طول هر شاخه لوله مانیسمان


لیست قیمت های مرتبط

لیست قیمت مرتبطی وجود ندارد

دیدگاه‌های شما

دیدگاه های ثبت شده

0

دیدگاهی برای این پست ثبت نشده است.

طول هر شاخه لوله مانیسمان

هر لوله مانیسمان بنا به مشخصات خود می تواند در پروژه های مختلفی به کار گرفته شود. در واقع این موضوع که طول هر شاخه لوله مانیسمان چقدر است در محل و نحوه به کارگیری این محصول موثر می باشد. البته علاوه بر طول، سایر مشخصات انواع لوله مانیسمان اعم از وزن و ضخامت لوله هم در انتخاب آن موثر می باشد.

جدول سایز لوله مانیسمان و البته جدول وزن لوله مانیسمان رده 40 به عنوان پرکاربردترین رده این لوله می تواند در این انتخاب کمک کننده باشد. ضمن این که لوله گالوانیزه مانیسمان و لوله های بدون درز به راحتی در بازار عرضه می گردند و در صورت نیاز به آن ها می توانید خرید سریع و به صرفه ای را تجربه کنید.

 

طول هر شاخه لوله مانیسمان

هر شاخه از لوله مانیسمان در حدود 6 متر تا 12 متر طول دارد. در مورد سایر مشخصات این لوله در جای خود صحبت می کنیم اما اجازه بدهید تا کمی در مورد ماهیت این لوله و همچنین انواع لوله مانیسمان صحبت کنیم.

لوله مانیسمان به عنوان یکی از پرکاربردترین لوله های حال حاضر شناخته می شود. این لوله ها در دامنه های وسیعی به کار برده می شوند و در صنایع مختلف نیز از آن ها استفاده می شود.

لوله مانیسمان از نوع لوله های بدون درز است. به این معنا که در بدنه آن جای هیچ جوش و محل اتصالی مشاهده نمی شود. در تولید این لوله از استانداردهایی بهره گرفته شده و همچنین بنا به ویژگی ها و مشخصات آن ها، رده های مختلف لوله مانیسمان نیزدر نظر گرفته شده است.

 

استانداردهای لوله مانیسمان

در ادامه مقاله طول هر شاخه لوله مانیسمان در مورد استاندادهای به کار رفته در تولید این محصول صحبت خواهیم کرد. این استانداردها عبارت اند از:

  • استاندارد ASME B 36.10
  • استاندارد ASME B36.19

استانداردها مذکور ه کدام ویژگی هایی دارند که در ادامه ارائه خواهند شد.

 

استاندارد ASME B 36.10

این استاندارد در مور برخی از مشخصات اصلی لوله مانیسمان نظیر ابعاد و اندازه های آن است. البته این استاندارد تنها برای لوله هایم انیسمان تعریف نشده بلکه لوله های درزدار را نیز که برای دما و فشار پایین یا دما و فشار خیلی بالا مناسب هستند را پوشش می دهد.

قطر خارجی لوله ها در این استاندارد کمتر از 12.75 است. اندازه اسمی لوله  برابر با 12 و قطر اسمی آن نیز برابر با 300 در نظر گرفته شده است. توجه داشته باشید که قطر لوله از اندازه اسمی و قطر اسمی لوله بزرگ تر می باشد.

 

استاندارد ASME B 36.19

این استاندارد نیز برای انواع لوله مانیسمان و لوله های درزدار زنگ نزن تعریف شده است. در این استاندارد داریم:

  • اندازه اسمی ۱۴ تا ۲۲ (۵۵۰ DN تا ۳۵۰ DN ) با رده S10
  • اندازه اسمی ۱۲ رده S40
  • اندازه اسمی ۱۰ و ۱۲ رده S80

طول هر شاخه لوله مانیسمان

جدول سایز لوله مانیسمان

در ادامه مقاله طول هر شاخه لوله مانیسمان در خدمت شما هستیم با ارائه جدول مشخصات این لوله. شما با مشاهده این جدول علاوه بر طول می توانید درک درستی از سایر مشخصات محصول مورد بحث داشته باشید.

 

سایز (اینچ) ضخامت (میلی متر) وزن هر شاخه(کیلوگرم) قیمت هر شاخه (تومان)
لوله مانیسمان 1/2 اینچ 2/5 5/5 تماس بگیرید
لوله مانیسمان 3/4 اینچ 2/5 8 تماس بگیرید
لوله مانیسمان 1 اینچ 2/6 12 تماس بگیرید
لوله مانیسمان 11/4 اینچ 2/8 16 تماس بگیرید
لوله مانیسمان 11/2 اینچ 2/8 18 تماس بگیرید
لوله مانیسمان 2 اینچ 3 24 تماس بگیرید
لوله مانیسمان 21/2 اینچ 3 33 تماس بگیرید
لوله مانیسمان 3 اینچ 3/2 45 تماس بگیرید
لوله مانیسمان 4 اینچ 4/5 75 تماس بگیرید
لوله مانیسمان 5 اینچ 4 100 تماس بگیرید
لوله مانیسمان 6 اینچ 5 125 تماس بگیرید
لوله مانیسمان 8 اینچ 6.35 190 تماس بگیرید
لوله مانیسمان 10 اینچ 6.35 240 تماس بگیرید
لوله مانیسمان 12 اینچ 6.35 290 تماس بگیرید

 

ویژگی های لوله مانیسمان

در این بخش از مقاله طول هر شاخه لوله مانیسمان در مورد این که این لوله دارای چه مزایا و ویژگی هایی است، مواردی را بیان می کنیم. در این راستا باید بدانید که لوله مانیسمان برای مواردی از جمله خطوط نفت و گاز، انتقال آب و فاضلاب و همچنین جهت استفاده در صنایع دارویی و غذایی به کار می رود. از ویژگی های لوله مانیسمان می توان به موارد زیر اشاره نمود:

  • تحمل وزن بالا
  • توانایی انتقال مواد اسیدی بدون ایجاد اکسیداسیون در مدت زمان طولانی
  • قابلیت جوشکاری
  • ضد زنگ بودن و امکان استفاده در شرایط اب و هوایی نامساعد به ویژه مناطق مستعد رطوبت

 

قیمت لوله مانیسمان

براساس طول هر شاخه لوله مانیسمان می توان قیمت متفاوتی را برای آن در نظر گرفت. با توجه به جدول بالا می توان سایز لوله مانیسمان را مورد توجه قرار داد. اما در مورد قیمت آن نمی توان دقیقا نظری داد. چرا که قیمت این محصول نیز همانند سایر محصولات مرتبط با ساخت و ساز با بالا و پایین شده نرخ ارز می تواند متفاوت بوده و ثبات نداشته باشد.

با این حال اگر تمایل به خرید انواع لوله مانیسمان را دارید می توانید با کارشناسان واحد فروش وب سایت کلید آهن ارتباط گرفته و سوالات خود را با آن ها در میان بگذارید.