لوله استیل از کجا بخرم؟


لوله استیل

لوله استیل از کجا بخرم؟ استیل که اساس آن از آهن ساخته شده، و کمتر از ۲ درصد کربن دارد. استیل یا همان فولاد خوانده می شود. بستگی به مدل و میزان بقیه عناصر واقع شده در آن خاصیت مکانیکی از جمله تغییر شکل و سختی بسیار معین می شود. ازدیاد میزان کربن باعث فراوانی مقاومت و سختی شده، ولی میزان تغییر شکل آن کاهش پیدا می کند. در این مقاله از سایت کلیدآهن به مشخصات قیمت لوله استیل دکوراتیو و ورق استیل و کاربرد آن اشاره می کنیم.

مشخصات فنی لوله های استیل

 لوله یک بخش لوله‌ای شکل یا استوانه توخالی است، معمولاً اما نه لزوماً از مقطع دایره‌ای، که عمدتاً برای انتقال موادی استفاده می‌شود که می‌توانند جریان داشته باشند. مایعات و گازها (مایعات)، دوغاب‌ها، پودرها و توده‌های جامدات کوچک. همچنین می تواند برای برنامه های کاربردی ساختاری استفاده شود. لوله توخالی در واحد وزن بسیار سفت تر از اعضای جامد است.در استفاده رایج، لوله ها  معمولاً قابل تعویض هستند، اما در صنعت و مهندسی، این اصطلاحات به طور منحصر به فردی تعریف می شوند. بسته به استاندارد قابل اجرا که بر اساس آن تولید می شود، لوله به طور کلی با قطر اسمی با قطر خارجی ثابت  و برنامه ای که ضخامت را تعیین می کند، مشخص می شود. لوله اغلب با ضخامت بالا و دیوار مشخص می شود، اما ممکن است با هر دو، قطر داخلی (id) و ضخامت دیوار مشخص شود. لوله به طور کلی با یکی از چندین استاندارد صنعتی بین المللی و ملی تولید می شود. در حالی که استانداردهای مشابهی برای لوله های صنعتی خاص وجود دارد، لوله اغلب به اندازه های سفارشی و طیف وسیع تری از قطرها و تحمل ها ساخته می شود. بسیاری از استانداردهای صنعتی و دولتی برای تولید لوله وجود دارد.

 لوله استیل چیست؟

در ادامه این بخش از سایت کلید آهن از مقاله لوله استیل از کجا بخرم به موضوع لوله استیل چیست؟ می پردازیم.  به لوله های استیل که در برابر خوردگی مقاوم هستند، همچنین فولاد های زنگ نزن هم می گویند. اختلاف اساسی این لوله ها با لوله های ساده در ساختار شیمیایی و خاصیت و کارایی آنها است. در این لوله ها به غیر از آهن به صورت فلز اساسی و کربن که به صورت عناصر اساسی آلیاژ آلیاژ سازی استیل از کروم نیز نهایت استفاده رو می کنند. چهارمین دسته عنصر آلیاژی اصلی در این آلیاژها می توان به نیکل اشاره کرد. لوله استنلس استیل در دو مدل درزدار و همینطور بدون درز دسته بندی می شوند. در اینجا لازم است بگوییم که لوله ضد زنگ در بازار ایران به اسم لوله استیل معروف است. اقسام لوله استیل جهت مصارف ویژه و همینطور مصارف عام مثل دکوراتیو و تزئینی و نما استفاده می شوند و جهت اینکه از نظر سازگاری با اتصالات و همینطور با بقیه لوله، در ابعاد استاندارد طبقه بندی می شوند که خود به چندین دسته تقسیم می شوند و عبارتند از:

۱_ لوله استیل صنعتی

جهت مصارف در صنایع پایپینگ و همچنین حمل جریان از جایی به جای دیگر مورد استفاده قرار می گیرد.

۲_ لوله های شرکت های غذایی و شیری

این مدل لوله ها جهت مصارف گذر جریانات مثل مواد خاکی، داروها، شیر و مواد سازنده و… استفاده می شوند و با دارا بودن استاندارد دین آلمان هستند  و غالبا در ابعاد ۳۸ میلی،‌ ۲۵میلی، ۵۲ میلی، ۱۰۲ میلی و ۷۶ میلی ساخته می شوند.

۳ لوله فولاد نرده 

جهت نگه داشتن نرده درون ساختمان سازی و همچنین راه پله مورد استفاده قرار می گیرد. غالبا در ابعاد ۵۲ میلی، ۲۵ میلی، ۱۶ میلی، ۷۶میلی و ۳۸ میلیمتر ساخته می گردد و اتصالات استیل بسته به آنها در این ابعاد و برابر ضخامت لوله های استیل ساخته میشوند. در ادامه مطلب لوله استیل از کجا بخرم؟ از سایت کلید آهن ما را همراهی کنید.

وزن هر لوله استیل

این مقاطع فراورده های ساخته شده بر حسب آلیاژ آهن همراه با ۲ درصد مقدار کربن و آلیاژهای بقیه می باشد. مقدار ۱۰.۵ درصد آلیاژ کروم موجود داخل این مقاطع، آن را به استیل زنگ نزن عوض کرده که پس از آمیختن با مولکول های هوا طبقه ای روی کف سطح ساخته می شود و سبب از بین بردن  واکنش آهن و همچنین ارتباط  با مولکول های هوا می شود و کنترل زنگ زدگی آن خواهد شد. بعضی وقتا جهت ازدیاد این خواص آلیاژهای مولیبدن و نیکل را به همراه اضافه کردن کربن و نیکل می شود که فراورده نهایی  را با اسم های مختلف دربازار ارائه می کنند.

وزن هر لوله استیل

تکیه لوله استیل

تکیه گاه لوله یا آویز لوله عنصری طراحی شده است که بار را از یک لوله به سازه های نگهدارنده منتقل می کند. بار شامل وزن مناسب لوله، محتوایی که لوله حمل می کند، تمام اتصالات لوله متصل به لوله و پوشش لوله مانند عایق است.

چهار وظیفه اصلی تکیه گاه لوله عبارتند از: لنگر انداختن، هدایت، جذب ضربه و تحمل بار مشخص. تکیه گاه های لوله ای که در کاربردهای دمای بالا یا پایین استفاده می شوند ممکن است حاوی مواد عایق باشند. پیکربندی کلی طراحی یک مجموعه پشتیبانی لوله به بارگذاری و شرایط عملیاتی بستگی دارد.‌

کلام آخر

در این مقاله لوله استیل از کجا بخرم؟ به مشخصات و وزن و همچنین قیمت لوله استیل اشاره کردیم  این محصول اساسی ترین و پرمصرف ترین مقطع که در بازار عرضه می شود. شما می توانید بر اساس توضیحات این پروژه از فروشگاه آنلاین کلیدآهن خریداری کنید.

منبع : metalsdepot.com