لوله استیل بدون درز چیست؟


لیست قیمت های مرتبط

لیست قیمت مرتبطی وجود ندارد

دیدگاه‌های شما

دیدگاه های ثبت شده

0

دیدگاهی برای این پست ثبت نشده است.

لوله استیل بدون درز چیست

لوله استیل بدون درز

یکی از مواردی که نیاز بود تا در مقالات کلید آهن گنجانده شود، پاسخگویی به این سوال است که لوله استیل بدون درز چیست؟ افرادی که این سوال در ذهنشان به وجود می آید به احتمال زیاد نام لوله های استیل مانیسمان، لوله های درز دار و انواع دیگر لوله های استیل را هم شنیده اند.

ما در تلاش هستیم تا در این نوشتار علاوه بر پاسخگویی به سوال مطرح شده، در مورد سایر انواع لوله ها و تفاوت آن ها با لوله های استیل بدون درز هم اطلاعاتی را در اختیار مخاطبان قرار دهیم.

لوله های استیل و رفع نیازهای ما

تولید ورق های استیل با هدف ساخت بسیاری از محصولات در صنایع مختلف، انجام می شود. ورق های استیل در رنگ های متنوع و حتی به شکل دارای طرح و بدون طرح ساخته می شوند. علاوه بر این، انواع ورق و لوله استیل بدون درز یا درز دار حاصل از آن ها دارای ویژگی هایی هستند که استفاده از آن ها در موارد متنوع را میسر می کند.

لوله های استیل در جا به جایی مواد سیال نقش به سزایی دارند و در انواع پروژه های کوچک و بزرگ به کار می روند. از شهرسازی و استفاده در مجتمع های وسیع گرفته تا ساختمان های معمولی و ادارات و …

تفاوت لوله استیل درز دار و لوله استیل بدون درز چیست؟

در بالا گفته شد که لوله های استیل در دو نوع بدون درز و درز دار ساخته می شوند. به طور خلاصه لوله هایی که در بدنه خود دارای درز و شکاف باشند و این بخش به وسیله دستگاه جوش به یکدیگر متصل شود، لوله درز دار هستند. اما لوله های بدون درز این شکاف را ندارند و در همان کارخانه به شکل کاملا یکپارچه تولید می شوند.

در تولید لوله های استیل بدون درز از دستگاه ها و مراحل مختلفی استفاده می شود که در ادامه در مورد این دستگاه ها و مراحل تولید این لوله توضیحاتی را ارائه خواهیم داد.

دستگاه ها و مواد مورد استفاده در ساخت لوله استیل بدون درز چیست؟

ماده اولیه برای تولید این لوله ها، شمش فولادی است. این شمش ها به درخواست مشتری به ابعاد مختلف برش می خورند. کوره، غلتک، سنبه، روغن مخصوص و دستگاه الانگاتور از جمله دستگاه ها و تجهیزات مورد نیاز برای تولید این لوله ها هستند. همچنین این لوله ها توسط تجهیزات الکترونیکی مورد تست و راستی آزمایی قرار می گیرند تا از کیفیت و مقاومت آن ها به خوبی اطمینان حاصل شود.

کارخانجاتی مانند گروه ملی صنعت فولاد ایران و شرکت پروفیل فولادی ایران، از جمله کارخانه های تولید کننده این نوع لوله در ایران هستند. این کارخانه محصولات خود را به سایر کشورها نیز صادر می کنند.

لوله استیل بدون درز

لوله استیل بدون درز چیست

مراحل تولید لوله های استیل بدون درز

در این جا می خواهیم به طور کامل بگوییم که مراحل مختلف تولید لوله استیل بدون درز چیست و فرایند تولید این لوله ها چگونه است ؟

مرحله اول در تولید این لوله آماده سازی ماده اولیه آن یعنی همان شمش فولاد است. همانطور که قبلا هم گفته شد این شمش ها به صورت دلخواه مشتری قابل سفارشی سازی شدن هستند و به ابعاد مختلفی برش می خورند.

مرحله بعدی اقدام برای شکل دادن و فرم دهی شمش است که برای این کار لازم است تا شمش به درجه حرارت استاندارد و مورد تاییدی برسد. برای این کار شمش را در کوره قرار می دهند تا گرم شود.

پس از آن شمش ها را از میان دو غلتک عبور می دهند. در این زمان شمش با استفاده از سنبه ای که شکل نوک تیزی دارد، سوراخ زنی می شود. هدف از این کار شکل دادن شمش فولادی به صورت لوله است. با استفاده از غلتک ها شمش ها به تدریج گرد می شوند.

دستگاه الانگاتور در این زمان، فولادی را که به حرارت لازم رسیده از میان غلتک ها عبور می دهد. این عمل باعث افزایش طول لوله می گردد. پس از آن سنبه ای به طول 12 متر به درون شمش وارد می شود. عملیات تاب گیری در مرحله بعد موجب صاف و بدون تاب شدن لوله می شود. سنبه ای که به درون لوله وارد شده بود پس از اتمام تاب گیری از آن خارج شده و انتها و ابتدای لوله شکل گرد به خود می گیرد.

لوله های تولید شده معمولا در سایز 6 متر یا 12 متر هستند. در صورتی که طول لوله تا به این مرحله به این حد نرسیده باشد، لوله تحت کشش قرار گرفته تا نتیجه مطلوب حاصل شود.

لوله نهایی در آب سرد قرار داده می شود تا دمای آن پایین آید. سپس لوله باید مورد تست قرار گیرد و کیفیت آن تایید شود. آخرین مرحله برای پولیش لوله در نظر گرفته شده است. این کار با استفاده از یک روغن مخصوص انجام می شود. و لوله استیل بدون درز تولید شده قابل استفاده خواهد شد.

تماس بگیرید

محصولات