لوله استیل فشار قوی چیست و چه کاربردی دارد؟


لوله استیل فشار قوی چیست

لوله استیل فشار قوی چیست و چه کاربردی دارد؟ لوله استیل را می توان گفت که استوانه توخالی است که در کارگاه ها، دکوراتیو و پتروشیمی استفاده می شود. همانگونه که از اسم کالا مشخص است، دارای جنس استیل و همچنین نیکل واقع در آلیاژ آن پیشگیری از زنگ زدگی استیل خواهد شد. از سایت کلیدآهن شما را معرفی انواع لوله استیل و کاربرد آن دعوت می کنیم.

لوله استیل چیست؟

در ادامه مقاله لوله استیل فشار قوی چیست و په کاربردی دارد؟ به توضیح لوله استیل  اشاره می کنیم. لوله‌های فولادی لوله‌های استوانه‌ای هستند که از فولاد ساخته شده‌اند و در ساخت و زیرساخت‌ها کاربردهای زیادی دارند. آنها پر استفاده ترین محصول ساخته شده توسط صنعت فولاد هستند. کاربرد اصلی لوله در حمل و نقل مایع یا گاز زیرزمینی از جمله نفت، گاز و آب است.

با این حال، لوله‌های با اندازه‌های مختلف در طول ساخت و ساز استفاده می‌شوند. یک نمونه معمول تولید خانگی، لوله فولادی باریکی است که سیستم خنک کننده یخچال را اجرا می کند. در ساخت و ساز از لوله ها برای گرمایش و لوله کشی استفاده می شود. سازه‌ها را می‌توان با استفاده از لوله‌های فولادی با اندازه‌های مختلف، مانند نرده‌ها، قفسه‌های دوچرخه، یا بولاردهای لوله ساخت وجود دارد.

ساختار لوله استیل چیست؟

وجود فولاد در لوله استیل منجر می شود که این لوله در برابر خوردگی به خوبی مقاومت داشته باشند. سبب این مورد در لوله استیل، وجود کربن در ترکیب آلیاژ استیل تولید کننده لوله است.

کربن ماده ای است که در زمان تولید آلیاژ فولاد به آهن افزوده می شود و سبب می شود لوله استیل در مقابل عوامل محیطی از خود مقاومت بالایی بروز دهد.

وجود کربن در لوله فولاد علاوه بر ازدیاد مقاومت در لوله فولاد، سبب زیاد شدن سختی نیز خواهد شد. این ویژگی در لوله استیل با کشسان لوله نسبت عکس دارد.

در حقیقت سایت کلید آهن  بیان می کند که جهت ازدیاد مقاومت لوله استیل تا جایی می توان اندازه کربن را افزایش داد که کشسانی را از بین نبرد و در تولید لوله استیل آسیبی وارد نشود، لوله استیل در اقسام متنوع و دسته های مختلفی تولید شده است و به شکل ویژه ای نامگذاری شده است.

 انواع لوله استیل چیست؟

با بسیاری از محصولات مختلف مانند لوله‌های بدون درز، لوله‌های جوش داده شده و فلنج‌ها، ممکن است تلاش برای انتخاب لوله‌های فولادی ضد زنگ برای برنامه‌های تجاری خود یا حتی برای چه چیزی در اول مورد استفاده قرار گیرد.

خواص بسیار متفاوتی برای هر لوله وجود دارد، که به آن کاربرد منحصر به فردی در صنایع مربوطه می دهد، و اگر می خواهید بر انواع مختلف مواد لوله کشی و کاربرد آنها تسلط داشته باشید، مهم است که انواع مختلف آن را از سایت کلید آهن یاد بگیرید. برای چه چیزی می توان از آنها استفاده کرد و چگونه می توان آنها را در صنایع مختلف به کار برد.

لوله بدون درز

لوله بدون درز به لوله‌ای گفته می‌شود، که فاقد درز یا اتصال جوش باشد. به لطف خود فلز، قادر است در برابر فشارهای شدید و همچنین دما مقاومت کند. در طیف گسترده ای از کاربردهای مختلف نفت و گاز استفاده می شود، اما در صنایع مکانیکی و مهندسی نیز استفاده می شود.

این باعث می شود لوله های بدون درز نسبتاً همه کاره باشند و برای اطمینان از کیفیت مواد همیشه با سطوح بالایی از دقت بازرسی می شوند.

لوله جوش داده شده

لوله های جوش داده شده به دلیل انعطاف پذیری تقریباً در هر صنعتی قابل استفاده هستند. با این حال، آنها در مقاومت در برابر خوردگی به جای تحمل فشار، عملکرد بهتری دارند.

به دلیل مواد مورد استفاده و ماهیت سبک لوله های جوش داده شده، آنها بسیار مقرون به صرفه تر از سایر روش های لوله کشی هستند و بهترین ارزش را برای پول شما ارائه می دهند. شما می توانید از سایت کلید آهن در مقاله لوله استیل فشار قوی چیست و چه کاربردی دارد؟  خرید راحتی داشته باشید.

لوله جوش داده شده

فلنج ها

فلنج های لوله بخش مهم دیگری از راه اندازی کلی لوله کشی شما هستند. اینها به اشکال مختلفی مانند لغزنده، کرکره، مفاصل لبه دار، رزوه ای و نیمه وجود دارند. اینها از مواد بادوام و محکم ساخته شده اند، تا از قابلیت آنها اطمینان حاصل شود و محصولات با کیفیت بالا همیشه هنگام ایجاد فلنج لوله استفاده می شوند.

پرده های عینک

برای راه‌حل‌های دائمی یا طولانی‌مدت که امکان جداسازی بخش‌های لوله‌کشی را فراهم می‌کنند، از پرده‌های عینک، بیل و اسپیسر برای راحتی استفاده می‌شود.

اگر یک قطعه از ماشین آلات یا بخش لوله‌کشی نیاز به بازرسی داشته باشد، از پرده‌های عینک استفاده می‌شود تا بتوانید قسمت خاصی از لوله‌کشی را به منظور حفظ سیستم بزرگ‌تر جدا کنید. از آنجایی که این یک نقش فوق العاده مهم است که برای ایمنی شما بسیار مهم است، توصیه می شود اگر می خواهید ایمن بمانید، قابلیت اطمینان پرده های عینک خود را به دقت آزمایش کنید.

 با توجه به اینکه هر مورد استفاده متفاوت است، توصیه می‌شود قبل از سرمایه‌گذاری پول زیاد در پرده‌های عینک، ابتدا با یک متخصص صحبت کنید. یا حتی می توانید با سایت کلید آهن تماس بگیرید.

نفت و گاز

فناوری نقش بسیار مهمی در صنایع نفت و گاز دارد. نیاز به لوله کشی مقاوم در برابر خوردگی در چند سال گذشته افزایش یافته است زیرا اعماق ما برای روغن کاوش می شود و فشار بیشتری بر روی لوله های استیل ضد زنگ دوبلکس و فوق دوبلکس مورد استفاده ما وارد می شود.

این محیط های خشن می توانند فوق العاده خورنده باشند و اگر آسیب کنترل نشود، لوله ها به راحتی می ترکند و برای اعماق بیشتر غیرقابل استفاده می شوند. به همین دلیل است که داشتن لوله های محکم در صنعت نفت و گاز در موفقیت این صنعت بسیار مهم است.

سخن نهایی

لوله استیل فشار قوی چیست و چه کاربردی دارد؟ فروشگاه کلیدآهن این تضمین را به شما می دهد که جنس با دوام و با کیفیت بسیار تحویل شما دهیم. در این سایت ما به شناخت انواع لوله و کاربرد آنها پرداختیم‌.

منبع : oshwin.com