انواع ورق سیاه الیاژی


لیست قیمت های مرتبط

لیست قیمت مرتبطی وجود ندارد

دیدگاه‌های شما

دیدگاه های ثبت شده

0

دیدگاهی برای این پست ثبت نشده است.

انواع ورق سیاه الیاژی

انواع ورق سیاه آلیاژی در بازار موجود هستد تا خریداران با توجه به نیاز و شرایط پروژه خود آن ها را تهیه کرده و به مصرف برسانند.

ورق سیاه به طور کل با ترکیب شدن دو یا چند عنصر مختلف ایجاد می شود. ورق آلیاژی عموما از جنس فولاد هستند. یعنی آهن و کربن. علاوه بر این عناصری مانند کروم، نیکل و منگنز نیز در این محصولات وجود دارد. با توجه به این که این عناصر چه انواعی می توانند داشته باشند و نوع تغییر در ساختار مولکولی آن ها به چه صورت است، آلیاژهای مختلفی به دست خواهد آمد. هر کدام از این الیاژها ویژگی ها و کاربردهایی را دارا می باشند.

به این صورت که برخی از آن ها از نظر استحکام در درجه بالایی قرار دارند و برخی دیگر امکان مقاومت در برابر دماهای بالا را دارا مب باشند.

 

انواع ورق سیاه آلیاژی

خوشبختانه بسیاری از محصولات مربوط به ساخت و ساز در ایرران تولید می شوند و کشور از این لحاظ به خود کفایی رسیده است. نمونه این تولیدات ورق های آلیاژی است که کارخانه هایی نظیر فولاد کاویان، فولاد مبارکه اصفهان و فولاد اکسیژن اهواز مشغول به تولید آن می باشند.

ورق های آلیاژی ضد سایش از استقبال زیادی برای خرید برخوردار است. چرا که این ورق همان طور که از نامش پیدا است، در برابر سایش، ضربه و … بسیار مقاوم بوده و به راحتی دچار خراشیدگی و پوسیدگی نمی شود.

این ورق ها دارای انواعی هستند که در ادامه به آن ها اشاره می کنیم.

 

دسته بندی ورق های آلیاژی

انواع ورق سیاه آلیاژی به عنوان محصولات نورد گرم نیز شناخته می شوند. محصولات نورد سرد را نیز با عناوین ورق سرد و یا ورق روغنی می توانید بشناسید.

ورق های آلیاژی از نظر شکل ظاهری و نوع عرضه در بازار به دو دسته، تقسیم می شوند:

  • ورق های کویل (رول فرم)
  • ورق های بریده شده (شیت فرم)

 

انواع ورق های آلیاژی ضدسایش

آن چه در این بخش از مقاله انواع ورق سیاه آلیاژی آمده است، نمونه های مختلف ورق های ضد سایش می باشد که به راحتی در بازار موجود بوده و نیاز خریداران را برای استفاده در پروژه های مختلف، برطرف می کند.

البته این ورق ها دارای گروه بندی های مختلفی هستند که گروه CK پرکاربردترین آن ها است و ما هم انواع محصولات این گروه را در زیر به شما ارائه داده ایم.

  • CK45 حاوی 0.45 درصد کربن
  • CK60 حاوی 0.6 درصد کربن
  • CK75 حاوی 0.75 درصد کربن

در این میان ورق آلیاژی CK75 دارای میزان سختی و مقاومت بیشتری در برابر سایش می باشد. این محصول از میزان کربن بیشتری برخوردار است و به همین دلیل ویژگی مذکور را دارا می باشد.

انواع ورق سیاه الیاژی

ورق a283 چیست؟

ورق a283 یا همان فولاد کربنی ASTM نوعی آلیاژ آهنی است که برای استفاده در صنایع ساختمانی تولید می گردد. این فولاد از انواع ورق سیاه آلیاژی به شمار رفته و دارای استحکام کم و متوسط است. باید بدانید که نوع دیگری از این محصول با نام ورق ASME SA283 / SA283M نیز وجود دارد که برای تولید ظروف دیگ بخار و فشار مورد استفاده قرار می گیرد.

عناصری که در ترکیبات شیمیایی ورق a283 به کار می روند عبارت اند از:

  • کربن:A: 0.14 ) ( B: 0.17 ) ( C: 0.24 ) (D: 0.27 )  (
  • منگنز:A: 0.9 ) ( B:  0.9 ) ( C: 0.9 ) (D: 0.9 )  (
  • فسفر سولفور: (035) (A: 0. 035) (B: 035) (C: 0.035 (D: 0.
  • سیلیکون:(A:0.04)04) ) (B: 0.04) (C: 0.04(D: 0.
  • مس:A: 0.2 ) ( B: 0.2 ) ( C: 0.2 ) (D: 0.2 )  (

 

ورق الیاژی ST52

ورق ST52 دارای میزان قابل توجهی از عنصر سیلیسیم و منگنز هستند. این ورق مقاوم و مناسب برای جوشکاری هستند و به عنوان یکی از مهم ترین انواع ورق سیاه آلیاژی شناخته می شود.

بیشترین این محصول در ساخت دیواره پل ها، ساخت انواع جرثقیل ها و… می باشد. البته برخی از لوله ها را نیز با استفاده از این ورق تولید می کنند.

 

خرید ورق آلیاژی

انواع ورق سیاه آلیاژی در این مقاله از وب سایت کلید آهن مورد بررسی قرار گرفت. همچنین به شما گفتیم که استاندارد ورق آلیاژی چیست. قیمت انواع ورق های آلیاژی را باید با توجه به برند، مشخصات ورق ها و حمل و نقل آن ها در نظر بگیرید. در واقع این عوامل بر قیمت ورق آلیاژی و سایر محصولات تاثیرگذار هستند.

کارشناسان ما در وب سایت کلیدآهن به صورت آنلاین و 24 ساعته آماده پاسخگویی به سوالات شما در مورد ورق مگنزی، ورق آلیاژی و… هستند. جهت اطلاع از قیمت و موجودی این ورق ها نیز می توانید از این افراد کمک بگیرید.