خط تولید میلگرد آجدار سرد


لیست قیمت های مرتبط
دیدگاه‌های شما

دیدگاه های ثبت شده

0

دیدگاهی برای این پست ثبت نشده است.

 

  برای مشاهده آخرین قیمت های محصولات میلگرد آجدار اینجا کلیک کنید.

در صنعت فولاد محصولاتی مانند پروفیل، میلگرد و ورق به عنوان نیمه ساخته ها شناخته می شوند که با حرارت دادن و ذوب کردن شمش های فولادی تولید می شوند. این ها بعد از حرارت وارد مراحل دیگری مانند نورد، پرسکاری، ریخته گری و آهنگری شده و در نهایت برای فروش در بازار آهن آلات توزیع می شوند.

میلگردها از محصولات پرکاربردی هستند که در حجم بالایی تولید شده و در مصارف و کابردهای مختلف استفاده می شود. تنوع میلگردها به دلیل نوع آلیاژ، روش‌ های تولیدی و کارخانه است و بنابراین کیفیت و قیمت های مختلفی نیز برای انواع میلگردها وجود دارد. ماده اولیه اصلی در ساخت میلگرد آجدار سرد فولاد کربنی است.

همچنین روش‌ های تولید نورد گرم، نورد سرد، ترمکس و روش میکرو آلیاژی برای تولید میلگردهای گوناگون بکار می روند که در این میان روش نورد سرد برای تولید میلگرد آجدار سرد استفاده می شود. باید گفت تکنیک ها و خطوط تولیدی میلگرد، تاثیر بسیار زیادی بر قیمت و کارایی آن می گذارد.

نورد سرد درواقع به روشی اشاره دارد که در آن فولاد از میان غلتک هایی عبور می کند و با این کار ضخامت آن کاهش می یابد و نورد سرد در دمایی همسان با دمای محیط انجام می شود؛ این در حالی است که نورد گرم باید در دمایی بالاتر از دمای محیط انجام شود.

در فرایند نورد سرد، شمش های فولادی تحت فشار زیادی قرار گرفته و ساختار آنها شکسته می شود و بنابراین از مقاومت، سختی و کیفیت بیشتری برخوردار خواهد شد.  علاوه بر این، در این روش تولیدی، مقاوت تسلیم افزایش پیدا کرده و میزان شکل پذیری آن کم می شود.

 

تماس بگیرید

محصولات