فیلترها
درخواست تماس از کلیدآهن

شما میتوانید در کادر زیر اسم و شماره تماس خود را بگذارید. کارشناسان کلیدآهن در کوتاه ترین زمان ممکن با شما تماس خواهند گرفت.

اطلاعات خود را وارد کنید

توضیحات

هاش چیست؟

از تیرآهن‌های پُر فروش بازار می‌توان به هاش یا تیرآهن بال پهن اشاره کرد. برای تولید تیرآهن‌های بال پهن از فرآیند نورد گرم و تحت دمای بیش از 1100 درجه سانتی گراد هستند. در این تیرآهن، جان برای مقاومت برشی و از بال برای مقاومت خمشی در نظر گرفته می‌شود.

این مدل تیرآهن یکی از مصالح بسیار مهم در امر ساخت و ساز است که بیشتر در قسمت های اسکلت فلزی بنا کاربرد دارد. به دلیل این که اسکلت اصلی ساختمان این نوع تیرآهن تشکیل می دهد؛ دارای نقش موثری در پروژه های عمرانی است. اکثر حرکاتی که یک ساختمان در برابر رانش زمین و یا حرکت زمین انجام می دهد، به وسیله تیرآهن هاش سنگین و سبک انجام می شود. در ادامه از این مطلب فروشگاه اینترنتی کلیدآهن شما را با وزن، مشخصات، و قیمت تیرآهن هاش سبک و سنگین آشنا می کنیم.

مشخصات هاش

 • اندازه جان و بال یکی است.
 • شکل ظاهری آن شبیه به حرف انگلیسی H است.
 • نام استاندارد آن IPB است.
 • قیمت هاش به صرفه است.
 • در شاخه‌های 12 متری یا به صورت وزنی فروخته می‌شود.
 • در سایزهای (نمره) 10، 12، 14، 16، 18، 20، 22، 24، 26، 28، 30 و بالا موجود است.
 • نمره تیرآهن بال پهن به اندازه جان و بال اشاره دارد.
 • افزایش نمره معنای افزایش وزن تیرآهن هاش است.

خرید تیرآهن هاش

کاربرد تیرآهن هاش

 1. کارهای ساختمانی
 2. سوله سازی
 3. انبار
 4. سکوی‌های نفتی و گازی
 5. سازه‌های دریایی
 6. پل سازی
 7. سد سازی

قیمت تیرآهن هاش سبک و سنگین

تیرآهن بال پهن که در بازار آن را با نماد H یا IPB می شناسند، نوعی از تیرآهن است که طول بال هایش نسبت به تیرآهن های معمولی در واقع اندازه بال و ارتفاع تیرآهن تقریبا برابر است که کاربرد آن برای ستون های ساختمانی است. این مدل تیر آهن در دو جهت عمود بر هم دارای مقاومت یکسانی است. شما برای اطلاع از قیمت هاش موجود در بازار به سایت کلیدآهن مراجعه کنید.

قیمت هاش 1400

انواع تیرآهن هاش

این محصول دارای انواع گوناگونی است که از نظر تیرآهن هاش دارای چند دسته بندی متفاوت هستند. کشورهای سازنده این محصول از جمله کره جنوبی، اسپانیا، اوکراین و ایران است. از نظر اندازه نیز سایز آن ها از 100 میلی متر تا 500 میلی متر است و در طول 12 متر می باشد. قیمت هاش در هر کدام از نمونه ها متفاوت است. در جدول زیر بیشتر به توضیح آن پرداخته ایم.

انواع مدل ها توضیحات
تیرآهن بال پهن سبک این تیرآهن با نام‌های IPBL یا HEA شناخته می‌شود.
تیرآهن بال پهن سنگین این تیرآهن با نام‌های IPBV یا HEB شناخته می‌شود.

تیرآهن HEB

در این محصول بال و جان تیرآهن با یکدیگر برابر می باشد. جان تیرآهن در واقع ارتفاع پشت تا پشت تیرآهن هاش سنگین می باشد. در ضمن ضخامت این نوع بسیار بیشتر از نوع تیرآهن HEA می باشد. تیرآهن هاش بال پهن سنگین یکی از پرفروش ترین مدل هاست که در سایزهای 100 تا 1000 میلی متر وارد می کنند. البته در داخل نیز کارخانه ذوب اصفهان به عنوان قطب تولید شناخته شده است؛ که در سایزهای 160، 180 و 200 به بازار عرضه می کند. البته لازم به ذکر است که سایزهای 700 تا 100 آن از جمله محصولات کم مصرف بوده که بسیار کم تولید می شود.

قیمت تیرآهن هاش

خرید تیرآهن هاش موجود در بازار

تیرآهن IPB در سه استاندارد st37 و ورق st52  تولید می شود که رایج ترین نوع آن تیرهای تولید شده با st44 می باشد. این محصول بیشتر بارهای وارداتی از کشور ترکیه است؛ اما نمونه های داخلی نیز باکیفیت هستند. ضخامت تیرآه های هاش یکسان می باشد و شما به هر طرفی آن را نگاه کنید؛ متوجه یکسان بودن ضخامت آن می شود. شما برای خرید اینترنتی تیرآهن بال پهن و اطلاع از قیمت تیرآهن هاش سبک و سنگین می توانید به فروشگاه اینترنتی کلیدآهن مراجعه کنید.

سوالات متداول

انواع هاش (تیرآهن بال پهن) کدام است؟

هاش سبک که به آن HEA، هاش سنگین HEB و هاش فوق سنگین HEM است.

کاربرد تیرآهن هاش چیست؟

بیشترین کاربرد هاش در صنایعی است که به مقاومت خیلی بیشتری نسبت به تیرآهن نیاز است.

آیا خرید هاش (تیرآهن بال پهن) دارای گواهینامه اصالت کالا (سرتیفیکیت) است؟

بله برای کالای هاش، کلیدآهن سرتیفیکیت ارائه میدهد.