ساختار لوله استیل


 لوله استیل

ساختار لوله استیل، لوله های فولادی مزایای مختلفی برای پروژه صنعتی یا مسکونی بعدی شما دارند. لوله های فولادی در صنایع مختلفی از تولید صنعتی گرفته تا مجسمه سازی استفاده می شود. یکی از کاربردهای لوله فولادی در لوله کشی است که برای جایگزینی لوله های پلاستیکی سنتی با لوله های فولادی ضد زنگ استفاده می شود. سایت کلیدآهن شما را به آشنایی ساختارهای گوناگون و قیمت لوله استیل و استانداردها و ضخامت های لوله  می پردازد.

لوله استیل چیست؟

در ادامه مقاله ساختار لوله استیل به توضیح لوله استیل  اشاره می کنیم. لوله‌های فولادی لوله‌های استوانه‌ای هستند که از فولاد ساخته شده‌اند و در ساخت و زیرساخت‌ها کاربردهای زیادی دارند. آنها پر استفاده ترین محصول ساخته شده توسط صنعت فولاد هستند. کاربرد اصلی لوله در حمل و نقل مایع یا گاز زیرزمینی از جمله نفت، گاز و آب است.  با این حال، لوله‌های با اندازه‌های مختلف در طول ساخت و ساز استفاده می‌شوند. یک نمونه معمول تولید خانگی، لوله فولادی باریکی است که سیستم خنک کننده یخچال را اجرا می کند. در ساخت و ساز از لوله ها برای گرمایش و لوله کشی استفاده می شود. سازه‌ها را می‌توان با استفاده از لوله‌های فولادی با اندازه‌های مختلف، مانند نرده‌ها، قفسه‌های دوچرخه، یا بولاردهای لوله ساخت وجود دارد.

ساختار لوله استیل و انواع آن

لوله فولادی بدون درز از سری ۳۰۰ تولید شده است و دارای انواع لوله از جمله ۳۲۱، ۳۰۴، ۳۱۶ و ۳۱۰ و لولا دابلکس را شامل خواهد شد.

 لوله استیل درز دار که گرید ۳۰۰ در ترکیب آن استفاده شده، و لوله ۳۱۶ و ۳۰۴  و همچنین لوله دابلکس از اقسام آن است همانگونه که از طبقه بندی بیان میشود، لوله استیل ۳۱۶ و ۳۰۴و دابلکس در دو نوع بدون درز و درزدار جهت مشتریان سایت کلید آهن  موجود است.

ساختار لوله استیل چیست؟

وجود فولاد در لوله استیل منجر می شود که این لوله در برابر خوردگی به خوبی مقاومت داشته باشند. سبب این مورد در لوله استیل، وجود کربن در ترکیب آلیاژ استیل تولید کننده لوله است. کربن ماده ای است که در زمان تولید آلیاژ فولاد به آهن افزوده می شود و سبب می شود لوله استیل در مقابل عوامل محیطی از خود مقاومت بالایی بروز دهد.

وجود کربن در لوله فولاد علاوه بر ازدیاد مقاومت در لوله فولاد، سبب زیاد شدن سختی نیز خواهد شد. این ویژگی در لوله استیل با کشسان لوله نسبت عکس دارد.

در حقیقت سایت کلید آهن  بیان می کند که جهت ازدیاد مقاومت لوله استیل تا جایی می توان اندازه کربن را افزایش داد که کشسانی را از بین نبرد و در تولید لوله استیل آسیبی وارد نشود، لوله استیل در اقسام متنوع و دسته های مختلفی تولید شده است و به شکل ویژه ای نامگذاری شده است.

لوله فولادی چگونه استفاده می شود؟

لوله ها در سازه ها، حمل و نقل و ساخت استفاده می شوند. آنها با توجه به قطر بیرونی خود اندازه می شوند، با قطر داخلی بر اساس ضخامت دیواره متفاوت است. بسته به نیروهایی که لوله را  باید مدیریت کند، برخی از برنامه ها به دیوارهای ضخیم تری نسبت به سایرین نیاز دارند.

استفاده ساختاری لوله

در این بخش از سایت کلید آهن به موضوع استفاده ساختاری لوله پی می بریم. کاربردهای سازه ای رایج ساختمان و ساخت و ساز است. در این صنایع، مصالح ساختمانی را معمولاً لوله های فولادی می نامند.لوله های فولادی که به عنوان لوله های فولادی نیز شناخته می شوند، استحکام بیشتری به پایه ها می دهند و به طور گسترده در پروژه های ساختمانی استفاده می شوند.

استفاده ساختاری لوله

شمع های ساختمانی

لوله های فولادی در فرآیندی به نام شمع بندی، استحکام پایه ها را فراهم می کنند. در این کاربردها، لوله قبل از گذاشتن پایه به عمق زمین رانده می شود. برای یک ساختمان مرتفع یا ساخت و ساز در زمینی که ایمن نیست، پایداری ایجاد می کند.

لوله بدون درز

لوله‌های بدون درز از شمش‌های فولادی تولید می‌شوند که برای ایجاد بخش لوله‌ای گرم شده و سوراخ می‌شوند. کلمه “Samless” به معنای عدم وجود جوش درز است.

 لوله چیست؟

لوله یک مقطع توخالی با مقطع گرد برای انتقال محصولات است. محصولات شامل مایعات، گاز، گلوله، پودر و غیره است. مهمترین ابعاد برای یک لوله، قطر خارجی  همراه با ضخامت دیواره است.  منهای 2 برابر وزن (برنامه) قطر داخلی لوله را تعیین می کند که ظرفیت مایع لوله را تعیین می کند.

استاندارد ضخامت لوله

مانند آنچه در بالا تعریف شده است، قطر داخلی با قطر بیرونی (od) و ضخامت دیواره (wt) تعیین می شود.مهمترین پارامترهای مکانیکی لوله ها عبارتند از: درجه فشار، مقاومت تسلیم و شکل پذیری. ترکیب استاندارد اندازه لوله اسمی و ضخامت دیوار (برنامه) توسط مشخصات asme b36.10 و asme b36.19 (به ترتیب، لوله های کربن و آلیاژ، و لوله های فولادی ضد زنگ) پوشش داده شده است.

مجموعه

 در این مقاله ساختار لوله استیل به انواع ساختارها و کاربرد آنها و همچنین استاندارد آنها اشاره کردیم. این محصول داری کاربردهای زیادی از جمله دکوراسیون های منزل در نرده ها و ساختمان ها استفاده می شود. جهت اطلاع از قیمت لوله استیل با سایت کلیدآهن تماس بگیرید‌.

منبع : jfe-steel.co.jp