لوله استیل دکوراتیو چیست؟


لیست قیمت های مرتبط

لیست قیمت مرتبطی وجود ندارد

دیدگاه‌های شما

دیدگاه های ثبت شده

0

دیدگاهی برای این پست ثبت نشده است.

لوله استیل دکوراتیو چیست؟

لوله استیل دکوراتیو

لوله استیل دکوراتیو یکی از انواع مهم لوله های ساخته شده از جنس استیل است که امروزه در موارد گوناگون به مصرف می رسد. در واقع ویژگی های استیل باعث شده تا محصولات ساخته شده از این جنس بسیار مورد توجه قرار بگیرند و تقریبا در همه جا استفاده شوند،. به همین دلیل است که کسب اطلاعات در مورد لوله های استیل از اهمیت بالایی برخوردار است و می تواند به افراد برای انتخاب بهترین و با کیفیت ترین محصولات کمک کند. پیشنهاد ما در ابتدا مطالعه در مورد این نوع لوله و سپس کسب اطلاع در مورد لوله های استیل دکوراتیو است. پس مقاله سایت کلیدآهن را تا انتها دنبال کنید.

لوله استیل تزئینی چیست؟

قبل از پاسخگویی به این سوال بهتر است بگوییم که استیل چیست و چرا استفاده از آن در موارد مختلف و برای ساخت محصولات مورد استفاده در شرایط جوی نامساعد پیشنهاد می شود. استیل نوعی از آلیاژهای مبتنی بر فلز آهن است. در واقع استیل را با ترکیب برخی از مواد با فلز آهن به دست می آورند که هدف از آن افزودن ویژگی های مثبت به این فلز است تا بتوان از آن در مواردی که استفاده از آهن توصیه نمی شود، بهره برد. اما سوال مهمی که ممکن است در اینجا پیش بیاید این است که این ویژگی های مهم چه هستند و چه امتیازاتی را می توان برای استیل در مقابل آهن قائل شد؟

تفاوت های عمده استیل و آهن

میزان کربن به کار رفته در آهن می تواند تاثیر قابل توجهی در نقطه ذوب آن داشته باشد. زمانی که آهن با کربن بالا را با استیل مقایسه می کنید به این نتیجه دست خواهید یافت که آهن دارای سختی و مقاومت بالاتری است که در نتیجه انعطاف پذیری کم تری هم خواهد داشت. همین مورد انعطاف پذیر بودن یکی از عمده ترین ویژگی های مثبت و مزایای استیل به حساب می آید. چرا که استیل به میزان کافی مقاوم هست و انعطاف پذیر مزیتی است که از استیل در مقابل آهن انتظار می رود.

ما هم در این مقاله از سری مقاله های کلید آهن قصد داریم تا ضمن معرفی لوله های از جنس استیل، اطلاعات جامعی را در مورد این که لوله استیل دکوراتیو چیست در اختیار شما قرار دهیم.

لوله استیل دکوراتیو چیست؟

لوله استیل دکوراتیو

ویژگی های عمده محصولات استیلی

محصولات از جنس استیل علاوه بر مقاومت بالا در برابر ضربه و شکستگی، دارای ویژگی های زیر هستند:

  • این نوع محصولات به سادگی دچار زنگ زدگی نمی شوند.
  • محصولاتی هستند که رنگ ثابتی دارند و تغییر رنگ آن ها به ندرت و احتمالا در طول سال های زیاد اتفاق می افتد.
  • محصولات ساخته شده از استیل معمولا زیبایی و جلوه خاصی دارند و در نتیجه در معرض دید عموم قرار خواهند گرفت.
  • به طور کلی استیل قابل جوشکاری است که همین امر استفاده از این جنس برای ساخت محصولات متنوع را امکان پذیر می کند.
  • انعطاف پذیری هم یکی از ویژگی های دیگر استیل است که در بخش قبل به طور کامل تری به آن پرداخته شد.

از لوله های استیل در چه صنایعی استفاده می شود؟

به طور کل استیل و لوله استیل دکوراتیو که به آن لوله استیل درز دار هم گفته می شود، برای استفاده در صنایع مختلف مورد استقبال قرار می گیرد. در ساخت نرده ها، درب، پنجره، نماهای داخلی و خارجی ساختمان ها و همچنین در صنعت پتروشیمی، صنایع نفت و گاز، ساخت کشتی، کابین آسانسور، وسایل حمل و نقل مختلف، بدنه لوازم خانگی به خصوص لوازم برقی خانگی از استیل استفاده می شود.

استیل را می توان در قالب لوله برای انتقال نفت، آب و گاز مورد استفاده قرار داد. دلیل اصلی این کار خاصیت ضد زنگ بودن استیل و مقاومت بالای آن در برابر خوردگی و پوسیده شدن است.

کاربردهای لوله استیل دکوراتیو چیست؟

از آن جایی که موضوع بحث ما لوله های دکوراتیو از جنس استیل است، ممکن است این سوال در ذهن شما ایجاد شود که کاربرد لوله های استیل دکوراتیو چیست؟ زمانی که ما برای انتقال آب و گاز در شرایط جوی نامساعد از لوله های استیل استفاده می کنیم، در صورتی که این لوله ها بخواهند در معرض دید و به عنوان مثال در یک ساختمان قرار گرفته شوند، بهتر است تا از لوله های استیل دکوراتیو استفاده گردد.

در مکان های عمومی، خانه ها، بانک ها، ویلاها و ساختمان های لوکس از لوله های دکوراتیو استفاده می شود. ضخامت این لوله ها چیزی در حدود 0.5 تا 1.5 میلی متر است و اگر از ورق های استیل طرح دار مانند ورق های خش دار استفاده شود، زیبایی بیشتری خواهند داشت.

از آن جایی که ورق های استیل دارای رنگ بندی هم هستند، در صورت ساخت لوله های دکوراتیو از این نوع ورق ها می توان در پاسخ سوال لوله استیل دکوراتیو چیست، گفت که این لوله ها معمولا از زیباترین نوع استیل جهت استفاده در دیزاین یک ساختمان ساخته می شوند.

تماس بگیرید

محصولات