لوله استیل 304 چیست؟


ویژگی لوله استیل 304

این گریدهای استیل زنگ نزن آستنیتی همه کاره ترین و پرکاربردترین استیل های زنگ نزن هستند. از طرح هایی کا مواد شیمیایی یا گرمایش زیاد واز کاربرد فرسودگی بسیار برخوردار است آنها مقاومت در برابر خوردگی عالی را در طیف وسیعی از محیط های خورنده نشان می دهند. لوله های استیل ضد زنگ نوع 304 و 304l قابلیت ماشین کاری خوبی را نشان می دهند و ویژگی های جوشکاری عالی با یا بدون افزودن فلزات پرکننده دارند. ما در این مقاله لوله استیل ۳۰۴ چیست؟ درباره مواردی مانند ویژگی ها، کاربردهای آنها، تفاوت استیل ۳۰۴ با ۲۰۱ و نکات ورق استیل ۳۰۴ از سایت کلیدآهن صحبت کنیم.

این ها برخی از ویژگی های آن است:

 •  خواص شکل دهی و جوشکاری
 •  مقاومت در برابر خوردگی
 •  کیفیت طراحی عمیق
 • سفتی و محکم کاری  عالی، حتی تا دمای برودتی که به عنوان دمای بسیار پایین تعریف می شود
 • خواص دمای پایین به خوبی به سخت شدن با کار سرد پاسخ می دهد
 • سهولت تمیز کردن، سهولت ساخت، زیبایی ظاهر درجه 304l نسخه کم کربن 304 است. نیازی به بازپخت پس از جوش ندارد و بنابراین به طور گسترده در قطعات گیج سنگین (بیش از حدود 6 میلیمتر) استفاده می شود. در ادامه مقاله لوله استیل ۳۰۴ چیست؟ از سایت کلید آهن به کاربردهای آنها اشاره کنیم.

کاربردهای معمولی

 • صنایع غذایی تجهیزات پردازش مواد غذایی، به ویژه در دم کردن آبجو، فرآوری شیر و شراب سازی. برای مثال بسیار مناسب است و در تجهیزات لبنی مانند ماشین‌های شیردوشی، ظروف، هموژنایزرها، استریل‌کننده‌ها، و مخازن ذخیره‌سازی و حمل‌ونقل از جمله لوله‌کشی، شیرآلات، کامیون‌های شیر و واگن‌های راه‌آهن کاربرد دارد.
 • در صنعت آبجوسازی بسیار متداول است، جایی که در خطوط لوله، مخمر، مخمرهای تخمیر، انبارها و واگن های راه آهن و غیره استفاده می شود.
 • صنعت مرکبات و آب میوه نیز از نوع 304 برای تمامی تجهیزات جابجایی، خرد کردن، آماده سازی، ذخیره سازی و حمل خود استفاده می کند.
 •  صنعت ابزار داخلی به دلیل توانایی مقاومت در برابر خورندگی اسیدهای مختلف موجود در میوه‌ها، گوشت‌ها، شیر و سبزیجات، نوع 304 برای سینک‌ها، رومیزی‌ها، سطل قهوه، اجاق‌ها، یخچال‌ها، دستگاه‌های پخش شیر و خامه و میزهای بخار استفاده می‌شود. همچنین در بسیاری از ظروف دیگر مانند وسایل آشپزی، قابلمه، تابه و ظروف تخت استفاده می شود.
 •  تابلوهای معماری، نرده و تزئینات
 •  ظروف شیمیایی، از جمله برای حمل و نقل
 •  مبدل های حرارتی
 •  صفحات بافته شده یا جوش داده شده برای استخراج معادن، استخراج معادن و تصفیه آب
 •  صنعت رنگرزی
 •  در محیط های دریایی به دلیل استحکام و مقاومت اندکی در برابر سایش نسبت به نوع 316 برای مهره ها، پیچ ها، پیچ ها و سایر بست ها نیز استفاده می شود.

نحوه تشخیص استیل ۳۰۴ با ۲۰۱

چندین مشاهده شده که از استیل های ضد زنگ با خواص فیزیکی متفاوت به بعضی از مشتریان عرضه می شود. با توجه به موسسه آهن و فولاد ، استیل ضد زنگ می تواند عددی باشد و مانند سری 200، سری 300، سری 400 نشان داده شود که در آن هر دو 201 و 304 فولاد معمولی هستند که دارای خواص مقاوم در برابر خوردگی و ماشینکاری خوب هستند. و عملکرد پولیش همانطور که همه ما می دانیم، آنها می توانند در برخی از کاربردها به عنوان جایگزینی برای یکدیگر در نظر گرفته شوند. در این مقاله لوله استیل ۳۰۴ چیست؟ از سایت کلید آهن تفاوت آنها توضیح خواهیم داد.

 1. ترکیب شیمیایی متفاوت ترکیب شیمیایی کلید مطالعه و تعیین خواص فیزیکی 201 و 304 است.
 1. قیمت متفاوت304 به دلیل افزودن نیکل گرانتر از 201 است که همچنین منجر به مقاومت در برابر خوردگی بهتر از 201 می شود.
 1. ظاهر متفاوت ورق های لوله و 304 روشنایی بهتری دارند و به راحتی زنگ نمی زنند. 201 حاوی محتوای بیشتری از منگنز بالا با سطح روشن تیره است که به راحتی زنگ می زند.
 1. سفتی متفاوت مواد فولاد ضد زنگ 201 نسبتاً سخت از فولاد ضد زنگ 304 است که انعطاف پذیرتر است، مقاومت در برابر خستگی بسیار بهتر از 201 است.نکات لوله استیل 304

نکات ورق استیل فنری ۳۰۴

ورق استیل فنر ضد زنگ به عنوان فولاد زنگ نزن آستنیتی طبقه بندی می شوند. به دلیل تعادل خوب خواص مکانیکی، پرمصرف ترین نوع استیل هستند. و همچنین به گرید آلیاژی استیل ۳۰۱ شباهت زیادی دارد. که به تفاوت آنها از جمله نیکل، گوگرد، کروم، کربن در دو محصول مشاهده کرد. در نتیجه از نظر قیمت که ورق فنری استیل ۳۰۴ نسبت به ورق فنری ۳۰۱ کمی بالاتر است. شما می توانید هم از نظر قیمت عالی وبه صرفه و هم از نظر جنس خوب از سایت ما که سایت کلید آهن است، خریداری کنید.

آنها را می توان در محیط های مختلف بدون پوشش برای جلوگیری از زنگ زدگی استفاده کرد.

علاوه بر این، از آنجایی که امکان افزایش سختی آنها با نورد وجود دارد، می توان از آنها به عنوان قطعات فنری استفاده کرد.

در مواد آنیل شده و سبک نورد شده، آنها درجات زیادی از کشیدگی را نشان می دهند و می توانند پردازش پیچیده را تحمل کنند. با جست و جو کردن مقاله لوله استیل ۳۰۴ چیست؟ کامل متوجه نکات ورق فنری ۳۰۴ میشوید.

نتیجه گیری

ما در این مقاله لوله استیل ۳۰۴ چیست؟ کامل درباره مواردی مانند ویژگی ها، کاربردهای آنها، تفاوت استیل ۳۰۴ با ۲۰۱ و نکات ورق استیل فنری ۳۰۴ از سایت کلیدآهن را برای شما توضیح دادیم.

برگرفته از:www.boyersteel.com