مشخصات پروفیل استیل


برش پروفیل استیل ۳۰۴

مشخصات پروفیل استیل :همانطور که می دانید پروفیل استیل از خصوصیاتی مانند تنوع ابعادی، زیبایی و دوام بیشتر، فرآیند پذیری (مثل خم، جوش، آبکاری و…..) و در برابر خوردگی مقاومت بی نظیر هستند. لوله های استیل پروفیل معمولا برای مصارف دکوراتیو تهیه شدند. واحد پروفیل استیل و لوله در برخی سایزها کلیو گرمی و در بعضی شاخه ای است.بنابراین ما توصیه میکنیم بعد مطالعه مقاله مشخصات پروفیل استیل لوله و پروفیل استیل را از فروشگاه های معتبری مثل فروشگاه سایت کلیدآهن تهیه فرمایید. در این مقاله می خواهیم راجع برش پروفیل استیل ۳۰۴، سیم جوش استیل طلایی، پروفیل استنلس استیل ۳۰۴ و ۳۱۶ و فولاد ضد زنگ  صحبت کنیم.

برش پروفیل استیل ۳۰۴

برش پروفیل درجه  304 چیزی نیست جز یک فرآیند عمیق که یک قطعه فولادی را می گیرد، و آن قطعه را به شکل مطلوبی تبدیل می کند. با این حال، فرآیند برش معمولاً رومیزی انجام می شود که برای محصول مناسب است. انواع مختلفی از ماشین ها وجود دارد زیرا فلزات مختلف در درجه ها و ضخامت های مختلف موجود هستند. قبل از شروع فرآیند برش، فولاد به خوبی تمیز می شود. این فرآیند تضمین می کند که هیچ باقیمانده ای روی فولاد باقی نمی ماند که می تواند برش دقیق را ارائه دهد. برش پروفیل فولادی به راحتی تحویل داده می شود تا بتوان آن را به منظور کاهش زمان تولید مونتاژ کرد.

ماشین آلات مورد استفاده برای فرآیند برش پروفیل

برش پلاسما، اکسی و لیزر برای برش پروفیل درجه 304  استفاده می شود. همه ماشین ها مزایای بسیار بیشتری برای ارائه دارند. برش پروفیل فولادی پلاسما برای برش پروفیل های ss و فلزات کربنی استفاده می شود. این برش کاملاً برای فلزات با ضخامت و درجه متفاوت مناسب است. گرمای کمتری مصرف می‌کند و انحنای بسیار کمتری ایجاد می‌کند، زیرا از گاز تحت فشار استفاده می‌کند و برای تولید قوس الکتریکی کانالیزه و شارژ می‌شود و برای برش فولاد استفاده می‌شود.

سیم جوش استیل طلایی

در بعضی از جوشکاری ها به منظور فضای خالی را پر کردن نیاز به ماده ای می باشد. سیم جوش شباهت زیادی به فلز پایه داشته، و حاوی ترکیب شیمیایی بوده است. که متناسب با انواع مختلف فلزات غیر آهنی و آهنی تولید می شوند. دسته بندی انواع متفاوت  زیر پودری، میگ مگ، سیم جوش co2 و توپودری می شوند. از پرکاربردترین سیم جوش ها سیم طلایی هست. که در جوشکاری استنلس استیل یا استیل های ضد زنگ  استفاده می شوند. در ادامه مطلب از مقاله مشخصات پروفیل استیل به مزایا و مصارف سیم جوش طلایی مپ پردازیم. سایت کلید آهن که تامین کننده سیم جوش طلایی شما را همراهی می کند:

مزایای استفاده از سیم جوش

 • در انجام جوشکاری عیوب و کاهش می دهد.
 • به عمل جوشکاری سرعت می بخشد.

مصارف سیم جوش استیل طلایی

 • در دمای بالا برای جوشکاری فولاد مناسب است.
 • تمیز کاری اتصال
 • جوشکاری استیل های ضد زنگ به ویژه مارتنزیتی و آستنیتی؛ فولادهای فریتی، سوپر دوبلکس و دوبلکس
 • مناسب مکان هایی که به جوش عمیق نیاز دارند.

پروفیل استنلس استیل ۳۰۴ و ۳۱۶

فولاد ضد زنگ یک آلیاژ فلزی بسیار محبوب و با ارزش است که ویژگی های مفید متعددی را برای کاربردهای تقریبا نامحدود در سراسر جهان ارائه می دهد. هر دو محصول فولاد ضد زنگ درجه 304 و 316 دارای برخی از بهترین مقاومت در برابر خوردگی در دنیای فلز هستند. هر گرید آلیاژی خواص منحصر به فرد خود را حفظ می کند و تغییراتی را ارائه می دهد که به فولادهای زنگ نزن 316 و 304 برای کاربردهای صنعتی مشابه و منحصر به فرد اجازه می دهد. در ادامه مقاله مشخصات پروفیل استیل از سایت کلید آهن شما را با فولاد ضد زنگ آشنا می کنیم

فولاد ضد زنگ 316 با کارایی بالا

فولاد ضد زنگ درجه 316 شامل آهن با خواص کروم، نیکل، سیلیکون، منگنز، کربن و مولیبدن اضافه شده است. محتوای مولیبدن اضافه شده در 316 باعث افزایش مقاومت در برابر خوردگی و محافظت در برابر اسیدها و کلریدها می شود و امکان استفاده از آن در همه انواع برنامه های دریایی را فراهم می کند.شما می توانید این فولاد ضد زنگ با کارایی بالا از مقاله مشخصات پروفیل استیل را از سایت کلید آهن خریداری کنید.

فولاد ضد زنگ

مزایای فولاد ضد زنگ 316:

 • افزایش مقاومت در برابر خوردگی بیش از 304
 • استحکام خوب در دماهای بالا
 • مقاومت خوب در برابر حفره در محلول های یون کلرید
 • موثر در محیط های اسیدی
 • افزایش ارزش بلند مدت
 • تجهیزات خدمات غذایی
 • تجهیزات و دستگاه های پزشکی
 • فولاد ساختاری محیط دریایی
 • محیط های قلیایی و اسیدی بالا
 • مناطق ساحلی
 • سطوح آشپزخانه تجاری
 • ترکیب شیمیایی فولاد ضد زنگ 316
 • ترکیب شیمیایی فولاد ضد زنگ 316

فولاد ضد زنگ چیست؟

فولاد ضد زنگ یکی از محبوب ترین و شناخته شده ترین فلزات است که به دلیل ظاهر جذاب، نیاز به نگهداری کم و مقاومت در برابر خوردگی و لکه شدن شناخته شده است. برخلاف فولاد کربن معمولی، فولاد ضد زنگ به راحتی در حضور آب خورده نمی شود. هنگامی که استحکام و چقرمگی فولاد مورد نیاز است، همراه با نیاز به مقاومت در برابر خوردگی، ضد زنگ اغلب پاسخگو است. همه انواع فولاد ضد زنگ حاوی حداقل 10 درصد وزن کروم هستند.

خلاصه

هنگامی که صحبت از پروفیل های استیل می شود، ذکر این نکته ضروری است که پروفیل  به عنوان آلیاژ برتری  در نظر گرفته می شود. با این حال، با این نام گذاری، قیمت و مزایای عملکردی افزایش یافته است که بسته به کاربرد شما، ممکن است ارزش هزینه اضافی را داشته باشد یا نداشته باشد. فولاد ضد زنگ  که برای پروژه شما بهترین است به الزامات مشخصات پروفیل استیل بستگی دارد.در این مقاله ما به برش پروفیل استیل ۳۰۴، سیم جوش استیل طلایی، پروفیل استنلس استیل ۳۰۴و ۳۱۶ و فولاد ضد زنگ  از سایت کلیدآهن اشاره کردیم.

منبع:www.b2bmetal.eu