جوشکاری پروفیل استیل


جوشکاری پروفیل استیل

جوشکاری پروفیل استیل

جوشکاری پروفیل استیل : پروفیل های ویژه جوش داده شده با لیزر پروفیل های جوش لیزری از دو یا چند نوار ماده بدون هیچ گونه افزودنی به یک پروفیل استیل خاص جوش داده می شوند. مواد نوار فولادی ساختمانی را می توان به هر طول مورد نیاز از سیم پیچ هایی با عرض 3 تا 20 میلی متر برش داد. بالاتر از این عرض مواد و برای فولادهای ضد زنگ از 14 میلی متر به بعد، معمولاً از صفحات صفحه به عنوان ماده اولیه استفاده می شود، زیرا آنها به طور منظم در طول های 6 تا 12 متر در دسترس هستند. تا پایان این مقاله ما را از فروشگاه آنلاین کلیدآهن دنبال کنید.

نکات جوش پروفیل استیل

در طول جوشکاری لیزری، سطوح تماس نوارهای فولادی مستقیماً به یکدیگر جوش داده می شوند. به همین دلیل است که عمق نفوذ 8 تا 10 میلی متری لیزر در هر طرف به سختی درز جوش قابل مشاهده ای باقی می گذارد. پروفیل های جوش داده شده لیزری از نظر هندسی انعطاف پذیر هستند و در مقادیر کم و زیاد قابل تولید هستند. در مقایسه با پروفیل های جوش داده شده معمولی، پروفیل های جوش لیزری تحمل بسیار سخت تر و تنش های کمتری را ارائه می دهند. پروفیل ها را می توان برای جرم داخل هندسه پروفیل با جوش دادن عرض های مختلف نوار فولادی بهینه کرد. آنها مستقل از عرض مواد مورد استفاده دارای لبه تیز هستند. درزهای جوش بیرونی ماشینکاری شده و در طول بازرسی دقیق تقریباً نامرئی هستند. در این مقاله جوشکاری پروفیل استیل از سایت کلیدآهن به مطالبی مشابه مثل جوش برنج، سیم جوش استیل، لوازم جوشکاری  برای شما اشاره خواهیم کرد، تا  آخر ما را همراهی کنید.

جوش برنج به استیل

جوشکاری “برنج” اغلب هنگام بازسازی پروانه های کشتی فرسوده یا آسیب دیده انجام می شود (این ماده اغلب در عمل برنز منگنز نامیده می شود). عناصر اصلی در این مورد مس و روی برای استفاده در آب شیرین هستند. برای به دست آوردن بهترین رنگ منطبق، انتخاب مناسبی برای فرآیند جوش است و از مس با 8 درصد آلومینیوم تشکیل شده است، در این مورد به دلیل دمای قوس بالا (روی می سوزد) امکان اتصال سیم جوش منطبق وجود ندارد. جوشکاری برنج با فلز پرکننده منطبق فقط با جوش شعله امکان پذیر است واین میله های جوش از طول 2 تا 12 میلی متر در 1000 میلی متر را ذخیره می کند. در صورت جوشکاری روی برنج، بهترین نتایج با میله‌های جوش cusn6 به دست می‌آید، اگرچه رنگ آن مطابقت ندارد.

سیم جوش استیل

تمام فرآیندهای جوشکاری قوس الکتریکی از الکتریسیته برای ایجاد یک قوس بسیار داغ استفاده می کنند که فلز پایه اعضای اتصال را ذوب می کند. این همجوشی ایجاد می کند. این همجوشی توسط یک فلز مذاب دیگر، که فلز پرکننده است، کمک می کند. تمام فرآیندهای جوشکاری قوس الکتریکی از فلز پرکننده استفاده می کنند. با جوشکاری چوبی (smaw)، این الکترود پوشش داده شده است. در جوشکاری تیگ از میله های پرکننده استفاده می شود که در حوضچه جوش فرو می روند. با این حال، در فرآیندهای جوشکاری mig و fcaw از سیم جوش استفاده می شود. در ادامه مقاله جوشکاری پروفیل استیل از سایت کلید آهن مطالب دیگر را بررسی می کنیم.

سیم جوش چیست؟

سیم جوش الکترود در فرآیند جوشکاری است. این بدان معناست که قوس الکتریکی شکاف بین سطح قطعه کار و انتهای سیم را می‌پوشاند. این چیزی است که به شروع قوس کمک می کند. علاوه بر این که به عنوان سمت الکترود قوس عمل می کند، خود فلز پرکننده نیز است که وارد حوضچه جوش مذاب می شود تا پیوند قوی ایجاد کند.

چگونه کار می کند؟

سیم جوش با استفاده از سیستم تغذیه سیم رسوب می کند. روی قرقره های جداگانه پیچیده شده، روی فیدر سیم دستگاه جوش قرار می گیرد. هر بار که ماشه روی تفنگ جوش کشیده می شود، سیم تغذیه می شود و هنگامی که با سطح قطعه کار زمین شده الکتریکی تماس پیدا می کند، قوس شروع می شود و فرآیند ذوب فلز پایه را آغاز می کند. سپس سیم از گرمای قوس ذوب می شود و فلز پرکننده در حوضچه جوش رسوب می کند.

لوازم جوشکاری پروفیل استیل

لوازم جوشکاری پروفیل استیل

رایج ترین فرآیندها میگ، تیگ و استیک هستند. هر کدام مزایا و محدودیت هایی برای کاربردهای خاص دارند. هیچ رویکردی برای همه وجود ندارد.

جوشکاری قوس فلزی میگ یا گاز (gmaw) جوشکاران میگ از الکترود جوش سیمی روی قرقره ای استفاده می کنند که به طور خودکار با سرعت از پیش انتخاب شده ثابت تغذیه می شود. قوس الکتریکی که در اثر جریان الکتریکی بین فلز پایه و سیم ایجاد می‌شود، سیم را ذوب می‌کند و آن را به پایه می‌پیوندد و جوشی با استحکام بالا با ظاهری عالی و نیاز کمی به تمیز کردن ایجاد می‌کند. جوشکاری میگ تمیز و آسان است و می توان آن را روی فلزات نازک یا ضخیم استفاده کرد.

مشابه میگ، جوشکاری قوس الکتریکی با هسته شار (fcaw) یک فرآیند تغذیه سیمی است اما در این تفاوت که fcaw خود محافظ نیازی به گاز محافظ ندارد. در عوض، سیم های خاردار از قوس در برابر آلودگی محافظت می کند. این یک روش ساده و کارآمد است، به ویژه هنگام جوشکاری در فضای باز، در شرایط باد یا روی مواد کثیف. fcaw به دلیل سرعت جوشکاری و قابلیت حمل بالا به طور گسترده در ساختمان سازی استفاده می شود.

میگ و جوشکاری با هسته خار به راحتی قابل یادگیری هستند و می توانند جوش های بسیار تمیزی را روی فولاد، آلومینیوم و ضد زنگ ایجاد کنند. هر دو فرآیند قابلیت جوشکاری موادی به نازکی گیج 26 را دارند.

فرآیند fcaw از طريق ماشينهاي ميگر ميلر ارائه مي شود.

جوشکاری قوس تنگستن تیگ یا گاز (gtaw)  این فرآیند جوشکاری قوس الکتریکی از یک الکترود تنگستن غیرقابل مصرف برای تولید جوش استفاده می‌کند. ناحیه جوش بوسیله گاز محافظ (معمولاً آرگون) و فلز پرکننده از آلودگی جوی محافظت می شود، اگرچه برخی از جوش ها که به عنوان جوش های خودی شناخته می شوند، به آن نیاز ندارند. منبع تغذیه جوشکاری با جریان ثابت انرژی تولید می کند که از طریق ستونی از گازهای بسیار یونیزه شده و بخارات فلزی به نام پلاسما در سراسر قوس هدایت می شود. شما می توانید برای اطلاعات بیشتر با سایت کلید آهن در جوشکاری پروفیل استیل تماس بگیرید.

جوشکاری تیگ بیشتر برای جوش دادن مقاطع نازک فولاد آلیاژی، فولاد ضد زنگ و فلزات غیرآهنی مانند آلومینیوم، منیزیم و آلیاژهای مس استفاده می شود. این فرآیند به اپراتور کنترل بیشتری روی جوش می دهد و امکان جوش های قوی و با کیفیت بالا را فراهم می کند. تسلط نسبتاً پیچیده تر و دشوارتر از سایر فرآیندها است و به طور قابل توجهی کندتر است.

جوشکاری قوس فلزی با چوب یا محافظه (Smaw) چوب که  محبوب‌ترین روش برای اکثر جوشکاری‌های خانگی بوده است. این فرایند از جریان الکتریکی استفاده می کند که از شکاف بین فلز و الکترود جوش قوس الکتریکی جاری می شود. استیک برای جوشکاری بیشتر آلیاژها یا اتصالات موثر است و می تواند در داخل و خارج از منزل یا در مناطقی که آب کشی دارند استفاده شود. همچنین مقرون به صرفه ترین روش است و توانایی ایجاد چسبندگی خوب روی فلزات زنگ زده یا کثیف را فراهم می کند.

مجموعه

فرآیندهای جوشکاری زیادی برای انتخاب وجود دارد، اما هیچ فرآیند جوشکاری واحدی برای همه کاربردها مناسب نیست. بسیار مهم است که مهارت‌های جوشکاری، فرآیندهای اساسی موجود، و قابلیت‌ها و مزایای هر کدام را در نظر بگیرید تا مشخص کنید کدام فرآیند برای نیازها و کاربردهای شما بهترین است. وقت گذاشتن برای شناسایی پروژه هایی که بیشترین درصد از فعالیت جوشکاری شما را اشغال می کنند به شما کمک می کند تا ضخامت فلز خاصی را که احتمالاً اغلب جوش می دهید تعیین کنید، و در نهایت به شما کمک می کند تا مناسب ترین جوشکار را انتخاب کنید.

زمان آن است که کمی دقیق تر شویم بیایید نگاهی به فرآیند جوشکاری که می توانید برای هر نوع فلز استفاده کنید بیاندازیم. به خاطر داشته باشید که بسیاری از این مواد همچنین با استفاده از ترکیب های مختلف دو یا چند فلز برای تقویت استحکام و عملکرد پردازش می شوند. در این مقاله جوشکاری پروفیل استیل از فروشگاه آنلاین کلیدآهن به مطالبی همچون جوش برنج، سیم جوش استیل، لوازم جوشکاری برای شما  توضیح دادیم.

برگرفته از : murtfeldt.de

تماس بگیرید

محصولات