ورق سیاه 2 میل چیست؟


لیست قیمت های مرتبط

لیست قیمت مرتبطی وجود ندارد

دیدگاه‌های شما

دیدگاه های ثبت شده

0

دیدگاهی برای این پست ثبت نشده است.

ورق سیاه 2 میل چیست؟

آیا می دانید ورق سیاه 2 میل چیست؟ در مورد انواع دیگر ورق های سیاه اطلاعاتی دارید؟ چقدر با مشخصات و ویژگی های این ورق ها آَشنا هستید؟ در صورتی که پاسخ کاملی برای این سوالات ندارید، پیشنهاد می کنیم که مطالعه این مقاله از سری مقالات آموزشی وب سایت کلیدآهن را از دست ندهید.

پاسخ به این سوالات و آشنایی با کاربرد ورق سیاه و حتی این که ورق روغنی چیست و سوالاتی از این دست می تواند به درک بیشتر شما و دست یابی تان به اطلاعات بیشتر در مورد انواع ورق های مورد استفاده در صنایع گوناگون کمک کند.

ورق سیاه 2 میل چیست؟

ورق سیاه از جمله ورق هایی است که با روش نورد گرم تولید می گردد. البته ورق هایی نیز هستند که با طی کردن فرایند نورد سرد تولید شده و ورق روغنی نامیده می شوند. کاربرد ورق سیاه در انواع صنایع نشان از اهمیت این نوع ورق وبرخورداری آن از ویژگی ها و خواص زیادی است.

انواع ورق سیاه به میزان قابل توجهی در سرتاسر جهان تولید می شوند تا نیاز به این ورق در صنایع برطرف گردد. ورق سیاه 2 میل نمونه ای از این ورق ها است. در مورد ماهیت این ورق در این مقاله صحبت خواهیم کرد. آلیاژ مصرفی این ورقريال ST37 می باشد که یکی از پر مصرف ترین آلیاژهای حال حاضر است. این آلیاژ را در غالب مواقع با آلیاژ ST52 اشتباه گرفته و به جای هم به کار می برند. اما در این دو آلیاژ تفاوت های محسوسی وجود دارد.

 

ویژگی های ورق سیاه 2 میل چیست؟

به نظر شما ورق سیاه 2 میل دارای چه ویژگی هایی است که آن را از سایر انواع ورق سیاه متمایز می کند؟ از ویژگی هایی این محصول می توان به خواص مکانیکی متعدد آن اشاره کرد. مانند جوش پذیری بالا و انعطاف پذیری قابل قبول این ورق که در مقایسه با سایر ورق آن ها بسیار بالا می باشد.

برخورداری ورق سیاه 2 میل از همین دو ویژگی موجب شده تا این محصول را بتوان در پروژه های ساختمانی و صنایع مختلف به کار برد. در بخش قبل بیان کردیم که این ورق از آلیاژ ST37 تولید شده است. بنا براین بهتر است تا در مورد ویژگی های این آلیاژ نیز مواردی را مطرح نماییم.

 

ویژگی ها و مزایای آلیاژ ST37

در ادامه مقاله ورق سیاه 2 میل چیست، ویژگی های آلیاژ به کار رفته در ساخت این فراورده را بر می شمریم. این ویژگی ها عبارت اند از:

  • برخورداری چگالی برابر با 7.85 گرم در سانتی متر
  • دارا بودن نقطه ذوبی در بازه 1420 تا 1460 درجه سانتی گراد
  • استحکام کششی آلیاژ ST37 در ضخامت 16 میلی گرم در بازه 360 تا 510 مگا پاسکال قرار دارد
  • کمترین میزان طول این ورق در ضخامت 16 میلی گرم برابر با 17 درصد است

 

استادداردهای آلیاژ ST37

آلیاژ به کار رفته در تولید ورق سیاه 2 میل از استانداردهای نام برده شده در زیر پیروی می کند:

  • استاندارد S235 JR
  • استاندارد UNI: FE360B
  • استاندارد JIS: SS400
  • استاندارد ASTM: A283C

ورق سیاه 2 میل چیست؟

ترکیبات ورق سیاه 2 میل چیست؟

با توجه به این که ورق سیاه 2 میل از آلیاژ ST37 تولید شده، بنابراین دارای ترکیبات زیر می باشد:

 

حدود 0.17 درصد کربن

کربن یکی از مهم ترین عناصر به کار رفته در ترکیبات انواع ورق سیاه از جمله ورق سیاه 2 میل است. عموما فولادهایی که در آن ها حدود 0.05 تا 0.25 درصد کربن وجود دارد، به عنوان آلیاژهای کم کربن شناخته می شوند.

مقاطع فلزی با این میزان از کربن هزینه کم تری برای تولید نیاز دارند. این مقاطع به شکل ساده تری جوشکاری شده و به راحتی نیز شکل می گیرند. از طرفی سختی کمتری در خواص مکانیکی خود دارند.

 

حدود 0.05 درصد گوگرد

میزان گوگرد به کار رفته در این مقاطع حدود 0.05 درصد است. هر چقدر این عنصر مقدار بیشتری در یک ورق داشته باشد، آن ورق دارای نقطه تسلیم بالاتری می باشد. از طرفی مقاومت کششی ای نوع وق ها هم بالاتر خواهد بود.

نکته ای که در این جا باید به آن توجه داشته باشید، این است که نقطه جوش گوگرد کمتر از سایر عناصر فلزی می باشد. به این ترتیب پایداری کمتری در مذاب خواهد داشت.

 

حدود 0.05 درصد فسفر

در ادامه مقاله ورق سیاه 2 میل چیست و در پی بیان ترکیبات به کار رفته در این محصول، باید بدانید که هر چقدر فسفر در یک ورق میزان بیشتری داشته باشد، بر چقرمگی فولاد و افزایش تردی و شکنندگی آن افزوده می شود. همچنین هر چقدر که  میزان فسفر در ترکیبات یک ورق بالاتر باشد، سختی آن نیز بالاتر خواهد بود.

 

قیمت ورق سیاه 2 میل

در این مقاله از وب سایت کلیدآهن با این موضوع که ورق سیاه 2 میل چیست و از چه آلیاژی تولید شده است، آشنا شدید. همچنین دانستید که این محصول دارای چه ویژگی هایی است و در ترکیبات آن از چه عناصری بهره گرفته شده است. انواع دیگر ورق سیاه نیز دارای این ویژگی ها هستند و به طور کل کاربرد ورق سیاه از ر نوع که باد، در صنایع ساخت و ساز و دیگر صنایع غیر قابل انکار است.

قیمت ورق سیاه 2 میل را می توانید از فروشگاه های مجاز و وب سایت های معتبر استعلام بگیرید. کارشناسان ما به صورت آنلاین و تلفنی قیمت روزانه این محصول را به شما اعلام خواهند کرد.