری جهانی تغییر کرد و افزایشی بود، اعلام میشد که مولیبدن هم داره میره بالا ، با اینکه اینطور نبود باز هم آلیاژ 316 افزایش بیشتری داشت، بعد صداش در اومد که درصد تخفیف جهانی برداشته شده که قیمت ها افزایشی است.
و در نهایت از 3 شنبه  این هفته بانک ها و ادارات در استان البرز و تهران بسته شد و قیمتی اعلام نشد .

تماس بگیرید

محصولات