فلنج کور استیل چیست و چه کاربردی دارد؟


لیست قیمت های مرتبط

لیست قیمت مرتبطی وجود ندارد

دیدگاه‌های شما

دیدگاه های ثبت شده

0

دیدگاهی برای این پست ثبت نشده است.

فلنج کور استیل چیست

فلنج کور استیل چیست و چه کاربردی دارد؟ فلنج کور یکی از اقسام فلنج های کاربردی در کارگاه های متنوع است. فلنج کور به صورت یک دیسک صفحه با حفره هایی در اطراف آن است. این فلنج در صنایع متنوع در آخر مسیر لوله برای بستن سیالات کاربرد ویژه ای دارد. از فروشگاه کلیدآهن قصد داریم شما را با انواع فلنج و ویژگی های فلنج معرفی کنیم. 

فلنج استیل کور

فلنج  کور استیل چیست و چه کاربردی دارد؟ به توضیح فلنج استیل کور می پردازیم.  مانند یک دیسک می باشد، که برای انسداد راه عبور جریانات در آخر مسیر خطوط لوله کشی مورد استفاده قرار می گیرد. به همین سبب فلنج کور برعکس برخی فلنج ها، مقطعی جهت عبور مایعات وجود ندارد.

از آن مکانی که انسداد کردن لوله، شیرآلات و همچنین منبع های زیر فشار وظیفه اصلی این مدل فلنج می گردد. فلنج کور از فلنج های پرتنش است. و مقاومت بیشتری را دارا هستند. و جهت شرایط دما و فشار بسیار از این فلنج ها استفاده خواهد شد.

فلنج استیل اسلیپون

فلنج استیل اسلیپون توسط جوشکاری به لوله اتصال می یابد. برای متصل نمودن فلنج اسلیپون و لوله، اول لوله در داخل فلنج انجام می گیرد. و بعد درون و بیرون به طریقه Fillet جوشکاری می شود. تا آب بندی خوبی  نیز خواهد داشت. فلنج استیل اسلیپون اکثر برای اتصال زوایا به جهت لوله کشی مورد استفاده قرار می گیرد.

 در متصل کردن این مدل فلنج، لوله به روشی درون فلنج قرار می گیرد. با فاصله ۲ الی ۳ میلی متر میان فلنج و لوله می باشد. و بعد درون و بیرون آن عملیات جوشکاری صورت می گیرد. جهت لوله کشی ساده این مدل فلنج بیشترین کاربرد را دارد.

مزایای این فلنج نظیر نصب آسان و موجود بودن آن جهت کلیه فشارهای کارایی اشاره نمود.

ویژگی های اتصال توسط فلنج استیل

اتصالات اقسام فلنج اسلیپون که با دارا بودن مزیت و ویژگی هایی می باشند. که جهت گزینش فلنج ها در صنایع متنوع لازم است تا بیشتر با آنها آشنا شویم. در ادامه از سایت کلید آهن به سایر ویژگی های فلنج استیل اشاره خواهیم کرد. قبل از آن لازم به ذکر است، که از مهمترین ویژگی اتصال بوسیله فلنج، قابلیت تفکیک بودن آن است. در زیر به دیگر ویژگی هایی در خصوص فلنج استیل می پردازیم.

 • خصوصیات زنگ نزن و مقاوم در برابر خورندگی از ویژگی های واقعی فلنج استیل می باشد.
 • در متصل شدن توسط فلنج جهت بستن آب میان سطوح و مسیر جلوگیری از نشتی جریان از واشر گسکت مورد استفاده قرار می گیرد.
 • فلنج های تولید شده از آلیاژهای فولاد زنگ نزن را فلنج استیل خوانده می شود. که به وسیله ساخته کنندگان درونی تولید یا با مدل های متفاوت وارد می شود.
 • انواع مختلف فلنج در مقابل تغییر شکل مقاومت بالا و بطور معمول جهت فشار بالا

فلنج  چیست؟

فلنج  ابزاری هستند که دارای شکل دایره ای می باشند. که کاربرد آنها در صنعت جهت انسداد لوله ها به یکدیگر، و همچنین اتصال قطعات  و…. مورد استفاده قرار می گیرند.

فلنج ها غالبا به شکل جفتی توسط پیچ و مهره ها سبب اتصال دو قطعه می شوند.  

این اتصالات جهت فشارهای کمتر و بیشتر خیلی مناسب می باشند. جنس فلنج ها از استیل و یا از چدن می باشد.

انواع فلنج کوراستیل  چیست و چه کاربردی دارد؟

در یک طبقه بندی اولیه بر حسب مدل سطح فلنج استیل را به شرایط کلی زیر تقسیم کرد؛

 • فلنج با سطح معمولی (Flat Face)
 • فلنج با سطح عالی (Raised Face)

در یک طبقه بندی دیگر از سایت کلید آهن فلنج استیل انواع گوناگونی دارند. که در ادامه شماری از پرمصرف ترین آن ها را نام میبریم.

 • فلنج استیل کور
 • فلنج استیل دنده ای
 • فلنج استیل اسلیپون
 • فلنج استیل اریفیس
 • فلنج استیل ساکت ولد

فلنج استیل چیست و چه کاربردی دارد؟

در سایت کلید آهن، فلنج های استیل از پر مصرف ترین و اساسی ترین اتصالات و مورد استفاده در کارگاه تاسیسات لوله کشی صنعتی و ساختمانی می باشند.

 فلنج های استیل به سبب جداسازی آسان از خطوط لوله ها و همچنین تجهیزات زیاد کارایی بوده و پر استفاده ترین مدل فلنج ها هستند.

 طریقه های متنوعی جهت اتصال دو لوله و اعلام آن به هم دیگر وجود دارد مثل جوشکاری ولی طریق دیگری مثل اتصالات فلنجی نیز هم وجود دارد.

 همانگونه که در بالا گفتیم فلنج ها  توسط پیچ و مهره به هم اتصال می‌یابند و به این سبب به آسانی باز و بسته خواهند شد.

 اقسام فلنج استیل جهت فشار های کم و زیاد کاربردی هستند که در آنها آب بندی به وسیله که در میان آنها قرار داده شده،  انجام می شود.

فلنج استیل اریفیس

فلنج استیل اریفیس

فلنج اریفیس یکی از اقسام فلنج ها است که خیلی پرکاربرد است و با دارا بودن محاسبات عالی می باشد. در سیستم اندازه گیری ترتیب سیال مایعات از فلنج استیل اریفیس بیشترین استفاده دارد. بعضی از ویژگی های این فلنج در ادامه سایت کلید آهن آورده است:

 • فلنج استیل اریفیس در گریدهای فشاری ۲۵۰۰ الی ۳۰۰ که دارای جنس کربن استیل ساخته می شود.
 • دارای مقاومت بسیار در مقابل فشار، ارتعاشات و دما می باشد.
 • این فلنج یکی از بهترین فلنج های استیل در اندازه گیری محاسباتی می باشد.

کلام آخر

فلنج کور استیل چیست و چه کاربردی دارد؟ این مدل فلنج ها در صنایع تاسیسات و همچنین لوله کشی مورد استفاده قرار می گیرند و به شکل مختصر RTJ خوانده می شوند. از سایت کلیدآهن شما را به انواع و ویژگی و کاربردهای این محصول آشنا کردیم.

منبع : texasflange.com