فیلترها
درخواست تماس از کلیدآهن

شما میتوانید در کادر زیر اسم و شماره تماس خود را بگذارید. کارشناسان کلیدآهن در کوتاه ترین زمان ممکن با شما تماس خواهند گرفت.

اطلاعات خود را وارد کنید

توضیحات

قیمت فلنج گالوانیزه در بازار امروز

فلنج رزوه‌ ای گالوانیزه یکی از قطعات پرکاربرد در بسیاری از تأسیسات و مدارهای انتقال سیالات و مایعات است؛ این فلنج شباهت‌های زیادی با فلنج اسلیپون دارد اما برخی تفاوت‌ها نیز در این میان وجود دارد. در ادامه از این مطلب از فروشگاه اینترنتی کلیدآهن تلاش می‌کنیم پیش از آنکه لیست آخرین قیمت فلنج رزوه ای را قید کنیم، اطلاعات مختصری دربارهٔ این محصول به دست دهیم تا در خرید فلنج دنده ای دچار مشکل نشوید.

فلنج دنده ای چیست؟

فلنج دنده ای یکی از انواع فلنج است که برای ساده کردن اتصالات و افزایش انعطاف در لوله‌ها، مورداستفاده قرار می‌گیرد. با قراردادن یک بلایند فلنج در انتهای یک لوله، قابلیت اتصال انواع شیرآلات، لوله‌ها و سایر قطعه‌ها ایجاد می‌شود؛ همین مسائل دست‌به‌دست هم می‌دهند تا استفاده از انواع فلنج رزوه ای را افزایش دهند؛ قبل از اینکه آخرین قیمت فلنج دنده ای را بیان کنیم، این محصول را معرفی می‌کنیم و تفاوت آن را با سایر فلنج‌ها ذکر می‌کنیم.

فلنج دنده‌ای یا رزوه ای، شباهت زیادی به فلنج Slip On دارد اما یک تفاوت اساسی، این دو محصول را از هم متمایز می‌کند؛ برای اتصال فلنج اسلیپون باید جوشکاری‌های متعددی انجام شود، درحالی‌که فلنج پلی اتیلن رزوه ای به کمک رزوه و نوار تفلون نصب می‌شود.

فلنج دنده ای فولادی قطعه ای دیسکی شکل است که با کمک پیچ و مهره لوله را به شیرآلات و سایر تجهیزات دیگر متصل می کند. اتصال آن با لوله به صورت رزوه ای است. فلنج دنده ای برای اتصال به لوله با ضخامت کم مناسب نیست و در شرایطی که سیال مورد نظر سمی و حساس است؛ استفاده از فلنج دنده ای مناسب نیست.

مشخصات فنی فلنج رزوه ای

در نظر داشته باشید که درون سطح مرکزی این فلنج، رزوه‌کاری شده است و لوله‌ها نیز در آن پیچ می‌شوند؛ از نوار تفلون برای آب‌بندی و جلوگیری از نشتی در این اتصالات استفاده می‌شود. گفتنی است که در زمان خرید فلنج رزوه ای، این ویژگی محصول که نیازی به جوشکاری ندارد، مزیت بسیار برجسته‌ای محسوب می‌شود.

فلنج دنده ای باتوجه‌ به اینکه در کدام‌ یک از قسمت‌های صنعت به کار گرفته می‌شود، با آلیاژها و جنس‌های متفاوتی ساخته می‌شود؛ محصولاتی که با این عنوان در بازار هستند، معمولاً از جنس فولاد، چدن و سایر فولادهای آلیاژی‌اند؛ جالب است بدانید که نوع آلیاژ به‌کاررفته در ساخت این محصول، تأثیر زیادی در قیمت رینگ فلنج رزوه ای دارد؛ در نتیجه، زمانی که قصد دارید آخرین قیمت فلنج گالوانیزه را بررسی کنید، به نوع آلیاژ آن نیز توجه کنید.

قیمت فلنج گالوانیزه

ویژگی های فلنج دنده ای

این محصولات علاوه بر نحوهٔ اتصال و نوع آلیاژ، ویژگی‌های دیگری نیز دارند که معمولاً با دستگاه‌های مخصوص بر روی آن‌ها حک شده یا در یک برگهٔ جداگانه در کنار محصول نوشته شده است؛ این ویژگی های آن به شرح زیر هستند:

 1. نام یا برند سازندهٔ فلنج رزوه ای پلیمری؛
 2. سایز اسمی لولهٔ موردنیاز؛
 3. میزان مقاومتی که محصول در برابر فشار دارد؛
 4. شکل کلی فلنج دنده ای؛
 5. تعداد سوراخ‌هایی که در سطح آن قرار دارد؛
 6. شناسه‌های مرتبط با حرارت.

در زمان دریافت آخرین قیمت فلنج گالوانیزه، تک‌تک این مشخصات فنی را بررسی کنید و با محصول‌های مشابه مقایسه نمایید.

کاربرد فلنج رزوه ای چیست؟

در بخش‌های قبلی چندین مرتبه بیان کردیم که مهم‌ترین کاربرد در بین انواع فلنج دنده ای در زمان نصب اتصالاتی مانند شیر یا سایر لوله‌ها به یک لولهٔ مشخص است؛ این فلنج در انتهای لوله نصب می‌شود و فرایندهای اتصال را بسیار ساده‌تر می‌کند. بسیاری از صنعت‌های کوچک و بزرگ از فلنج رزوه ای و سایر انواع بلایند فلنج استفاده می‌کنند؛ تاحدی‌که می‌توانیم بگوییم هرجایی از لوله‌ها و شیرآلات استفاده شده، احتمالاً یک فلنج نیز وجود دارد.

بااین‌حال، پیش از آنکه به سراغ بیان آخرین قیمت فلنج کور گالوانیزه برویم، بهتر است که برخی از پرکاربردترین موقعیت‌های این محصول را به شکل موردی بیان کنیم؛ این مسئله به شما در خرید فلنج رزوه ای کمک می‌کند.

 • کارخانه‌های تولید محصولات دارویی، آرایشی و بهداشتی؛
 • کارخانه‌های تولید محصولات غذای و شرکت‌های وابسته به آن‌ها؛
 • در صنعت‌های نفت و گاز و صنایع مرتبط با آن‌ها؛
 • در تأسیسات مرتبط با آتش‌نشانی.

گسگت فلنج رزوه ای چیست؟

گسکت یک عضو برای آب بندی است که میان دو پیشانی فلنج قرار می گیرد و با بهره مندی از نیرو فشاری حاصل از پیچ ها که در اطراف محیط لبه های فلنج قرار دارد، نگهداشته میشود. گسکت ها از مواد مختلفی ساخته میشود، به طوری که در مدت زمان اتصال خود بتوانند در دما و فشارهای سیال عمر کنند. اکثر گسکت های به کار رفته در فلنج های رزوه ای معمولا از نوع رینگی می باشند.

قیمت فلنج رزوه ای

مزایای فلنج رزوه ای

در بخش پیشین به‌تفصیل بیان کردیم که چرا فلنج رزوه ای در برخی از موارد، بیشتر از فلنج اسلیپون به کار گرفته می‌شود. بی‌شک برجسته‌ترین مزیت این محصول، رزوه‌دار بودن آن است که باعث می‌شود بخش زیادی از فرایند جوشکاری منتفی شود؛ البته نباید فراموش کنیم که متخصصان برای ایمنی بیشتر، پیشنهاد می‌کنند که علاوه بر استفاده از تفلون در میان رزوه و لوله، جوشکاری نیز انجام شود تا لوله به شکل کامل جلوی هرگونه نشتی را بگیرد.

در ادامه و قبل از اینکه به سراغ بیان آخرین قیمت فلنج گالوانیزه برویم، ویژگی‌های مثبت این محصول را به شکل دقیق و کاربردی بیان می‌کنیم تا در خرید و فروش فلنج رزوه ای به مشکلی برنخورید.

 1. استحکام مطلوب در برابر فشار؛
 2. مقاومت در مقابل ضربه‌های فیزیکی خارجی؛
 3. ماندگاری مثال‌زدنی در گذر زمان؛
 4. مقاومت در برابر اکسیژن و آب و عوامل فرساینده به سبب دارابودن پوشش‌های گالوانیزه؛
 5. بهره‌گیری از سطحی صیقلی و صاف.

زمانی که این موارد را در کنار رزوه دار بودن این محصول و بی‎نیازی آن به جوشکاری قرار می‌دهیم، متوجه می‌شویم که چرا در مقایسه با برخی دیگر از مدل‌های فلنج، معمولاً از این قطعه استفاده می‌شود.

جالب است بدانید که با وجود این میزان از قابلیت‌ها، قیمت فلنج دنده ای چندان هم در مقابل سایر فلنج‌های موجود در بازار زیاد نیست و این مسئله نیز در مقبولیت آن تأثیر زیادی دارد.

استانداردها و ابعاد فلنج رزوه ای

خرید فلنج دنده ای

در آخرین بخش معرفی این محصول و قبل از بیان آخرین قیمت فلنج رزوه ای، بهتر است استانداردهای ساخت این قطعه را نیز از نظر بگذاریم؛ دانستن اطلاعات مربوط به کلاس‌ها و استانداردهای این قطعه، تأثیر زیادی در فرایند خرید فلنج رزوه ای دارد و موجب می‌شود که ما با دید بازتری بتوانیم به سراغ خرید چنین قطعه‌ای برویم.

فلنج دنده ای در کلاس‌ها و با استانداردهای گوناگونی تولید می‌شود و هرکدام از این محصولات تولیدی نیز، در قسمت خاصی از صنعت به کار گرفته می‌شوند؛ استانداردهای گوناگونی برای ویژگی‌های فنی این محصول وجود دارد و هر مورد نیز در یک جدول مخصوص و به شکل مبسوط، درج شده‌اند. ما در ادامهٔ این مقاله، پیش از ذکر آخرین قیمت فلنج گالوانیزه، صرفاً برخی از استانداردهای پرکاربرد این قطعه را معرفی می‌کنیم:

 • DIN 2565 PN6؛
 • DIN 2566 PN10؛
 • ASME / ANSI B16.5

مورد آخر در کلاس‌های TH 150، TH 300، TH 600 و TH 900 به بازار عرضه می‌شود.

جدول وزن فلنج

جدول وزن فلنج

آشنایی با جدول استاندارد فلنج ها به شما کمک می کند تا زمانی که می خواهید برای صنایع مختلفی همچون لوله کشب و تاسیسات از آن استفاده کنید، اندازه های مناسب آن را بدانید. استانداردهایی که برای انواع فلنج ها وجود دارد به نوع کاربرد آنها کمک می کند در جدول زیر می توانید وزن فلنج های مختلف را مشاهده کنید.

خرید اینترنتی و قیمت فلنج رزوه ای 1400

در این محصول اتصال به صورت رزوه ای می باشد و به جای جوش از رزوه استفاده می کنند. انواع فلنج رزوه ای در اندازه های گوناگون وجود دارد؛ اما سایزهای کوچک آن بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد. این محصول دارای کاربردهای زیادی است؛ ولی فلنج دنده ای با استفاده از پیچ و مهره لوله را به شیرآلات و باقی تجهیزات متصل می کنند.

در ضمن در بازار انواع رینگ فلنج جوش نیز موجود است. شما برای مشاهده کاتالوگ فلنج و اطلاع از قیمت فلنج گالوانیزه، قیمت فلنج تخت فولادی، 8 اینج، اگزوز، آهنی و دنده ای و خرید فلنج رزوه ای گالوانیزه و پلیمری می توانید به بهترین مرکز فروش فلنج یعنی فروشگاه اینترنتی کلیدآهن مراجعه کنید.

سوالات متداول

چرا فلنج های رزوه ای را عموما با پوشش گالوانیزه تولید و عرضه می کنند؟

زیرا فلنج های فولادی را برای اتصال به لوله های رزوه ای طراحی کردند که این نوع لوله ها گالوانیزه هستند و امکان جوشکاری برای آن فراهم نیست.

فلنج دنده ای با چه فشار کاری هایی در دسترس می باشد ؟

فلنج های رزوه ای در فشار کاری کلاس 150 ، کلاس 300 و کلاس 600 و… طبق استاندارد آمریکا و  PN10 ، PN16 ، PN20 و… طبق استاندارد آلمان در دسترس میباشد.

نوع اتصال این نوع فلنج ها چگونه است؟

فلنج های دنده ای همانطور که از اسمش بر می آید به صورت رزوه ای به خط لوله متصل می شوند.

منبع: ukpumpsupplies.co.uk