ورق استیل خش دار


لیست قیمت های مرتبط
دیدگاه‌های شما

دیدگاه های ثبت شده

0

دیدگاهی برای این پست ثبت نشده است.

ورق استیل خش دار

ورق استیل خش دار چیست

ورق استیل خشدار چیست؟

به احتمال زیاد با شنیدن نام ورق استیل خش دار، به دنبال دلیل نام گذاری آن می روید و برایتان جای سوال است که کاربرد چنین ورقی چیست؟ در ادامه به این سوالات پاسخ خواهیم داد و در مورد ویژگی ها، موارد استفاده و قیمت ورق استیل خشدار اطلاعاتی را در اختیار شما قرار خواهیم داد. پس با وبسایت کلیدآهن همراه باشید.

یک ورق استیل براق چگونه خش دار می شود؟

ورق استیل خش دار حاصل از برس خوردن (dull polished) ورق استیل ساده و یک دست است. زمانی که شما ورق استیل خشدار را لمس می کنید، احساس لطافت خاصی را تجربه خواهید کرد که حاصل از خش های موجود روی ورق است. در واقع این خش ها برخلاف تصور برخی از افراد، زمختی و سختی خاصی به ورق نمی دهند، بلکه لطافت مذکور، حاصل از وجود همین خش ها است که زیبایی قابل توجهی را هم برای ورق در پی دارند.

دستگاه ها و روش های خش دار کردن یک ورق با هم متفاوت اند. به عبارتی دیگر ورق های خش دار را می توان در محیط کارخانه، به همین شکل تولید کرد که به آن ورق خش دار فابریک می گویند. همچنین مطابق با آن چه که قبلا نیز گفته شد، ورق های خش دار را می توان از ورق استیل براق یا مات معمولی و به شکل سفارشی سازی شده، خش دار کرد. به این نوع از ورق ها، ورق های خش دار داخلی گفته می شود.

جدول وزن ورق استیل نوع خش دار و معمولی

ردیف طول ورق استیل (mm) عرض ورق استیل (mm) ضخامت ورق استیل (mm) وزن ورق استیل (kg)
1 2000 1000 0.4 6.2
2 2000 1000 0.5 8
3 2000 1000 0.6 10
4 2000 1000 0.7 11
5 2000 1000 0.8 13
6 2000 1000 0.9 14
7 2000 1000 1 16
8 2000 1000 1.25 20
9 2000 1000 1.5 24
10 2000 1000 2 32

قیمت ورق استیل خشدار در مقایسه با ورق های معمولی

ورق استیل خش دار شده دارای قیمت بالاتری نسبت به سایر ورق استیل براق و یا حتی مات هستند. دلیل این موضوع صرف زمان و انرژی و استفاده از دستگاه های مخصوص برای خش دار کردن سطح یک ورق است. همچنین این نوع ورق به دلیل زیبایی و جذابیت ظاهری خود، بیشتر خریداری شده و برای موارد گوناگونی به کار برده می شود. به همین دلیل است که این نوع ورق را، ورق استیل دکوراتیو نیز می نامند.

ضخامت، ابعاد و اندازه

ورق های استیل خش دار که با نام تجاری No.4 هم شناخته می شوند را می توان با توجه به سفارش مشتری در ابعاد و اندازه های مختلف، عرضه کرد. اما به طور معمول ابعاد تعیین شده و استاندارد برای این ورق به صورت 1000 در 2000 به عنوان ورق کوتاه و 1220 در 2440 یا 1250 در 2500 به عنوان ورق بلند است.

میزان ضخامت این نوع ورق هم از 0.4 میلی متر تا 10 میلی متر متغیر است.

ورق های استیل چند نوع اند؟

به طور کلی ورق استیل خشدار چه بدون خش، به دو دسته اصلی بگیر و نگیر تقسیم بندی می شوند. ورق های بگیر، به آهن ربا جذب می شوند اما ورق های نگیر قدرتی برای جذب آهنربا ندارند. هر کدام از این ورق ها بنا بر نوع مصرف، برای موارد مختلفی به کار برده می شوند. هر چند که ورق های استیل نگیر از درجه اهمیت و ارزش بالاتری برخوردار هستند.

ورق استیل خش دار

کاربرد ورق استیل خش دار

ورق استیل خشدار را برای چه مواردی به مصرف می رسانند؟

به طور کل ورق استیل براق و خش دار بیشتر در تولید وسایل حمل و نقل و لوازم خانگی مورد استفاده قرار می گیرند. عمده ترین مورد مصرف ورق استیل خش دار برای تولید کابین آسانسورها است که علاوه بر استحکام بالا، موجب زیبایی بیشتر فضای داخلی کابین می شود.

همچنین می توان از این نوع ورق در صنایع مختلف از جمله موارد زیر استفاده کرد:

  • استفاده در صنایع پتروشیمی و نفت و گاز
  • ساخت گیت های ورودی در استگاه های مترو، فرودگاه ها، فروشگاه ها و …
  • تولید قوطی ها و به طور کل مواد مصرفی برای تولید ظروف نگهداری از مواد غذایی و حتی مواد آرایشی و بهداشتی
  • استفاده در ساخت بدنه انواع لوازم خانگی به خصوص ماشین لباس شویی، یخچال و فریزر
  • ساخت نمای ساختمان ها
  • ساخت درب و پنجره های ساختمان ها، کانکس و …

اصلی ترین ویژگی ورق استیل خشدار

ورق استیل خش دار هم مانند سایر ورق  این ورق ها با توجه به میزان مواد مصرفی به کار رفته در آن ها می توانند از این خاصیت برخوردار باشند.های استیل به ضد زنگ و ضد فرسایش بودن معروف است.

البته ویژگی های دیگری نیز سبب توجه به این نوع ورق استیل شده است که از آن جمله می توان به امکان جوشکاری آن ها، عرضه در ابعاد مختلف و با توجه به درخواست مشتری، فرم پذیری مناسب و از همه مهم تر، مقاومت در برابر شکستگی و ضربه نیز اشاره کرد.

یکی دیگر از ویژگی های ورق های استیل، امکان بازیافت آن ها است. دانستن این نکته ضروری است که با توجه به طول عمر بالای این محصولات، در صورت نیاز می توان عملیات بازیافت را روی آن انجام داده و برای مصرف در صنایع دیگر از آن استفاده کرد. امیدوارم که مجموعه کلیدآهن مطالب خوب و مفیدی را در مورد ورق استیل خش دار شده در اختیار شما قرار داده باشد. همچنین شما عزیزان می توانید برای اطلاع از آخرین قیمت ورق استیل خشدار، ورق استیل تایوانی و خرید ورق استیل براق نیز به فروشگاه ما مراجعه نمایید.

سوالات متداول

ورق استیل خش دار چیست؟

این ورق استیل حاصل از برس خوردن ورق استیل ساده و یک دست است.

کاربرد تاثیر گذار در قیمت ورق استیل خشدار چیست؟

تولید قوطی ها و به طور کل مواد مصرفی برای تولید ظروف نگهداری از مواد غذایی و حتی مواد آرایشی و بهداشتی