فیلترها
درخواست تماس از کلیدآهن

شما میتوانید در کادر زیر اسم و شماره تماس خود را بگذارید. کارشناسان کلیدآهن در کوتاه ترین زمان ممکن با شما تماس خواهند گرفت.

اطلاعات خود را وارد کنید

توضیحات

ناودانی اروپایی چیست؟
ناودانی اروپایی از نظر وزن دقیقا با وزن آورده شده در جدول اشتال هماهنگ است. یان نوع ناودانی دقیقا با استاندارد UNP در کارخانه های اروپایی تولید می شود. همچنین تحت استاندارد DIN-1024 با بال موازی و سایز 40 تا 400 میلی متر و استاندارد ملی با نمره های 80 الی 180 ساخته می شود.

پروفیل ناودانی UNP یا ناودانی سنگین دارای ویژگی های گوناگونی است که بارزترین مشخصه آن وزن بیشتر آن نسبت به ناودانی ایرانی است. علت این سنگینی بالا بودن ضخامت آن هاست. در ادامه از این مطلب از سایت کلیدآهن شما را با مشخصات، جدول وزن، قیمت ناودانی اروپایی، سنگین، گالوانیزه، شیروانی، 10 سبک و 16 سنگین آشنا می کنیم.
مشخصات ناودانی اروپایی
به طور کلی از ناودانی های در مکان های استفاده می شود که نیاز به ضخامت بیشتر دارد؛ مانند پروژه های صنعتی و ساختمانی بزرگ. ناودانی های به صورت نورد گرم و نورد سرد تولید می شود. از لحاظ کاربرد به دو صورت U و C وجود دارد. در ضمن دو استاندارد UPN و UPE وجود دارد که تفاوت آن ها در بال های به کار رفته در این دو است. ناودانی ها دارای سه استاندارد جهانی است:

استاندارد اروپایی DIN-۱۰۲۶ یا UPN وunp
استاندارد مقاوم به خوردگیDIN EN ISO ۱۲۹۴۴-۳
استاندارد فرانسه NF A ۴۵-۲۵۵

کاربرد پروفیل ناودانی UNP

ساخت تیرها
ساخت ستون ها
ساخت دستگاه های صنعتی
تولید بادبندها به صورت تکی و جف
ساخت تجهیزات صنعتی
ساخت خرپاها

جدول وزن ناودانی اروپایی

سایز ناودانی  برحسب میلی متر
وزن شاخه 12 متری برحسب کیلو گرم

8
104

6
85

5.5
67

10
123

12
160

14
192

20
305

18
265

16
225

مهم ترین تفاوت ناودانی روسی و اروپایی در چیست؟
به طور کلی تفاوت ناودانی های روسی و اروپایی در وزن آن ها می باشد؛ اما دارای تمایزهای زیر است:

دارای مشخصات فنی از نظر ابعاد و وزن هستند؛
دارای تفاوت در الگوی اشتال است؛
برای تولید ناودانی روسی از استاندارد GOST 8240 استفاده می شود و برای تولید ناودانی سنگین از استاندارد DIN EN 1026-1 استفاده می کنند؛
دارای کاربرد های گوناگون است؛ از پروفیل ناودانی UNP برای کارهای سنگین و از ناودانی روسی برای کارهای سبک استفاده می شود؛
کارخانه تولید کننده ناودانی روسی در ایران و روس می باشد.

انواع سایزهای پروفیل های UNP
استاندارد ناودانی UNP نوع C دارای بال های موازی می باشد و نوع U آن دارای بال های مخروطی می باشد. مدل های UNP از سایز های 30 تا 400 تولید و عرضه می شود که به قرار زیر است:

UNP۳۰, UNP۳۰*۱۵, UNP۴۰, UNP۴۰*۲۰, UNP۵۰, UNP۵۰*۲۵, UNP۶۰, UNP۶۵, UNP۸۰, UNP۱۰۰, UNP۱۲۰, UNP۱۴۰, UNP۱۶۰, UNP۱۸۰, UNP۲۰۰, UNP۲۲۰, UNP۲۴۰, UNP۲۶۰, UNP۲۸۰, UNP۳۰۰, UNP۳۲۰, UNP۳۵۰, UNP۳۸۰, UNP۴۰۰

خرید اینترنتی و قیمت ناودانی سنگین
پروفیل ناودانی UNP موجود در بازار یا تولید کشور خودمان است یا این که از کشورهای ترکیه، چین و اروپا وارد می شود. در میان ناودانی های وارداتی، محصولات وارد شده از شکور ترکیه دارای کیفیت بهتری هستند. از این ور خریداران و تولید کنندگان بیشتر به دنبال استفاده از این مدل هستند. شما برای خرید آنلاین و اطلاع از قیمت ناودانی اروپایی و سنگین، گالوانیزه، شیروانی، 10 سبک و 16 سنگین می توانید به فروشگاه اینترنتی کلیدآهن مراجعه کنید.
سوالات متداول
پروفیل ناودانی UNP چیست؟

این محصول UNP،UPN   UPN: U-Shaped, Profile, Normal Section همان ناودانی سنگین است ،به این دلیل به آن اروپایی می گویند که با استاندارد کشورهای اروپایی ساخته می شود.

قیمت ناودانی سنگین 1400 چقدر است؟

قیمت ناودانی سنگین تحت تاثیر عواملی مانند قیمت تمام شده ساخت آن در کشور مبدا، میزان برابری ارز تبادلی و میزان تقاضا در بازار است.

پروفیل ناودانی UNP در چه سایزهایی عرضه می‌شود؟

سایز های این محصول از 40 تا 400 تولید می شود.