لوله فولادی 80N چیست و چه کاربردی دارد؟ 


لوله مانیسمان

هنگام کار با لوله های فلزی باید ویژگی هایی مانند قطر خارجی، ضخامت دیوار و قطر داخلی را درک کرد. با این حال، بسیاری از اوقات لوله به طور مستقیم با آن ابعاد مشخص نمی شود. در عوض، لوله اغلب با اندازه اسمی لوله و شماره برنامه آن نامیده می شود. از آنجایی که ارجاع به زمان‌بندی لوله‌ها در صنعت رایج است، داشتن سطحی از درک نحوه عملکرد سیستم زمان‌بندی لوله و همچنین درک تفاوت‌های بین برنامه 40 و برنامه 80 ضروری است. دو مورد از متداول ترین انواع زمان بندی لوله ها. سایت کلیدآهن به منظور شناخت قیمت لوله مانیسمان رده ۸۰ و رده بندی و ضخامت این محصول اشاره می کند.

لوله مانیسمان چیست؟ 

چنانچه مقاومت و عمر طولانی لوله برایتان اهمیت داشته باشد، یا حتی قصد جابجایی جریانات حساس را دارا هستید، لوله مانیسمان مناسب ترین گزینش جهت شما است. این مدل لوله غالبا در چهار رده سبک، ۱۶۰، ۴۰، ۹۰ ارائه میشود که ضخامت هر کدام از رده ها به ترتیب بیشتر می شوند. همچنین قیمت کلیه هر شاخه کامل بسته به رده آن است.

جنس لوله مانیسمان

لوله مانیسمان جهت نخستین بار بوسیله برادران مانیسمان تولید شد و سبب این نامگذاری نیز علت است. در بین لوله های واقع در بازار لوله های استیل بدون درز ارزش و کارایی بالایی دارند. این مدل از لوله ها طریق تولید مخصوص خود را دارند و به سبب نبود درز در آنها، در شرکت های حساس استفاده می شوند. در صنایع، لوله های متنوعی از جمله از لوله فولادی 80N چیست و چه کاربردی دارد؟ ، لوله های فولادی ضد زنگ، لوله بویلر لوله آلیاژی موجود است. لوله مانیسمان که همچنین به آن لوله بدون درز نیز  می گویند لوله ای است که طریق ساخت و تولید آن به صورتی است که بدنه ای مساوی و همینطور بدون درز است و هیچ مدل جوشکاری بر روی آن واقع نشده است. این مدل لوله غالبا از فولاد معمولی کم کربن تولید می شود.‌ولی توسط اضافه کردن بعضی مواد بخ درون و بیرون لوله، آن را در مقابل زنگ زدگی مقاومت دارد.

جنس لوله مانیسمان

رده بندی لوله های فولادی 80 N چیست و چه کاربردی دارد؟

سایت کلید آهن یکی از تامین کنندگان لوله های صنعتی لوله های فولادی جوش داده شده را با شکل دادن و جوش دادن به لایه های مسطح مانند ورق فولادی تولید می کنند. طبقه بندی لوله ها را می توان با روش های مختلفی به دست آورد. متخصصان به این می پردازند که آیا لوله جوش مارپیچی است یا درز مستقیم. دیگران ممکن است مواد را بر اساس کاربرد مورد نظرشان طبقه بندی کنند، مانند حفاری نفت، معدن، کشاورزی یا ساخت.بررسی روش یکی از رایج ترین روش های طبقه بندی لوله های فولادی جوش داده شده است. به بیان دیگر، طبقه بندی لوله های فولادی بر اساس روش های ساخت آنها. نتایج را می توان در یکی از 3 گروه طبقه بندی کرد. اینها موارد زیر هستند:

جوشکاری با مقاومت الکتریکی

جوشکاری با مقاومت الکتریکی (erw) یک تکنیک جوشکاری با فرکانس پایین یا بالا است. این شکل از لوله فولادی محصول سیم پیچ ساعتی جوش داده شده طولی است و به حداکثر قطر تقریباً 24 اینچ محدود می شود.

طولی

ورق فولادی سنگین زیر لایه اصلی این فناوری است. جوشکاری قوس زیر دریایی و جوشکاری زیر پوستی دوگانه فناوری مورد استفاده سازندگان هستند. محصول نهایی یک صفحه صاف با درز مستقیم است که طول لوله را می گذراند. لوله های این نوع معمولاً در اندازه های 12 تا 18 متر هستند. این روش جوش هایی با کیفیت بالا با ایرادات کمی تولید می کند.

مارپیچی جوش داده شده طولی

جوش مارپیچی همانطور که از نام آن پیداست از حرکت دایره ای ناشی می شود. سازندگان از صفحه استفاده می کنند بنابراین بستر سیم پیچ hr را به صورت مارپیچی جوش داده و باد می دهند. جوشکاری زیر دریایی مارپیچی نام این تکنیک است. روش‌های دیگر محصولی را تولید می‌کنند که کوتاه‌تر و ضخیم‌تر است. به طور کلی، این روش ترجیح داده می شود زیرا آسان، مقرون به صرفه خرید از  سایت کلید آهن، کارآمد و سریع است.

ضخامت لوله رده ۸۰

استانداردسازی ابعاد لوله فولادی فرفورژه جوش داده شده و بدون درز برای دماها و فشارهای بالا و پایین را پوشش می دهد.بدون در نظر گرفتن شماره برنامه، لوله‌های یک اندازه خاص همگی دارای قطر بیرونی یکسانی هستند (بدون تحمل تولید). با افزایش تعداد برنامه، ضخامت دیوار افزایش می یابد و سوراخ واقعی کاهش می یابد. یک لوله 4 اینچ (100 میلی‌متر) طرح 80 دارای قطر خارجی 4.500 اینچ (114.30 میلی‌متر)، ضخامت دیواره 0.337 اینچ (8.56 میلی‌متر) است که سوراخی معادل 3.826 اینچ (97.18 میلی‌متر) ایجاد می‌کند.

سخن نهایی

فروشگاه کلیدآهن به معرفی انواع لوله رده بندی و ضخامت لوله مانیسمان رده 80 از مقاله لوله فولادی 80N چیست و چه کاربردی دارد، پرداخت این محصول در برابر جوش مقاومت بالایی از خود نشان می دهد و دارای انواع گوناگونی با ضخامت های متفاوت است.

منبع : abtersteel.com