فیلترها
درخواست تماس از کلیدآهن

شما میتوانید در کادر زیر اسم و شماره تماس خود را بگذارید. کارشناسان کلیدآهن در کوتاه ترین زمان ممکن با شما تماس خواهند گرفت.

اطلاعات خود را وارد کنید

توضیحات

ناودانی چیست؟

ناودانی به عنوان یکی از مقاطع پرفروش فولادی شناخته می‌شود که در صنعت ساختمان به وفور مورد استفاده قرار می‌گیرد. این پروفیل را می‌توان از جنس گالوانیزه، آلومینیوم و استنلس استیل تولید کرد. نوع جنس این محصول بر قیمت نهایی محصول تأثیرگذار است.

استفاده از این محصول از اوایل قرن بیستم رواج یافت و در زمان جنگ جهانی دوم یکی از مهم ترین مقاطع فولادی در ساختمان سازی شد. بعد از جنگ جهانی دوم نیز تولید آن رو به افزایش رفت. این نوع محصول فولادی پرکاربرد به شکل U لاتین می باشد؛ که از یک بخش افقی به نام جان و دو بال عمود بر جان تشکیل می شود. در ادامه از این مطلب از فروشگاه اینترنتی کلیدآهن شما را با وزن، انواع، قیمت ناودانی 10، 4، 8 سبک، گالوانیزه، شیروانی و آلومینیومی آشنا می کنیم.

ناودانی

مشخصات ناودانی آلومینیومی و گالوانیزه

 1. دسته بندی: UPN (بال‌های مخروطی شکل)، UPE (بال‌های صاف و موازی) و نوع اروپایی UNP که دارای ضخامت وزن بیشتر است.
 2. وزن ناودانی: هرچه نمره پروفیل بیشتر شود، وزن نیز افزایش می‌یابد.
 3. ابعاد استاندارد: 8، 10، 12، 14، 16، 18 که این اعداد نشان دهنده ارتفاع هستند. برای مثال، این نوع پروفیل نمره 16 به معنای ارتفاع 16 سانتی‌متر است.
 4. شاخه: براساس شاخه 6 و 12 متری فروخته می‌شود.

بارزترین ویژگی ناودانی شیروانی چیست؟

 • تحمل در برابر ضربه
 • اشغال فضای کم
 • مقاومت بالا در برابر تنش های فولادی
 • سرعت نصب بالا در ساختمان ها
 • کم بودن وزن اسکلت فلزی
 • کارایی بالا در مدت زمان طولانی

قیمت ناودانی

انواع ناودانی‌های موجود در بازار

این مقطع فولادی از نظر کاربرد دارای دو شکل C و Uمی باشد که تفاوت آن ها در استانداردهای بال های آن می باشد. این نوع محصول فولادی پرکاربرد از نظر فرایند تولید و شکل ظاهری به دسته های مختلفی تقسیم می شود. در ادامه شما را با انواع آن آشنا می کنیم.

ناودانی سنگین

این نوع از نظر ابعاد و وزن با اندازه های جدول اشتا برابر است و در برخی از کارخانه های داخلی کشور و همچنین کارخانه های کشورهای اروپایی نیز تولید می شود. ناودانی اروپایی نمونه ای از تولیدات کشورهای اروپایی می باشد.

انواع ناودانی سبک

محصولی است که وزن آن کمتر از جدول استاندارد اشتال می باشد.

ناودانی پرسی

این محصول از پرس کردن ورق های به طول 6 متر به دست می آید و دلیل داشتن ظاهر زیبا برای ساخت لبه ها در ساختمان سازی استفاده می شود.

ناودانی فابریک

شمش خام حرارت دیده با عبور از غلتک هایی معروف به نورد، تولید می شوند. با توجه به سایز نورد، سایز محصول نهایی به همان میزان خواهد بود.

خرید ناودانی

کاربرد ناودانی

 • قاب های فلزی برای تجهیزات صنعتی
 • برای تجهیزات ترافیکی و گاردریل
 • ساپورت لوله در سیستم‌های پایپینگ و پایپ لاین
 • چهارچوب در و پنجره آهنی ساده
 • خرپاها، بادبندها و ستو‌ن‌های به کار رفته در ساختمان‌های بلند
 • اسکلت های فلزی کامیون‌ها و ماشین آلات سنگین

خرید اینترنتی و قیمت ناودانی سال 1400

این نوع مقطع فولادی پرکاربرد دارای انواع گوناگونی است که هر کدام کاربردهای مختص به خودشان را دارد. قیمت این پروفیل از نوسان کلی قیمت آهن و فولاد تأثیر می‌پذیرد. مقدار قیمت برحسب ایرانی یا اروپایی بودن، رکود و رونق بازار، نرخ ارز، شرایط اقتصادی و موارد دیگر تغییر می‌کند. خرید ناودانی 8 سبک، 10، 4، گالوانیزه، شیروانی و آلومینیومی در وب سایت کلیدآهن با توجه قیمت و مشخصات محصول، شرایط پرداخت، هزینه حمل و زمان بارگیری و سایر جزئیات سفارش انجام می‌شود.

سوالات متدوال

چند نوع ناودانی موجود در بازار وجود دارد؟
ناودانی گالوانیزه ساختمانی که به آن سبک هم گفته می شود و به صورت 6 و 12متری تولید می شود؛ که به آن UPE  هم گفته می شود. نوع صنعتی (سنگین) که به صورت فابریک 12متری تولید می شود و به آن UPN میگویند.

آیا ابعاد کالای ناودانی بر طبق جدول اشتال میباشد؟
بله ابعاد بر طبق جدول اشتال و دارای تلرانس ابعادی میباشد.

ناودانی در چه سایزهایی در ایران موجود است؟
این پروفیل ساختمانی از سایز 8 تا 24، هموزن محصول اروپا(صنعتی) از سایز 8 تا 24 و نوع اروپایی (صنعتی) از سایز 3تا 40 سانتیمتر در ایران موجود است.

تفاوت ناودانی سبک و صنعتی چیست؟
نوع سبک وزن کمتری از حد استاندارد دارد، و برای مصارف ساختمانی کاربرد دارد، در صورتی که نوع صنعتی وزن بیشتری دارد و در صنعت کاربرد دارد.