فیلترها
درخواست تماس از کلیدآهن

شما میتوانید در کادر زیر اسم و شماره تماس خود را بگذارید. کارشناسان کلیدآهن در کوتاه ترین زمان ممکن با شما تماس خواهند گرفت.

اطلاعات خود را وارد کنید

توضیحات

میلگرد ساده چیست؟

میلگرد ساده هیچگونه آجی ندارد و براساس خصوصیات منحصربه فردش در امور ساختمان و کاربردهای دیگر به فور استفاده می‌شود. این محصول به عنوان «میلگردهای بدون آج» هم شناخته می‌شوند و به صورت شاخه و کلاف و براساس وزن فروخته می‌شود.

این میلگرد در کوره تحت دمای 1100 درجه سانتی گراد و فرآیند نورد تولید می‌شود و پس از رسیدن به دمای مورد نظر برای نورد آماده می‌شود. این محصول براساس استانداردهای قدیم با میلگرد A1 و برحسب استانداردهای جدید با میلگرد بدون آج «240» نامگذاری می‌شود. در ادامه از این مطلب از سایت کلیدآهن شما را با خرید، قیمت، وزن و سایزهای میلگرد ساده صنعتی، نوردی، نمره 6، 10 و آجدار آشنا می کنیم.

مشخصات میلگرد ساده نوردی و صنعتی

میلگرد یکی از مقاطع مهم در صنعت ساختمان است که به آن آرماتور نیز گفته می شود، میلگرد دارای انواع مختلفی از جمله میلگرد آجدار، ساده و کلاف است. این محصول دارای سه نوع آج با نام های مرکب گلگیر و مارپیچ می باشد. به آن میلگرد و نوار ساده آن می گویند. هر کدام استانداردها و کاربردهای خاص خود را دارند. میلگرد بدون آج دارای مشخصات زیر است:

 • حداقل تنش تسلیم: 240 کیلوگرم بر سانتی متر مربع
 • حداقل مقاومت کششی: 360 کیلوگرم بر سانتی متر مربع
 • حداقل ازدیاد طول نسبی: 25 درصد
 • سختی: رده نرم
 • علامت استاندارد ملی 1332: اس 240
 • قطر (نمره): 6 تا 200 میلی‌متر
 • طول استاندارد: 12 متر

روش تولید میلگرد ساده صنعتی یا بدون آج

ابتدا بیلت یا بیلت را داخل کوره ها می گذاریم و تا دمای 1100 درجه سانتی گراد حرارت می دهیم و پس از نرم شدن و آماده سازی بیلت با استفاده از غلتک به مرحله نورد گرم می غلتانیم و از غلتک رد می کنیم. مشخصات این فرآیند برش داده شده و به طول مقطع بیلت اضافه می شود، پس از اتمام عملیات نورد، میله های تولید شده با استاندارد ایران تا 6 متر برش داده می شوند که دسته بندی می شوند. به این سه مرحله رکینگ می گویند.

انواع میلگرد ساده چیست؟

از انواع پرکاربرد این محصول می توان به میلگرد صنعتی، پولیش، ترانس و روغنی اشاره کرد. به طور کلی ان نوع مقاطع فولادی به دو نوع میلگرد آجدار (A2-A3) و ساده (A1) تقسیم می شود. نوع میلگرد ساده A1 صاف و بدون آج می باشد؛ که برای جوشکاری و تغییر شکل مناسب است. شما می توانید انواع این مصحول را با قطر 6 تا 50 میلی متر از وبسایت کلیدآهن خریداری کنید.

کاربرد میلگرد بدون آج

از این سطح مقطع می توان به عنوان میلگرد پیچ ​​در اعضای سازه های بتنی استفاده کرد و کاربرد دیگر آن شفت و نما صنعتی می باشد. استفاده از میلگرد ساده به عنوان میلگرد حرارتی در پشت بام از اشتباهات رایج و عمدی مهندسان عمران است و معتقدند نوع میلگرد حرارتی کاربرد سازه ای ندارد و نباید مورد استفاده قرار گیرد. انواع میلگردهای ساده در موارد زیر به کار گرفته می‌شوند:

 1. کارهای ساختمانی
 2. غلتک و شفت صنعتی
 3. پیچ و مهره
 4. خودروسازی
 5. صنایع هوایی

قیمت میلگرد ساده موجود در بازار 

از مهم ترین ویژگی این نوع میلگرد این سات که به راحتی نرم و خم می شود. همچنین به دلیل داشتن صیقلی در صنایع گوناگونی استفاده می شود. به طور کلی عواملی چون رونق یا رکود بازار مسکن، نرخ ارز، حمل و نقل وکارخانجات تولید کننده بر قیمت میلگرد بدون آج مؤثر است. خرید و فروش انواع میلگرد ساده صنعتی و نوردی در فروشگاه اینترنتی کلیدآهن با توجه قیمت و مشخصات محصول، شرایط پرداخت، هزینه حمل و زمان بارگیری و سایر جزئیات سفارش انجام می‌شود.

سوالات متداول

آیا امکان خرید به صورت شاخه شمار  وجود دارد؟

بله برای سایزهای بالای 10،امکان خرید به صورت شاخه شمار از طریق کلیدآهن وجود دارد.

بهترین برند میلگرد کدام است؟

بهترین برند میلگرد ذوب آهن اصفهان میباشد که بندیل های آن وزن بین 4000 تا 4500 کیلوگرم است.

آیا امکان تهیه میلگرد آلیاژی با گواهینامه اصالت کالا وجود دارد؟

بله؛ کلید آهن میلگرد ساده و آلیاژی را همراه با گواهینامه اصالت کالا، برای شما ارسال میکند.

منبع: alborziron.com