لوله استیل برای تقطیر


لوله استیل برای تقطیر

لوله استیل تقطیر

لوله استیل برای تقطیر : همانطور که کارخانه های تقطیر برای افزایش تولید مدرن می شوند، قطعات لوله کشی با کیفیت یک نیاز اصلی هستند. انتقال ملاس یا سایر مواد خام از بندر به مخازن ذخیره سازی به پمپ ها و لوله کشی مناسب برای این محصولات با ویسکوزیته بالا نیاز دارد. دیگ های پخت و پز محصول خام باید با گاز یا روغن پخته شوند. برج های تقطیر باید با لوله های فولادی ضد زنگ فشار قوی لوله کشی شوند. شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر به سایت کلیدآهن بر روی لینک کلیک کنید.

محصولات نهایی باید فیلتر شده و به مخازن ذخیره سازی، چلیک های بلوط و در نهایت به بطری ها برای توزیع پمپ شوند. مواد زائد باید به روشی آگاهانه از نظر محیط زیست دفع شوند. یک کارخانه تقطیر مدرن اغلب توسط کارخانه تصفیه آب مورد نیاز برای پردازش ضایعات باقی مانده پس از مصرف تمام مخمرهایی که قندها را به الکل تبدیل می کند، ضعیف می شود. فاضلاب ممکن است حاوی بقایای فوق الذکر از فرآیند تقطیر باشد. ممکن است حاوی فلزات یا مواد مغذی اضافی باشند که همگی می توانند برای محیط زیست مضر باشند.

در طول کل فرآیند، بسیاری از سیستم های لوله کشی مورد نیاز برای ساخت و نگهداری هستند.  که بخش قابل توجهی از محصولات مورد نیاز خود را تامین کند. شیرهای پروانه ای فعال برای بخار، آب و سوخت یک نیاز معمولی است. لوله‌ها، دریچه‌ها و اتصالات فولادی ضد زنگ به جلوگیری از خوردگی رایج در کارائیب کمک می‌کنند و در عین حال تضمین می‌کنند که محصولات مقطر خالص نگه داشته می‌شوند. نفت یا گاز دیگ بخار به پمپ‌ها، لوله‌ها، شیرها و تنظیم‌کننده‌های فشار برای عملکرد مؤثر نیاز دارد. آب خوراک و فاضلاب باید منبع و فیلتر شود که به غشاها و پمپ های اسمز معکوس نیاز دارد. لوله های ابزار دقیق، سنج ها و تجهیزات کنترلی به خودکارسازی فرآیند کمک می کنند.

 مس در مقابل دستگاه های استیل ضد زنگ

هر نوع ماده مجموعه ای از مبادلات خاص خود را ارائه می دهد. نکته اصلی این است که مس برای برخی چیزها بهتر است و ضد زنگ برای برخی دیگر بهتر است. ما تمام تفاوت‌ها را در زیر بررسی می‌کنیم و توضیح می‌دهیم که چرا یکی را بر دیگری انتخاب می‌کنیم.

کیت‌های تقطیر استنلس استیل و قطعات مسی ما می‌توانند برای تقطیر آب، اسانس‌ها، الکل سوختی، مشروبات الکلی و غیره استفاده شوند. با این حال، تقطیر الکل بدون مجوز الکل سوخت فدرال یا گیاه الکل مقطر و همچنین مجوزهای ایالتی مربوطه غیرقانونی است. تجهیزات تقطیر ما فقط برای مصارف قانونی طراحی شده است و اطلاعات این مقاله فقط برای اهداف آموزشی است. لطفاً خلاصه کامل حقوقی ما را برای اطلاعات بیشتر از سایت کلید آهن در مورد قانونی بودن تقطیر بخوانید.

دستگاه های تقطیر مس

دلایلی که مس اغلب برای تقطیر استفاده می شود به شرح زیر است: رسانای عالی گرما است، ترکیبات گوگرد را حذف می کند و فلزی است که کار با آن آسان است. معایب اصلی مس هزینه بالاتر و تمیز نگه داشتن آنها دشوارتر است.

دستگاه های تقطیر فولاد ضد زنگ

بهترین ویژگی های ضد زنگ این است که نسبت به مس ارزان تر است، بسیار بادوام است و همچنین تمیز کردن آن آسان است. اشکال اصلی فولاد ضد زنگ این است که بهترین رسانای گرما نیست و فولاد ضد زنگ ترکیبات گوگرد را از شستشو پاک نمی کند.

تقطیرهای هیبریدی ضد زنگ مس

گاهی اوقات بهترین راه حل مصالحه است. بسته به اینکه دستگاه برای چه چیزی استفاده می شود و چه ویژگی هایی مورد نیاز است، یک دیگ ضد زنگ با ستون مسی ممکن است بهترین راه حل باشد. برای جزئیات بیشتر این متن را بخوانید.

چگونه تصمیم بگیریم که کدام هنوز بهترین است؟

بنابراین، مس یا ضدزنگ؟ خوب، چیزهای بیشتری از صرفاً خصوصیات مواد باید در نظر گرفته شود. نتیجه نهایی این است که هر نوع در تکمیل وظایف خاص کمی مناسب تر است. به عبارت دیگر، دستگاه‌های ثابت مسی در انجام برخی کارها بهتر هستند در حالی که دستگاه‌های ثابت در انجام برخی دیگر بهتر هستند.

چه چیزی تقطیر می شود؟

 • اب
 • روغن ضروری
 • الکل سوخت
 • ارواح مقطر (ویسکی، ودکا، مهتاب و غیره)
 • چه نوع ویژگی هایی مورد نیاز است؟
 • اجزای استاندارد
 • دماسنج ها
 • بسته بندی مسی
 • فشار سنج
 • صفحات حباب دار
 • عنصر گرمایش الکتریکی

کیت آماده یا از پیش ساخته شده؟

هنوز از پیش ساخته شده کیت ثابت که شامل قطعات از پیش برش شده است همیشه از ابزار مناسب برای کار استفاده کنید. در زیر فهرستی از کاربردهای بالقوه برای عکس‌برداری و جهتی وجود دارد که کدام نوع ثابت برای این کار بهترین است.

آب

این یکی در اصل یک کراوات است. دستگاه های ضد زنگ بهتر از مس آب را تقطیر نمی کنند و بالعکس. اگر به دنبال تصفیه آب از طریق تقطیر هستید، هر دو گزینه عالی هستند. مس و ضد زنگ این کار را به همان اندازه خوب انجام می دهند.

لوله استیل برای تقطیر

لوله استیل برای تقطیر

روغن ضروری

از نظر عملکرد، دستگاه‌های ضد زنگ و مسی کار یکسانی را در تقطیر اسانس‌ها انجام می‌دهند. تمیز کردن فولاد ضد زنگ راحت تر است.

الکل سوخت

خوب، این دسته یک برنده واضح دارد، با این فرض که ما یک فولاد ضد زنگ را مقایسه می کنیم که کاملاً با اتصالات مکانیکی (فرول ها، سه گیره ها و غیره) آب بندی شده است. اگر اینطور باشد، تقطیر کننده های الکل سوخت فولاد ضد زنگ قطعا مس را شکست می دهند.

دستگاه های تقطیر الکل سوختی باید قابلیت رفلاکس داشته باشند زیرا محصول نهایی باید دارای مقاومت بسیار بالایی باشد. به همین دلیل باید از دستگاه ثابت با صفحات حباب دار استفاده کرد و این نیاز به مجموعه دیگ/ستون دارد که بتواند مقدار کمی فشار را تحمل کند. اساساً، تمام قطعات چنین هنوز هم باید گیره، پیچ و مهره، لحیم کاری یا جوش داده شوند. دستگاه‌های ثابت مسی قدیمی با قطعات مناسب اصطکاکی برای این کار مناسب نیستند.

این بدان معنا نیست که از دستگاه های ضد زنگ نمی توان برای تقطیر ارواح استفاده کرد. در واقع، یک دیگ ضد زنگ با ستون مسی، یا یک گلدان 100% ضد زنگ که هنوز با مش مسی بسته بندی شده است، هر دو گزینه های عالی برای تولید الکل هستند.

اجزای استاندارد

در ساده ترین شکل خود، سکوها شامل یک دیگ بخار (محل نگهداری مایع)، نوعی مخروط، کلاهک یا گنبد (جایی که بخار در ابتدا از دیگ بخار خارج می شود)، یک بازو یا ستون (جایی که بسته به سبک، می‌توان آن را تغییر داد و یک کندانسور (جایی که بخار دوباره به مایع تبدیل می‌شود) قابل تغییر است. پیچیده به نظر می رسد، اما عکس ها بسیار ساده هستند.

هر ظرفی با تمام این اجزاء قابلیت تقطیر را دارد. چنین قطعه ای از تجهیزات را می توان برای تصفیه آب، تغلیظ اسانس ها، و افزایش اثبات الکل برای ساخت اتانول یا ارواح مقطر مانند ویسکی استفاده کرد.

با این حال، چند افزونه اساسی وجود دارد که قطعاً باید برای افزایش عملکرد و کیفیت محصولاتش، ساخت یک دستگاه ثابت را در نظر گرفت.

دماسنج ها

سنج‌های دما را می‌توان به دستگاه‌های ثابت مسی یا فولادی ضد زنگ اضافه کرد، اما افزودن پورت‌ها (اگر قبلاً در دستگاه تعبیه نشده‌اند) در مس بسیار ساده‌تر است. به عنوان مثال، افزودن یک اتصال 1/2 اینچی npt به دیگ مسی به آسانی سوراخ کردن و لحیم کاری در یک شیار است. برای افزودن همان اتصالات به ضد زنگ، باید تجهیزات جوشکاری تیگ و تجربه داشته باشید.

بسته بندی مسی

بسته‌بندی مسی را می‌توان به راحتی به دستگاه‌های ضد زنگ و مسی اضافه کرد. این یکی کراوات است

فشار سنج

گیج‌های فشار را می‌توان به مس یا ضد زنگ اضافه کرد. با این حال، درست مانند مثال دماسنج بالا، اضافه کردن یک به یک دستگاه مسی احتمالاً کمی آسان‌تر خواهد بود.

صفحات حباب دار

صفحات حباب دار و عینک های دید را فقط باید به عکس هایی اضافه کرد که قادر به تحمل حداقل مقدار کمی فشار بدون نشتی باشند. این امر بسیاری از قطعات مسی را از بین می برد. به‌عنوان مثال، سکوهای مسی clawhammer از یک اتصال اصطکاکی مناسب و خمیر آرد چاودار برای اتصال دیگ به ستون استفاده می‌کنند. این نوع پیکربندی با صفحات حباب سازگار نیست، زیرا به طور بالقوه می تواند باعث نشت بخار از درز بین دو قسمت شود.

صفحات حبابدار تقریباً با تمام دستگاه‌های ثابت فولادی ضد زنگ سازگار خواهند بود، زیرا تمام قطعات روی دستگاه‌های ضد زنگ با اتصالات مکانیکی مانند اتصالات سه شبدر به هم متصل می‌شوند. بنابراین، ضد زنگ برنده این یکی است.

عنصر گرمایش الکتریکی

عناصر گرمایش الکتریکی با هر دو دستگاه ثابت مسی و ضد زنگ سازگار هستند. با این حال، یک بار دیگر، اگر در حال حاضر یک پورت برای آن وجود نداشته باشد، احتمالاً ساخت آنها در یک مسی آسان‌تر است. توجه داشته باشید، 8 گالن ضد زنگ clawhammer دارای یک اتصالات داخلی برای یک عنصر گرمایشی است.

یک دستگاه ثابت بخر

بدیهی است که خرید یک دستگاه ثابت گران‌تر خواهد بود، زیرا زمان و تلاش زیادی برای ساخت یک دستگاه ثابت می‌طلبد، که در هزینه یک دستگاه از پیش ساخته شده گنجانده می‌شود. گزینه های مسی و ضد زنگ از پیش ساخته شده زیادی وجود دارد. برای مثال، clawhammer عرضه کننده یک دستگاه فولاد ضد زنگ از پیش ساخته شده می فروشد.برای اطلاعات بیشتر در مورد دستگاه های تقطیر فولاد ضد زنگ از پیش ساخته شده، حتماً مقاله  سایت کلیدآهن مفصل ما را در مورد تجهیزات تقطیر فولاد ضد زنگ بررسی کنید.ما را از سایت کلیدآهن ما را همراهی کنید. امیدواریم از مطالب سایت کلیدآهن با لوله استیل برای تقطیر بهره کافی را برده باشید.

منبع:www.traegerbrothers.com

تماس بگیرید

محصولات