ورق آلیاژی چیست؟


لیست قیمت های مرتبط

لیست قیمت مرتبطی وجود ندارد

دیدگاه‌های شما

دیدگاه های ثبت شده

0

دیدگاهی برای این پست ثبت نشده است.

ورق آلیاژی چیست؟

ورق آلیاژی چیست و چه کاربردی دارد؟ آیا این ورق دارای انواع خاصی می باشد؟ قیمت ورق آلیاژی در مقایسه با سایر ورق ها چگونه محاسبه می شود؟ این سوالات و سوالاتی مشابه این ها در مورد محصول مورد این مقاله از وب سایت کلید آهن، ممکن است به ذهن شما هم خطور کرده باشد و ما در این جا به آن ها پاسخ می دهیم.

انواع ورق های آلیاژی به طور گسترده در ایران و کشورهای دیگر در حال تولید هستند و از آن ها برای مصارف مختلفی بهره گرفته می شود. بیشترین کاربرد ورق آلیاژی در صنایع پتروشیمی و نفت و گاز است. البته انواع مختلف این ورق نظیر ورق پیوتر برای تولید وسایل تزئینی و ظروف مختلف به کار می رود.

 

ورق آلیاژی چیست؟

ورق آلیاژی دارای دو نوع است. یکی ورق هایی ک طی فرایند نورد سرد تولید می شوند، مانند ورق آلیاژی روغنی و یا همان ورق سرد و دیگری ورق های آلیاژی که در طی فرایند نورد گرم تولید می شوند. به ورق های نوع دوم، ورق های سیاه نیز گفته می شود.

البته این ورق ها براساس نوع ارائه به بازار و همچنین شکل ظاهری شان دارای انواع دیگری هستند که در ادامه به آن نیز پرداخته می شود. علاوه بر این، شما باید در مورد انواع ورق های آلیاژی نیز اطلاعات مفیدی به دست آورید. به عنوان مثال باید بدانید که ورق آلیاژی برنج با ورق آلیاژی برنز چه تفاوتی دارد و موارد استفاده هر کدام چیست. در ادامه مقاله با ما همراه باشید تا درباره همه این موارد مطرح شده، صحبت کنیم.

 

انواع ورق آلیاژی

در این بخش از مقاله “ورق آلیاژی چیست؟” انواع این محصول را معرفی می نماییم. ورق های آلیاژی دارای انواع مختلفی هستند. برخی از آن ها از مس، قلع و آهن به عنوان اصلی ترین مواد در ترکیب خود ساخته شده اند. ورق های آلیاژی که در ساخت انواع زیورآلات استفاده می شوند، شامل طلای سفید، طلای رزگلد و نقره استرلینگ هستند.

سایر انواع ورق های آلیاژی عبارت اند از:

ورق آلیاژی برنز

این نوع ورق برای ساخت انواع قطعات و تجهیزات الکترونیکی به کار می رود. چرا که در آن میزان قابل توجهی مس و فسفر به کار رفته که به سبب آن می توان اطمینان داشت عنصر مس رسانای الکتریکی خاصی را به ورق برنزی بخشیده است.

ورق آلیاژی برنجی

در این بخش از مقاله “ورق آلیاژی چیست؟” به بررسی اجمال ورق برنجی می پردازیم. این ورق نیز از مس تولید شده و در ترکیب آن عناصری از جمله آلومینیوم نیز وجود دارد. ورق آلیاژی برنج در اغلب موارد برای تولید وسایل تزئینی و ظروف به کار می رود.

ورق آلیاژی پیوتر

این نوع ورق نیز به طور عمده در ساخت ظروف آشپزخانه کاربرد داشته. با وجود درصد کم مس در ترکیبات آن، شاهد رنگی مس مانند از این آلیاژ هستیم. البته رنگ دقیق این آلیاژ از مس شفاف تر است و به سادگی هم تغییر رنگ نمی دهد.

ورق های آلیاژی فولادی

ورق های ST37، ST52 و ST44 از جمله این ورق ها هستند که در صنعت به فراوانی مورد استفاده قرار می گیرند. حروف S و T در این اسامی به معنای ساخته شدن آلیاژها از آهن و کربن است و عدد مقابل این حروف هم مقاومت کششی محصول را نشان می دهد.

ورق آلیاژی چیست؟

کاربرد ورق آلیاژی چیست؟

حال که با ماهیت ورق آلیاژی آشنا شدید و دانستید که این محصول چه انواعی دارد، بهتر است تا درباره موارد کاربرد این محصولات با ارزش نیز اطلاعاتی را در اختیارتان قرار دهیم. به طور عمده از انواع این ورق ها در صنایع مختلف استفاده میشود. امروزه به دلیل ضد سایش بودن انواع این ورق ها و به خصوص چکش خواری و حالت پذیری، از آن ها برای تولید محصولاتی که نیاز به دوام و طول عمر بالا دارند، استفاده می شود. به عنوان مثال از ورق پیوتر برای ساخت لوله ها نیز بهره گرفته می شود. ساخت انواع وسایل تزئینی به دلیل شفافیت نوع برنجی این ورق ها و یا ساخت استفاده از ورق های آلیاژی برنزی در صنایع الکترونیک به دلیل رسانا بودن آن، گواهی بر کشف ویژگی های مهمی در انواع ورق های آلیاژی می باشد.

 

قیمت ورق آلیاژی

هر ورق آلیاژی بنا به نوع مصرف و میزان عرضه و تقاضا با مبالغ خاصی معامله می گردد. عوامل دیگری نیز بر روی این قیمت گذاری ها تاثیرگذارند که از جمله آن ها می توان به نوسانات ارز در بازار اشاره نمود.

در واقع اگر از ما بپرسید که مهم ترین عامل موثر در تعیین قیمت ورق آلیاژی چیست، قطعا همین مورد را معرفی خواهیم کرد. البته این امر تنها به ورق های آلیاژی ختم نمی شود بلکه در مورد اکثر محصولات موجود در بازار، صدق می کند.

 

خرید ورق آلیاژی

در این مقاله از وب سایت کلید آهن تلاش شد در مورد این که ورق آلیاژی چیست مطالب مفیدی ارائه شود. همچنین در مورد این که این ورق ها دارای چه انواعی هستند و هر کدام دارای چه کاربردی هستند نیز صحبت شد.

پیشنهادد ما برای استعلام قیمت خرید این محصولات به وب سایت ما سر بزنید. همچنین لازم است پیش از خرید این محصولات در صورتی که سوال یا ابهامی دارید، با کارشناسان ما ارتباط گرفته و از راهنمایی های آن ها استفاده نمایید.