میلگرد کربن استیل


 میلگرد استیل

فولاد کربنی رایج ترین شکل میلگرد فولادی (مخفف میله تقویت کننده یا فولاد تقویت کننده) است. میلگرد معمولاً به عنوان یک وسیله کششی در بتن مسلح و سازه های بنایی مسلح که بتن را در حالت فشرده نگه می دارد استفاده می شود. اما از آنجایی که میلگرد به راحتی شکل می گیرد در زمینه صنایع فلزی نیز رواج یافته است.  میله‌های جداگانه را ذخیره می‌کند، اما میلگرد را می‌توان به صورت مشبک نیز یافت.در ادامه مقاله میلگرد کربن استیل  به مواردی مثل میلگرد استیل ۳۰۳، میلگرد استیل ۴۳۰، کاربرد اندازه میلگرد اشاره کنیم.

میلگرد استیل 303

303  میله های فولادی ضد زنگ برای صنعت توسعه داده شد. نوع 303 دارای غلظت بالاتری از گوگرد است که باعث کاهش کشش بر روی ابزارهای برش می شود.  هزینه های تولید کمتر را می دهد. این آلیاژ زمانی مفید است که نیاز به مقاومت در برابر خوردگی خوب باشد. و سرعت ماشینکاری قابل توجهی دارد. شما میتوانید بر اساس مقاله میلگرد کربن استیل از سایت کلید آهن خریداری فرمایید.

فولادهای آستنیتی دارای آستنیت به عنوان فاز اولیه هستند. اینها آلیاژهای حاوی کروم و نیکل (گاهی اوقات منگنز و نیتروژن) هستند که بر اساس ترکیب نوع 302 آهن، 18 درصد کروم و 8 درصد نیکل ساخته شده اند. فولادهای آستنیتی با عملیات حرارتی سخت نمی شوند. آشناترین فولاد ضد زنگ احتمالاً نوع 304 است که گاهی اوقات t304 یا به سادگی 304 نامیده می شود. فولاد ضد زنگ جراحی نوع 304 فولاد آستنیتی است که حاوی 18-20٪ کروم و 8-10٪ نیکل است.

میلگرد استیل ۴۳۰

میله‌های گرد  430 می‌توانند در شرایط سخت و سخت مقاومت کنند زیرا بسیار قوی هستند. درجه 430 فریتین، کروم مستقیم است و خواص مکانیکی بسیار مفیدی دارد. در این مقاله میلگرد کربن استیل از سایت کلید آهن به ادامه مطلب می پردازیم.

این میله ها در تحمل فشار داخلی و خارجی بسیار خوب هستند. این میله ها در بازار بسیار مورد استقبال قرار می گیرند. آنها باید تعدادی از فرایندهایی را طی کنند که روی آن کار می کند تا آن را سخت تر کند و به آن قدرت بیشتری بدهد. آنها می توانند در دمای بالا مقاومت کنند و شکل خود را در تغییرات دمای بالا حفظ کنند. همچنین دارای خاصیت مقاومت در برابر تنش است و در هنگام خم شدن می تواند به هر شکلی باشد. میله‌های گرد  430 انعطاف‌پذیری بالایی دارند. بسیاری از ویژگی های دیگر مانند دوام فوق العاده، کشش بالا و استحکام کششی بالا وجود دارد. آنها می توانند در صف بندی اشتباه نیز مقاومت کنند.

میلگرد  430 در کاربردهای مختلفی مانند سازه فولادی، پل سازی، ساخت و ساز تجاری و مسکونی، لوله های تامین بنزین و گاز، ماشین سازی مانند حفاری معدن، چرخ دستی برقی، لودر، جرثقیل و غیره استفاده می شود.

میله‌های گرد  430 می‌توانند در برابر حملات نیتریک مقاومت کنند، بنابراین در بسیاری از قطعات لوازم خانگی و لوازم جانبی  استفاده می‌شود. این 430 میلگرد در صنایع دیگری مانند کارخانه های قند و تقطیر، سیمان و صنایع لبنی نیز کاربرد فراوانی دارد. و غیره خاصیت ارتجاعی بسیار بالایی دارند و در تامین مایعات از جایی به مکان دیگر بسیار مقرون به صرفه هستند. شما می توانید از سایت کلید آهن از مقاله میلگرد کربن استیل خریداری کنید.

این میله های گرد درجه 430 قبل از رسیدن به درب فروشنده یا مشتری باید آزمایش های زیادی را پشت سر بگذارند. ما کپی هایی را به عنوان اسناد کل آزمونی که در شرکت خود برای تهیه مواد مورد نظر انتخابی شما انجام می دهیم، در اختیار شما قرار می دهیم. ما همچنین مطمئن می شویم که مواد یا سفارش باید به درستی باشد.

 • میلگرد فولادی

در اینجا کاربردهای رایج برای هر یک از اندازه های میلگرد فولادی آورده شده است:

شماره 3 _این مواد میلگرد فولادی ملایم نازک و مقرون به صرفه به جاده های بتنی، راهروها یا پاسیوها استحکام می بخشد. همچنین در استخرهای بتنی ریخته شده برای ایجاد شکل و استحکام دیواره های استخر رایج است.

 • میلگرد شماره 4 کمی ضخیم‌تر برای افزایش استحکام به بزرگراه‌ها عالی است و می‌تواند به ستون‌ها و دال‌ها استحکام بیشتری بدهد.
 • این نوع میلگرد معمولاً برای پل ها و بزرگراه ها استفاده می شود.
 • معمولاً در پایه‌ها، دیوارهای حائل و جاده‌ها یا بزرگراه‌ها یافت می‌شود.
 •  این اندازه میلگرد می تواند از سازه هایی مانند گاراژها و پل های پارکینگ چند طبقه پشتیبانی کند.
 •  میلگرد شماره 8 برای کاربردهای تجاری متوسط ​​تا سنگین عالی است. می توان از آن برای دال ها، دیوارهای دریایی، ستون ها و تیرها استفاده کرد.
 • این ماده ضخیم و بادوام میلگرد مناسبی برای پروژه های ساختمانی بلند، دیوارهای دریایی و دیوارهای حائل است.
 • برای پروژه‌های تجاری متوسط ​​تا سنگین مناسب است، این اندازه پشتیبانی ساختاری را در تیرها، ستون‌ها و موارد دیگر فراهم می‌کند.
 • این میلگرد سنگین ضخیم و محکم است، بنابراین اغلب برای سازه های باربر استفاده می شود.
 • یکی از سنگین‌ترین و ضخیم‌ترین میلگردهای موجود در اندازه‌های استاندارد، اندازه میلگرد 14 برای پل‌ها، سازه‌های پارکینگ، ساختمان‌های بلند و اسکله‌ها مناسب است.
 •  این اندازه میلگرد بزرگ و قوی برای ساختمان‌های بزرگ، تأسیسات صنعتی و سایر ساختمان‌های بزرگ استفاده می‌شود.

خلاصه

میلگرد یک ماده ضروری برای بتن مسلح است. انتخاب اندازه، درجه و نوع میلگردهای تقویت کننده مناسب برای موفقیت هر پروژه بسیار مهم است. فاصله مناسب و یکنواخت نیز مهم است.

درک کامل استحکام کششی و تسلیم هر گرید میلگرد و همچنین مزایا، معایب و تفاوت هزینه کلی بین گزینه های میلگرد شما به شما این امکان را می دهد که یک پروژه ایمن، مقرون به صرفه و بادوام ایجاد کنید. در این مقاله از مجموعه کلیدآهن میلگرد کربن استیل در مورد مطالبی همچین میلگرد استیل ۳۰۳، میلگرد استیل ۴۳۰، کاربرد اندازه میلگرد توضیح دادیم.