انواع میلگرد استیل (کاربرد انواع گریدهای میلگرد استیل)


لیست قیمت های مرتبط
دیدگاه‌های شما

دیدگاه های ثبت شده

0

دیدگاهی برای این پست ثبت نشده است.

 

انواع میلگرد استیل جز پرمصرف ترین خانواده استنلس استیل می باشد که به صورت کلاف یا شاخه در بازار موجود است که نوع گرید آن در قیمت میلگرد استیل موثر است. از آن بیشتر در صنایعی چون مواد غذایی، شفت ماشین آلات کشاورزی، مصارف دارویی و شیمیایی استفاده می کنند. میلگردهای وارداتی بیشتر از کشور هندوستان است. از نظر ظاهری مانند میلگردهای ساختمانی است که به دلیل مزایای استیل در برابر رطوبت و خوردگی مقاوم هستند و دارای تحمل دمایی بالای هستند.

یکی از پرکاربردترین محصولات فلزی، میلگرد استیل است. این محصول در صنایع مختلف استفاده می‌شود تا بتواند بخش اعظمی از نیازهای صنعتی سازی کشور را برطرف کند. اما برای خریداران شناخت انواع میلگرد استیل و کاربرد آن در صنعت هنوز مورد پرسش است. برای این منظور ما در مقاله دیگری از فروشگاه اینترنتی کلید آهن به تفصیل درباره وزن، فروش و قیمت میلگرد استیل 303، 316، 304، 310، 420 و 430 اصفهان توضیح می دهیم.

برای مشاهده آخرین قیمت های محصولات میلگرد استنلس استیل اینجا را کلیک کنید.

میلگرد استیل چیست؟

میلگرد استیل همان آلیاژ آهن است که با کربن کمتر از ۲ درصد تولید می‌شود. این میلگرد به شمش «آلیاژ استیل» نیز مشهور است. اگر چه میلگردهای استیل در برابر آب، حرارت و موارد دیگر مقاوم است اما میزان مقاومت در انواع میلگرد استیل متفاوت است! در ترکیبات میلگرد استیل عناصری مانند نیکل، تیتانیوم، نیتروژن، کربن، کروم، نیکل و مولیبدن، مس و غیره وجود دارد.

برخی از ویژگی‌ها مانند ضد زنگ بودن، انعطاف پذیری، سختی، مقاومت در مقابل حرارت، خواص مغناطیسی (بستگی به درصد کروم دارد)، کربن و غیره باعث می‌شود تا کارخانجات به تولید انواع میلگرد استنلس استیل اقدام کنند. به طور کلی، میلگرد استیل به انواع استیل ضد زنگ (استنلس استیل) و استیل کربن و موارد دیگر تقسیم شده و برحسب گریدهای مختلف نامگذاری می‌شود.

مشخصات انواع میلگرد استیل

مشخصات انواع میلگرد استیل

میلگردهای استیل دارای خصوصیات زیر هستند:

  1. مقاومت مکانیکی بالا
  2. پایداری در برابر دماهای بالا
  3. مقاومت بالا در برابر خوردگی (درصد بالای کروم) به ویژه برای میلگرد استنلس استیل
  4. مقاومت بالا در برابر فرسایش
  5. مقاوم در برابر آب و رطوبت
  6. مقاومت خمشی بالا

معرفی انواع میلگرد استیل

به طور کلی میله استیل ضد زنگ و باکیفیت در داخل کشور تولید نمی شود. علت عدم تولید آن به دلیل وجود نداشتن کوره های تحت خلا و تحت آرگون مناسب برای تولید استیل باکیفیت پایین می باشد. از این رو شما برای خرید این محصول باید به دنبال بهترین فروشندگان میلگرد استیل در تهران و اصفهان باشید. در ادامه شما را با انواع گوناگون آن آشنا می کنیم. میلگردهای استیل به انواع زیر تقسیم می‌شوند:

میلگرد استنلس استیل

میلگرد استنلس استیل از آلیاژ سری ۳۰۰ تولید می‌‌شود که گریدهای ۳۰۴ و ۳۱۶ از کاربرد بیشتری برخوردار هستند. مهمترین مشخصه میلگرد استیل ضد زنگ این است که نسبت به اکسیدن شدن یا همان زنگ زدن بسیار مقاوم است.

این میلگرد برای عملیات حرارتی مانند جوشکاری، پلاسما، تنگستن و متال اسپری بسیار مناسب است. وجود نیکل و کروم در این نوع میلگرد استیل باعث شده است تا محصول نهایی خاصیت مغناطیسی نداشته باشد! میلگرد استنلس استیل برای عملیات ماشین ‌کاری نیز عالی است.

انواع میلگرد استیل موجود در بازار

میلگرد استیل کربن

میلگردهای استیل کربن به دلیل داشتن کربن بیشتر، استحکام و انعطاف پذیری بالایی دارد. از این رو در کاربردهای مربوط به صنعت ساخت و ساز، کشاورزی، نفت و پتروشیمی به وفور استفاده می‌شود. این مدل یکی از انواع میلگرد استیل به انواع کم کربن، کربن متوسط و کربن زیاد تقسیم می‌شود. در کنار فواید بیشمار این میلگرد، زنگ زدگی مهمترین عیب استیل کربن است. به همین دلیل، پیشنهاد می‌شود در مکان‌هایی که رطوبت وجود ندارد، از میلگرد استیل کربن استفاده شود.

مقاله پیشنهادی: تفاوت کربن استیل با استیل ضد زنگ

میلگرد استیل بگیر

میلگرد استیل بگیر دارای خاصیت مغناطیسی و آهنربایی است. این میلگرد از سری 400 ساخته می‌شود تا ویژگی‌های منحصر به فرد خود را به نمایش بگذارد. با استفاده از آهنربا می‌توان این میلگرد را انوع دیگر تشخیص داد.

میلگرد استیل نگیر

میلگرد استیل نگیر هیچگونه خاصیت مغناطیسی و آهنربایی ندارد. این میلگرد استیل در 3 نوع معروف در بازار یافت می‌شود که شامل موارد زیر است:

  • میلگردهای استیل نگیر 314
  • میلگرد استیل نگیر 314
  • میلگردهای استیل نگیر 201

انواع گرید میلگرد استیل

استیل دارای دسته بندی گوناگونی است که می توان آن ها را به گروه های آلیاژی بگیر سری 4xx، استیل نگیر سری 3xx و سری نسوز تقسیم کرد. دلیل نام گذاری سری 4xx به خاطر خاصیت مغناطیسی آن در دمای محیط می باشد. همچنین دلیل نام گذاری سری 3xx به خاطر نداشتن توانایی مغناطیسی آن است. شما برای شناسایی این دو نوع می توانید از آهنربا استفاده کنید. انواع میلگرد استیل براساس گرید به انواع زیر با کاربردهای آن تقسیم می‌شود:

انواع گریدهای میلگرد استیل کاربرد آن ها
میلگرد استیل 304 تجهیزات صنایع غذایی

وسایل پزشکی

تجهیزات آزمایشگاهی

ماشین آلات صنعتی

میلگرد استیل 316 ساخت قطعات و دستگاه‌های صنایع نساجی

صنایع نفت و پالایشگاه‌ها

تولیدات غذایی

تجهیزات دارویی

قطعات کوره

مبدل‌های حرارتی، دریچه و پمپ‌ها

تجهیزات شیمیایی

تولید قطعات جهت کارهای دریایی

میلگرد استیل 321 ساخت دستگاه‌ها و وسایل مورد استفاده در صنایع غذایی و شیمیایی

محیط‌ها با دمای بالا

میلگرد استیل 410 صنایع حرارتی

غذایی

بهداشتی

ساخت قاشق و چنگال و چاقو

لوله‌های تاسیسات

دیگ‌های بخار

مبدل‌های حرارتی

پره توربین های گازی و بخاری

میلگرد استیل 420 صنعت خودرو

تجهیزات هیدرولیک

صنعت پتروشیمی

صنایع غذایی و آشامیدنی

مهندسی مکانیک

میلگرد استیل 430 آرماتورها

اتصالات ساختمان

کارد و چنگال

اجزای پمپ و شیرآلات

اسپیندل

میله‌های پیستون

میلگرد استیل 4057  ساخت قالب

ساخت ظروف شیشه و سرامیک

میلگرد استیل 1.4923
صنایع پتروشیمی

نفت و گاز

صنایع هوایی

قطعات نیروگاه‌های با فشار بالا

توربین‌های بادی روتورها

محورها یا میل‌ها

پره‌ها

میلگرد استیل نسوز 309 گرم‌ کننده‌های هواپیما

لوازم عملیات حرارتی

پوشش‌های محفظه تابکاری

قطعات کوره

سینی‌های عملیات حرارتی

داخل اجاق‌ها

قطعات تلمبه

میلگرد استیل نسوز 310 در مخازن تحت فشار و دمای بالا

ظروف حمل مواد شیمیایی

قطعات در معرض خوردگی در دمای بالا نظیر پاتیل‌های حمام نمک

میلگرد استیل 17PH-4  در پیچ و چرخ دهنده‌ها

قالب‌های پلاستیک

شفت‌های پمپی با سختی بالا

تجهیزات مهندسی

قیمت میلگردهای استیل

قیمت میلگرد استیل در واحد کیلو محاسبه می‌شود زیرا فرآیند ساخت آسانی دارد. این میلگرد به صورت ریخته گری سانتریفیوژ، ریخته گری گریز از مرکز یا ریخته گری به روش ساده یا همان کست (as Cast) در کارگاه‌های ریخته گری تولید می‌شود. میلگردهای استیل دارای کاربردهای مختلفی در صنایع گوناگون است. این محصولات به دلیل ویژگی‌های متفاوتی که دارند می‌تواند در برابر خوردگی، رطوبت و مسائل مربوط به مقاومت مکانیکی مورد استفاده قرار گیرند. به طور کلی، قیمت انواع میلگرد استیل به کیفیت سازنده، شرایط بازار، نرخ ارز و موارد دیگر بستگی دارد. به هر روی، اگر به دنبال یک تأمین کننده خوب و معتبرترین فروشندگان میلگرد استیل در تهران و دیگر شهرها هستید؛ با تیم مجرب و فروشگاه اینترنتی کلید آهن در ارتباط باشید. شما از طریق این مجموعه می توانید از به روزترین لیست قیمت میلگرد استیل مطلع شوید.

تماس بگیرید

محصولات