گزارش بازار آهن – مرداد 1400


گزارش بازار آهن – هفته اول مرداد 1400

🔺 ورق سیاه ⬇️

در هفته ای که گذشت اوایل هفته قیمت های ورق فولاد مبارکه و کاویان و اکسین ثابت بود و از سه شنبه این هفته به علت افزایش شدید شمش فولادی و افزایش نرخ ارز قیمت ورق مبارکه و کاویان با افزایش روزانه کیلویی 5.000 – 6.000 ریال مواجهه شدیم.

🔺 پروفیل فولادی ⬇️

در هفته نخست مرداد ماه شاهد افزایش شدید قیمت پروفیل به واسطه افزایش قیمت ورق سیاه در بورس ورق بودیم . پیش بینی میشود در هفته آتی نیز بدلیل عرضه پایین شمش آهن مجددا شاهد بازاری افزایشی باشیم.

🔺 استنلس استیل⬇️

با توجه به تعطیلات اول هفته و تعطیل بودن بانک ها بازار خیلی متلاطم بود و افزایشی نسبت به هفته ی گذشته داشتو در ادامه قیمت نیکل جهانی تغییر کرد و افزایشی بود، و به این دلیل بازار فروش را بست تا قیمت نیکل ثابت شود.


گزارش بازار آهن – هفته دوم مرداد 1400

🔺 ورق سیاه ⬇️

در هفته ای که گذشت به علت بالا رفتن شمش و نرخ ارز قیمت ها افزاشی بوده و ورق فولاد مبارکه و کاویان واکسین از ابتدای هفته تا امروز 10.000 ریال افزایش داشت . با توجه به آمار بورس ورق گرم اعلام شد. امروز 1400/05/13احتمال افزایش ورق سیاه پیش بینی می شود .

🔺  فولادی ⬇️

📍در حوزه میلگرد افزایش  100 الی 200 تومانی قیمت را شاهد بودیم .
📍تیرآهن نیز افزایش قیمت 20 الی 100 هزار تومانی در اکثر سایز ها را به خود دید .
📍نبشی و ناودانی نیز با افزایش 100 الی 200 تومانی قیمت همراه بود .

🔺 استنلس استیل⬇️

با توجه به اینکه هفته ی پیش قیمت نیکل جهانی بالا رفت ، و قیمت ها خیلی افزایشی بود ، در اوایل هفته فروش ها بسته بود ، ولی وقتی قیمت نیکل نسبتا ثابت شد ، با اینکه دلار مقداری بالا و پایین شد ولی قیمت استنلس استیل ثابت بود.


گزارش بازار آهن – هفته سوم مرداد 1400

🔺 ورق سیاه ⬇️

در هفته ای که گذشت باتوجه به پیشبینی هفته پیش قیمت ورق سیاه دوباره بعد از اعلام نتایج بورس کالا با افزایش شدید کیلویی 10.000 ریال مواجهه شدیم اما چون بازار کشش این قیمت هارو نداشت کاهش قیمت کمی در طول روز شاهد بودیم.بازار ثبات ندارد و در این روز ها شاهد بازار متلاطمی هستیم.

🔺  مقاطع طویل ⬇️

📍حوزه میلگرد افزایش داشت 100 الی 300 تومانی قیمت را شاهد بودیم .
📍تیرآهن نیز افزایش قیمت 20 الی 100 هزار تومانی در اکثر سایز ها را به خود دید .
📍نبشی و ناودانی نیز با افزایش 100 الی 300 تومانی قیمت همراه بود .

🔺 استنلس استیل⬇️

با توجه به جلساتی که در اواخر هفته ی پیش در رابطه با ریاست جمهوری برگزار شد  ، و نسبتا ثابت بودن بازار ارز ، بازار استنلس استیل تغییر چشم گیری نداشته و ثابت بوده است.

🔺 لوله فولادی ⬇️

به همراه انتقال قدرت سیاسی در تهران و آرام شدن شرایط، بازار با ثبات قیمت به کار خود ادامه داد اما پس از بورس ورق با توجه به افزایش قیمت شمش آهن شاهد بازاری افزایشی بودیم.


گزارش بازار آهن – هفته چهارم مرداد 1400

🔺 ورق سیاه ⬇️

باتوجه به تعطیل که پیش رو داشتیم در قیمت ورق سیاه افزایش کیلویی 2.000 الی 3.000 ریال مواجهه شدیم و در این روز ها شاهد بازار متلاطمی هستیم.

🔺 استنلس استیل⬇️

با توجه به تعطیلی کرونا و تاسوعا و عاشورا بازار استنلس استیل متلاطم شد ، و خیلی از منابع استیل فروش خود را بستن و در همین جریان دلار افزایشی هم بوده ، عملا بازار استنلس استیل افزایشی پیش بینی میشود.

🔺 لوله فولادی ⬇️

بدلیل افزایش قیمت ارز و تعطیلات عاشورای حسینی قیمت لوله با افزایش روبرو بود‌.

🔺 پروفیل ⬇️

با توجه به تعطیلات طولانی مدت و افزایش قیمت ارز در پی تحولات سیاسی منطقه شاهد بازاری به شدت افزایشی بودیم.