انواع فرمینگ ورق گالوانیزه


لیست قیمت های مرتبط

لیست قیمت مرتبطی وجود ندارد

دیدگاه‌های شما

دیدگاه های ثبت شده

0

دیدگاهی برای این پست ثبت نشده است.

انواع فرمینگ ورق گالوانیزه

این که فرمینگ چیست و انواع فرمینگ ورق گالوانیزه در این مقالله از وب سایت کلید آهن مورد بررسی قرار می گیرد تا شما عزیزان با فرمینگ و همچنین ماهیت ورق گالوانیزه آشنا شوید. ورق های گالوانیزه که از آن ها به عنوان پوشش برای بسیاری از ابزارهای فلزی استفاده می شود، دارای ویژگی ها و خواص قابل قبولی است که جایگزین کردن هر محصول دیگری را برای آن سخت و در برخی واقع غیر ممکن می سازد.

در این مقاله با ما همراه باشید تا هر آن چه را که لازم است در مورد فرمینگ این نوع ورق بدانید را در اختیارتان قرار دهیم و به شما بگوییم که در کل فرمینگ به چه صورت است و منظور از فرمینگ ورق استیل و ورق های گالوانیزه دقیقا چیست.

 

انواع فرمینگ ورق گالوانیزه

پیش از پرداختن به بحث فرمینگ باید بدانید که ورق گالوانیزه چیست و در چه مواردی از آن استفاده می شود. ورق گالوانیزه در اصل نوعی ورق فولادی است که پوششی از جنس روی بر سطح آن کشیده می شود. این پوشش خواص فوق العاده ای را به ورق می بخشد که مهم ترین آن ها مقاوم شدن محصول در برابر زنگ زدن و آسیب های مشابه آن است.

فرمینگ ورق نیز برای آماده سازی ورق های گالوانیزه برای به کار گیری در مصارف مختلف است. به عبارتی دیگر فرمینگ بر روی ورق گالوانیزه انجام می شود تا این ورق را به شکل های مختلف از جمله کرکره و لوله در آورند.

 

طرح شادولاین

این نوع طرح که با استفاده از فرمینگ ورق گالوانیزه به دست می آید، دارای زیبایی و جلوه جالبی است و به همین دلیل بسیار مورد توجه افراد قرار می گیرد. این نوع ورق را بیشتر در بخش های خارجی سقف ساختمان ها و به خصوص منازل به کار می برند.

 

طرح کرکره سینوسی

یکی دیگر از مهم ترین انواع فرمینگ ورق گالوانیزه، ایجاد طرح کرکره ای یا سینوسی با این ورق ها است. این مورد را به عنوان قدیمی ترین طرح برای ورق گالوانیزه معرفی می کنند و بیشتر محبوبیت آن، به هزینه کم آن در برابر سایر انواع فرمینگ بر می گردد.

ورق گالوانیزه با طرح کرکره ای را با پایه های آهنی بنا می دارند تا کمترین آسیب را در برابر تماس با باران و برف ببیند.

 

طرح سفال

از دیگر انواع فرمینگ ورق گالوانیزه، طرح سفال است که آن را بیشتر برای مناطق با آب و هوای بارانی و مرطوب مورد استفاده قرار می دهند. این طرح زیبا دارای ویژگی های زیر می باشد:

  • طرح سفال نسبت به سایر انواع فرمینگ دارای ایمنی بالاتر و البته طول عمر بیشتری است.
  • طرح سفال سبک است و در عین حال استحکام و مقاومت بالایی نیز دارد.

 

طرح ذوزنقه

در برخی منابع و توسط برخی از افراد اهل فن، طرح ذوزنقه با نام های دیگری مانند طرح دامپا، طرح نما یا طرح نما و آبرو خوانده می شود.

این طرح دارای ظاهری زیبا، قیمت مقرون به سصرفه و از همه مهم تر، استحکام بالایی است. از این ورق برای ساخت حصار در اطراف یک زمین و همچنین به عنوان ساندویچ پانل سقفی استفاده می شود.

 

ورق فرمینگ شیروانی

همان طور که در بخش قبل بیان شد، انواع فرمینگ ورق گالوانیزه انجام می شود تا این محصول را بتوان برای صنایع مختلف آماده نمود. عملیات فرمینگ با استفاده از قالب هایی انجام می شود که هر کدام از قالب ها طرح به خصوصی را به ورق می بخشند.

برای ساخت سقف شیروانی ها از این نوع ورق استفاده می شود. این ورق ها از نوع گالوانیزه بوده و با عملیات فرمینگ به شکل های سینوسی یا همان کرکره ای در می آیند. البته شیروانی شادولاین و شیروانی ذوزنقه ای نیز از مدل های دیگر سقف های ساخته شده با این نوع ورق، می باشند.

انواع فرمینگ ورق گالوانیزه

انواع دستگاه فرمینگ

حال که با انواع فرمینگ ورق گالوانیزه آشنا شدید باید در مورد قالب و دستگاه های مخصوص انجام این عملیات هم مطالبی برای تان بازگو شود. دستگاه های رول فرمینگ متعددی در بارزار موجود هستند که وظیفه آن ها، ایجاد فرم و طرحی خاص در ورق ها به خصوص ورق های گالوانیزه است.

دستگاه های فرمینگ عبارت هاند از:

  • وکیوم فرمینگ که به آن دستگاه فرم دهی با خلاء نیز گفته می شود.
  • شکل دهی ورق با فشار هوا و
  • شکل دهی ورق با روش مکانیکی

 

قیمت ورق گالوانیزه

انواع فرمینگ ورق گالوانیزه موجود اند تا این ورق قابلیت استفاده در موارد و صنایع مختلف را داشته باشند. ورق های گالوانیزه ای که می توان از آن ها در این همه صنعت و برای ساخت انواع مختلفی از محصولات، استفاده نمود، قطعا باید قیمت قابل توجهی داشته باشند. اما از کجا باید این ورق ها را استعلام قیمت نمود.

پیشنهاد ما این است که در صورت تمایل برای خرید چنین ورق هایی به وب سایت کلیدآهن مراجعه نمایید. در این سایت علاوه بر دست یابی به قیمت روز محصولاتی مانند ورق گالوانیزه می توانید اطلاعات مفیدی در مورد این که فرمینگ به چه صورتی انجام می شود و … به دست آورید.