کارخانه های تولیدکننده ورق سیاه


لیست قیمت های مرتبط

لیست قیمت مرتبطی وجود ندارد

دیدگاه‌های شما

دیدگاه های ثبت شده

0

دیدگاهی برای این پست ثبت نشده است.

کارخانه های تولیدکننده ورق سیاه

وجود کارخانه های تولیدکننده ورق سیاه در یک کشور، کمک بسیار زیادی به اقتصاد آن خواهند نمود. تولید ورق آهنی و ورق سیاه به دلیل افزایش موارد کاربد آن و همچنین نیاز برای استفاد هاز آن در انواع پروژه های صنعتی و ساختمانی در حال افزایش است. این تولید بالا هم گام با بالا رفتن میزان تقاضا و استقبال برای خرید چنین محصولاتی پیش می روند.

امروزه تعداد زیادی کارخانه تولید ورق در سراسر دنیا در حال فعالیت هستند. این امر در مورد کارخانه های تولیدکننده ورق روغنی نیز صدق می کند. در ادامه این مقاله با ما همراه باشید تا هم تعدادی از مهم ترین این کارخانه ها را به شما معرفی کنیم و هم بگوییم که تولیدکنندگان ورق st52 از چه استانداردهایی در کار خود پیروی می کنند.

 

کارخانه های تولیدکننده ورق سیاه

به طور کل انواع ورق ها با طی کردن یکی از دو فرایند نورد گرم یا نورد سرد، تولید می شوند. ورق هایی که در پی فرایند نورد گرم تولید می شوند، با نام ورق سیاه و ورق های تولید شده از فرایند نورد سرد، ورق روغنی با ورق نورد سرد نامیده می شوند.

اما تفاوت این دو نوع محصول در چیست. ورق های سیاه به طور معمول دارای مقاومت و استحکام بیشتری در مقایسه با ورق های نورد سرد یا همان ورق های روغنی هستند. ورق های سیاه به دلیل همین استحکام بالا در تولید انواع تانکرها، خودرو، بدنه کشتی ها و انواع صنایع بزرگ دیگر به کار می روند. به علاوه این که این محصولات در ساختمان سازی هم بسیار پرکاربرد بوده و در بخش های مختلف یک سازه، مورد استفاده قرار می گیرند.

 

مجتمع فولاد گیلان

کیفیت ورق گیلان بر کسی پوشیده نیست. کارخانه فولا گیلان از سال 1382 فعالیت خود را آغاز نمود و در حال حاضر ظرفیت آن به 2.5 میلیون تن نورد گرم و 500 هزار تن نورد سرد می رسد.

ورق های این کارخانه بیشتر در خودروسازی، ساخت لوله و ساختمان سازی به مصرف می رسد. ضخامت ورق های کارخانه فولاد گیلان از 2 میلی متر تا 40 میلی متر و عرض آن در بازه 1000 تا 1500 میلی متر می باشد.

 

کارخانه فولاد مبارکه اصفهان

یکی از مهم ترین کارخانه های تولیدکننده ورق سیاه، کارخانه فولاد مبارکه در استان اصفهان است. این کارخانه به طور سالانه حدود 4 میلیون تن فولاد تولید می کند. دلیل مهم  بودن این کارخانه در میان سایر کارخانه ها،توان تولید آن برای شمش ورق و تبدیل آن به ورق می باشد. این موضوعی است که تنها در کارخانه فولاد مبارکه قابل مشاهده است و باعث شده تا این کارخانه در طول فعالیت خود، به جوایز ارزنده ای در حوزه های تولید و کیفیت، دست بیابد.

ضخامت ورق های تولید شده در این کارخانه از 2 میلی متر تا 5 میلی متر می باشد. اما امکان تولید ورق تا ضخامت 16 میلی متر نیز در این کارخانه وجود دارد.

کارخانه های تولیدکننده ورق سیاه

کارخانه فولاد کاویان

یکی دیگر از کارخانه های تولیدکننده ورق سیاه، کارخانه فولاد کاویان است. این کارخانه از سال 1354 با نیروهای متخص و کادری مجرب به عنوان اولین تولیدکننده ورق های فولادی در ایران تاسیس شد. کارخانه کاویان ظرفیت تولیدی معادل 840 هزار تن ورق در سال را دارد. ضخامت ورق های تولیدی این کارخانه در بازه 8 تا 20 میلی متر قرار داشته و عرض آن ها از 1250 تا 1500 میلی متر است.

 

تولیدکنندگان ورق ST52

ورق سیاه ST52 به عنوان از نمونه ورق های سیاه است که کاربرد فراوانی در انواع صنایع داشته و مورد استقبال خریداران قرار می گیرد. کارخانه های فولاد مبارکه اصفهان، فولاد اکسین اهواز، فولاد گیلان و کارخانه کاویان، از جمله تولیدکنندگان برتر فعال در این حوزه می باشند.

 

قیمت ورق سیاه

انواع ورق سیاه با قیمت های مشخص شده در بازار موجود هستند. البته اینکه این محصولات دقیقا دارای چه قیمتی باشند، به عوامل مختلف وابسته است. مشخصات ورق ها و حتی برند و کارخانه های تولیدکننده ورق سیاه می تواند در این قیمت گذاری ها دخیل باشند.

در صورت تمایل برای خرید ورق فولاد مبارکه، ور فولاد کاویان و … می توانید از طریق فروشگاه های مجاز و وب سایت های مجاز اقدام نمایید. وب سایت کلیدآهن نیز راهنمای مناسبی برای شما در این راستا خواهد بود و شما می توانید جهت خرید محصولات مورد نیاز خود از کارشناسان این وب سایت کمک و راهنمایی بگیرید.