گزارش بازار آهن – مهر 1400


گزارش بازار آهن – هفته اول مهر 1400

🔺 ورق سیاه ⬇️

در هفته ای که گذشت باتوجه به افزایش قابل توجه شمش فولادی و نوسان نرخ ارزقیمت ورق سیاه افزایشی بود از اول هفته تا امروز شاهد افزایش کیلویی 8.000 ریال الی9.000 ریال بودیم.این هفته بورس کالا در مقاطع ورق 2 بار در هفته برگزار شد که این امر استراتژی جدید دولت بود.
دولت سعی در مهار افزایش قیمت در این مقاطع را دارد ولی باید دید که موفق در این امر خواهد بود یا خیر.

🔺 استنلس استیل⬇️

این هفته هم با توجه به ثابت بودن قیمت دلار در اول هفته ،بازار نسبتا ثابت بوده ولی بعد از تعطیلیه وسط هفته و بالا رفتن دلار و اینکه قیمت جهانی استیل در حال گرون شدن بود برخی از بازار موجودیشون و اعلام نمیکردند تا قیمت ها مشخص شود و برخی دیگر به صورت کمی افزایشی اعلام میکردند.

🔺 مقاطع ⬇️

در یک نگاه کلی، بازار آهن آلات در این هفته روندی صعودی را در پیش گرفت. بطوری که تقریبا در تمامی مقاطع، این افزایش قیمت به چشم می‌خورد.
با استقبال از بورس کالا و افزایش قیمت جهانی سنگ آهن، شاهد افزایش زیادی در قیمت مقاطع طویل بودیم. همچنین بازار پروفیل نیز افزایش حدود 500 تومانی را در برخی ضخامت‌ها تجربه نمود.
در بخش ورق نیز در پی بالارفتن قیمت جهانی فلزات و همچنین نرخ دلار، شاهد روندی صعودی در قیمت‌ها بودیم.

🔺 پروفیل ⬇️

به علت افزایش قیمت ورق سیاه عرضه شده در بورس ایران کارخانه های تولید کننده پروفیل در ایران تصمیم به افزایش قیمت گرفتند و حدودا کیلویی ۸۰۰۰ تا ۱۰۰۰۰ ریال افزایش یافت.

 


گزارش بازار آهن – هفته دوم مهر 1400

🔺 ورق سیاه ⬇️

در هفته ای که گذشت باتوجه به افزایش قابل توجه شمش فولادی و نوسان نرخ ارز و تعطیلاتی که در این هفته هست قیمت ورق سیاه افزایشی بود از اول هفته تا امروز شاهد افزایش کیلویی 2.000 ریال بودیم. پیش بینی می شود هفته بعد با کاهش قیمت روبرو می شویم.

🔺 استنلس استیل ⬇️

این هفته با توجه به ثابت بودن قیمت دلار بازار نسبتا ثابت بوده ، ولی اعلام شده استیل به صورت جهانی گران شده که هنوز به ایران نکشیده ، همه منتظر روند صعودی استنلس استیل در بازار هستیم.

🔺 نبشی و ناودانی ⬇️

در هفته ای که گذشت باتوجه به ثابت بودن بازار نبشی و ناودانی افزایش نداشت همچنان بازار ثابت است.

🔺 پروفیل ⬇️

به دلیل کاهش نسبی قیمت ورق سیاه عرضه شده در بورس با کاهش نسبی قیمت پروفیل مواجه شدیم.

 


گزارش بازار آهن – هفته سوم مهر 1400

🔺 استنلس استیل ⬇️

این هفته با توجه به ثابت بودن قیمت دلار بازار نسبتا ثابت بود ، بازار استنلس استیل نیز ثابت بوده است.

🔺 نبشی و ناودانی ⬇️

در هفته ای که گذشت باتوجه به ثابت بودن بازار، قیمت نبشی و ناودانی افزایش نداشت .

🔺 ورق سیاه ⬇️

در هفته ای که گذشت باتوجه به افزایش و کاهش شمش فولادی و نوسان نرخ ارز، قیمت ورق سیاه هم افزایش و هم کاهش داشت ولی سهم کاهش ورق بیشتر بود .

🔺 لوله مانیسمان ⬇️

در هفته گذشته به دلیل کاهش نسبی ارزش بهای دلار شاهد کاهش نسبی قیمت لوله مانیسمان بودیم.

🔺 پروفیل ⬇️

با توجه به کاهش قیمت ورق st37 قیمت پروفیل نیز کاهش چشم گیری داشته است.

 


گزارش بازار آهن – هفته چهارم مهر 1400

🔺 نبشی و ناودانی ⬇️

افزایش بی‌رویه قیمت مقاطع طویل موجب کاهش معاملات این مقاطع شد و خریداران در انتظار ثبات بازار، همچنان دست از خرید نگه داشته‌اند. افزایش قیمت به مبلغ 700 تومان بود.

🔺 ورق سیاه ⬇️

در هفته ای که گذشت باتوجه به افزایش و کاهش شمش فولادی و نوسان نرخ ارزقیمت ورق سیاه هم افزایش و هم کاهش داشت سهم افزایش و کاهش تقریبا برابر بوده است.

🔺 استنلس استیل ⬇️

این هفته با توجه به افزایش اندک و کاهش اندکی که قیمت دلار داشت بازار نسبتا ثابت بوده ، بازار استنلس استیل نیز ثابت بوده است ولی منتظر افزایش قیمت هستیم.

🔺 پروفیل ⬇️

در هفته گذشته شاهد بازاری نوسانی بودیم ولی قیمت پروفیل تقریبا ثابت بود .