لوله استیل قطر کم چیست و چه کاربردی دارد؟


لوله استیل قطر کم چیست و چه کاربردی دارد

لوله استیل در طیف وسیعی از اندازه ها تولید می شود. این محصول، از لوله های بزرگ که برای انتقال گاز در سراسر شهر استفاده می شوند، تا لوله های با قطر کوچک که به عنوان شمع های کوچک استفاده می شود، وجود دارد. لوله فولادی می تواند کوتاه یا بلند باشد، می تواند دارای یک دیوار ضخیم یا نازک باشد.

از آنجایی که فولاد چکش خوار و همه کاره است، اغلب برای ایجاد لوله های با قطر کم استفاده می شود. حال مجموعه کلیدآهن با جمع آوری اطلاعات، قصد دارد در این مقاله در مورد اینکه لوله استیل قطر کم چیست و چه کاربردی دارد؟ توضیحات کاملی بدهد. پس با ما همراه باشید.

لوله استیل قطر کم چیست؟

اندازه لوله های استیل با قطر کم بسته به کاربرد متفاوت است، اما قطر در بخش های سنگین عمرانی و نفت و گاز معمولا کمتر از 10 اینچ قطر خارجی است. درست مانند لوله های فولادی بزرگ، لوله های فولادی با قطر کوچک می توانند بدون درز یا جوش باشند. لوله فولادی بدون درز به گونه ای ساخته می شود که دور تا دور صاف باشد (بدون جوش)، در حالی که لوله فولادی جوش داده شده دارای یک درز مستقیم یا مارپیچ است که در امتداد کناره خود قرار دارد.

مشخصات فنی لوله های استیل با قطر کم چیست؟

لوله های فولادی کوچک طیف وسیعی از کاربردها را دارد  که شامل موارد زیر می باشد:

مبدل حرارتی:

لوله های مبدل حرارتی گازها و هوا را گرم یا خنک می کنند. آنها توسط طیف گسترده ای از صنایع، از جمله فرآوری شیمیایی، نفت و گاز، انرژی های جایگزین، صنایع هسته ای و هوافضا استفاده می شوند. لوله فولادی با قطر کوچک به دلیل استحکام بالا و مقاومت در برابر خوردگی برای ساخت لوله های مبدل حرارتی مورد نیاز است.

خطوط کنترل نفت و گاز:

صنعت نفت و گاز به طول پیوسته خطوط کنترل فولادی نیاز دارد که برای کاربردهای مختلفی از جمله کنترل‌های هیدرولیک، تزریق مواد شیمیایی و کنترل‌های خط جریان استفاده می‌شود.

میکرو شمع بندی:

شمع های میکرو که به نام های “مینی شمع”، “شمع پین” و “شمع سوزنی” نیز شناخته می شوند، شمع های لوله فولادی با قطر کوچک هستند که برای پروژه های فونداسیون عمیق استفاده می شوند. به طور معمول، شمع های لوله فولادی با دوغاب سیمان به خاک چسبانده می شوند. این تکنیک برای حمایت ساختاری در خاک‌های ضعیف استفاده می‌شود و اساساً برای ایجاد ثبات بیشتر و پایه قوی‌تر، خاک را به هم دوخت می‌کند. علاوه بر این، می توان از تکنیک میکرو شمع برای انتقال بارها استفاده کرد. تکنیک میکرو پیلینگ یک روش بسیار مقرون به صرفه برای تثبیت فونداسیون است.

حفاری:

لوله های استیل توخالی را اغلب پوشش می گویند. پوشش به روش‌های مختلفی از جمله شمع‌ زنی، حفاظت از آب‌های زیرزمینی، حفاری، نفت و گاز، حفاری و موارد دیگر مورد استفاده قرار می‌گیرد. یکی از روش‌هایی که از پوشش موقت استفاده می‌شود، تثبیت در طول فرآیند حفاری برای تثبیت شفت حفاری شده است. گاهی اوقات، چندین پوشش با قطر کمتر به تدریج استفاده می شود که به آن فرآیند پوشش تلسکوپ می گویند.

لوله استیل قطر کم چیست و چه کاربردی دارد

لوله استیل بدون درز با قطر کم چیست؟

لوله استیل بدون درز با قطر بیرونی کم را می توان لوله فولادی بدون درز با قطر کوچک نامید. در قطر بیرونی، لوله فولادی 89 میلی متر یا کمتر، 4 میلی متر یا بیشتر، در مجموع می تواند به عنوان لوله فولادی بدون درز با قطر کوچک نامیده شود.

لوله فولادی بدون درز سرد با قطر کوچک، فولادی دایره‌ای، مربعی، مستطیل شکل با بخش توخالی و بدون درز در حاشیه است. با سوراخ کردن یک شمش فولادی یا یک لوله جامد، و سپس نورد گرم، نورد سرد یا کشیده شده به وجود می‌آید. لوله فولادی بدون درز دارای بخش توخالی است و به عنوان لوله برای انتقال سیال استفاده می شود.

خرید لوله استیل با قطر کم

همانطور که گفته شد این محصول انواع بسیاری دارد که هر کدام برای مصارف گوناگونی استفاده می شود. شما می توانید برای خرید لوله استیل قطر 20، قطر 100 و قطر 8 به مجموعه کلیدآهن مراجعه نمایید. همچنین برای اطلاع از اخرین قیمت لوله استیل با قطر کم نیز می توانید به وب سایت ما رجوع کنید. امیدوارم که با نتشار این مقاله توانسته باشیم به خوبی مفهوم اینکه لوله استیل قطر کم چیست و چه کاربردی دارد؟ را برای شما بیان کرده باشیم.